זה לא היה קל, אבל בתום 120 דקות לחוצות באצטדיון טדי, בית”ר ירושלים עשתה הערב (ראשון) את העבודה והעפילה לשמינית גמר הגביע עם 1:2 בהארכה על הפועל עפולה מהליגה הלאומית.

כוכב המשחק היה דוד חוג’ה, שקיבל את המקום בהרכב בגלל ההיעדרויות הרבות בסגל של יוסי מזרחי והגיב נהדר עם צמד שנתן לבית”ר את הכרטיס לסיבוב הבא. בסיום הוא אמר: “תחושה מדהימה, בתור אחד שגדל בבית”ר והגיע מגיל 5-6 למחלקת הנוער ועשה את כל הדרך לבוגרים אין יותר אושר מלעזור לקבוצה לעלות שלב, ולכבוש גול, ואם שניים אז בכלל - אין לי איך לתאר את זה במילים. כיף גדול, הגול הראשון שחרר לנו לחץ, היינו קצת לחוצים, קצת פחות הלך. כמובן שאין תחושה כיפית כמו להבקיע בטדי עם הקהל, אם זה שני שערים בכלל אין לי מהגיד”.

דוד חוג'ה לאחר הצמד מול עפולה

עוד הוסיף הבלם: “אני שחקן שעלה ועשה את כל הדרך ממחלקת הנוער, מתי שייקראו לי לקבוצה הבוגרת אתן את ה-200 אחוז שלי על המגרש וכמה שאני יכול. אעשה כל מה שאני יכול, כל דקה ודקה. אני חושב שיש לנו אמנם פצועים, אבל הסגל מאוד מלוכד, מגובש ותומך אחד בשני. לא משנה מי יהיה על הדשא ניתן 200 אחוז ואת הכל. מקדיש את הגול משפחה, יש יותר כיף מזה?”. 

על הכיבושים שלו אמר חוג’ה: “כל השנים נתתי גול פה או שם, לא כמו בבוגרים, זה לא אותה תחושה, החברים פה עוזרים לי, זו קבוצה שתומכת אחד בשני, קבוצה מאוד מלוכדת, אמנם המצב לא טוב, אבל אנחנו עושים דרך ובסופו של דבר התוצאות יגיעו, אני בטוח בזה”.

דוד חוג'ה חוגג (רפי בן חקון)דוד חוג'ה חוגג (רפי בן חקון)

על הקשר ליוסי מזרחי: “יוסי קיבל אותי בשנה האחרונה שלי בנוער כחריג, מהשנייה הראשונה הוא מדריך, מכוון, הוא עם ניסיון שאי אפשר לקנות בכסף, הוא אדם שמאוד מאמין בנו, זה כיף הכי גדול שיש לך מאמן כזה שמאמין בך ועוזר לנו להתפתח בשחקנים, זה כיף גדול”.

מאמן בית”ר יוסי מזרחי אמר בסיום: “אני שמח שעלינו שלב, זה מה שחשוב בגביע. אבל אני מתחיל ללמוד את הקבוצה ולראות מה החסרונות שלה, מה היתרונות. היום לא שיחקנו טוב, אבל בגביע מה שחשוב זה לעבור שלב, אבל לאט-לאט אני לומד שחקן-שחקן, מי מסוגל למה שאני רוצה ויש לנו המון להשתפר כדי להיות קבוצה לגיטימית”.

“אני תמיד אומר שיש עם מה לעבוד, גם עם ילדים מהנוער. יש הרבה סיבות לדאגה בבית”ר ירושלים, אנחנו צריכים לשחק כדורגל הרבה יותר טוב ומהיר, להניע את הכדור יותר ולהצטרף יותר להתקפה. נעבוד על הדברים האלה ואני מקווה מאוד שיהיה שיפור”.

שחקני בית"ר חוגגים עם דוד חוג'ה (רפי בן חקון)שחקני בית"ר חוגגים עם דוד חוג'ה (רפי בן חקון)

“אני חושב שכל הדאגות מסביב וכל הסיפורים מסביב לא צריכים לעניין אף אחד. הדבר הכי גרוע שיש לשחקן כדורגל זה אליבי להפסיד. בכדורגל אין אליבי, אתה צריך להתעלם מכל מה שקורה ובינתיים לא קורה שום דבר מיוחד, ולשחק כדורגל הרבה יותר טוב. בית”ר צריכה לשחק כדורגל יותר טוב”.

על החילופים: “יש לנו ביום רביעי משחק, יש לנו ביום ראשון משחק, המשימה להישאר בליגה כרגע יותר חשובה מגביע וצריך לדעת איך לחלק את הכוחות. גמרנו את המשחק הזה ב-120 דקות ועם פצועים, צריך לראות איך מתארגנים. בסגל שלנו עלו היום שני שחקנים צעירים שאחד מהם, עדי, שיחק אתמול 90 דקות בנוער ולפני כן שיחק ביום שישי 90 דקות בנבחרת הנוער, כך שהאילוצים הם באמת גדולים, אבל לא הייתה לנו ברירה, הסגל שלנו קצר ונתנו לו לשחק”.

“אני חושב שאין למשברים תרופה יותר טובה מניצחון, גם ניצחון במשחק כזה נגד קבוצה מהליגה השנייה. ככל שנדע להביא נקודות בשיניים, כך יגבר הביטחון שלנו ונשחק כדורגל הרבה יותר טוב”.

דוד חוג'ה כובש (רפי בן חקון)דוד חוג'ה כובש (רפי בן חקון)

מן העבר השני מאמן עפולה אלדד שביט אמר: “ראשית חשוב לי לציין שאני ממש גאה בבחורים, הם התעלו היום, לא פשוט לקבוצה מהלאומית להגיע ולהילחם ככה במשך 120 דקות. קשה לי עם המחמאות, ה-120 דקות האלה אני מקוה שלא יהיו להן השלכות מבחינה גופנית, שחקנים ממש בקושי הצליחו לרדת במדרגות. חבל, כי אם עשינו כבר את כברת הדרך הזו במהלך המשחק לפחות היינו סוחבים את זה עד הפנדלים או מפתיעים בהארכה”.

“גם היום הפגנו סוג של נאיביות שזה דבריםש קורים לנו גם בליגה. לקבל שני גולים בנייח מאותו שחקן, אני לא יודע אם דוד חוג’ה הבקיע מד מטרום א’. זו נאיביות, אנחנו סובלים מזה וחייבים להפסיק עם זה כדי לצאת ממאבקי התחתית כי אם לא נהיה שם כל השנה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה