אחרי שהחלים מקורונה, ערן זהבי חזר היום (ראשון) למגרשים כאשר פתח בהרכב והשלים 90 דקות בהפסד הבכורה של פ.ס.וו איינדהובן העונה בליגה ההולנדית ב-2:1 לוויטסה ארנהם של אלי דסה, שפתח והשלים 90 דקות, כאשר קבוצתו עלתה למקום השני בטבלה ונצמדה לאייאקס עם 15 נקודות מ-18 אפשריות, שתי נקודות יותר מאשר ל-13 של זהבי ופ.ס.וו.

כוכבה הישראלי של פ.ס.וו אמנם חזר, אך מאמנו, רוג’ר שמידט נאלץ להסתדר ללא שישה משחקניו, שאובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה, כאשר דנזל דומפריס, קודי גאקפו, פאבלו רוסאריו, טימו באומגרטל, מקסים דלאנגה וג’ואל פירו שאובחנו כחיוביים לקורונה, בנוסף למריו גצה, שגם כן לא עמד לרשותו של שמידט בגלל פציעה. 

פ.ס.וו. וזהבי מפסידים לויטסה ודסה

מנגד, אלי דסה פתח והשלים משחק מלא בשורות ויסטה, אך זה לא הלך בקלות וכלל לא מעט דפיקות לב לקראת הסיום, כאשר דסה עצמו עמד בעיצומה של סערה כאשר שופט המשחק, באס נייהאוס, שרק לפנדל בטענה לעבירה של דסה על קפטן פ.ס.וו יוריט הנדריקס. עם זאת, בעוד ערן זהבי מכין את הכדור על הנקודה הלבנה, שופטי ה-VAR פנו באוזניה לנייהאוס, שביטל את שריקתו לפנדל וקבע כי המהלך של דסה היה נקי. 

אלי דסה (ויטסה ארנהם)אלי דסה (ויטסה ארנהם)

ההחלטה העניקה לוויטסה את הניצחון וכמובן, לא התקבלה בשמחה גדולה בקרב אנשי פ.ס.וו, שמחו בסיום. רוג’ר שמידט התייחס ואמר: “אני עדיין כועס על ההחלטה הזו. שאלתי את נייהאוס למה הוא הלך לצפות במהלך במסך בזמן שהוא עצמו היה רחוק חמישה מטרים בלבד מהאירוע. הוא אמור היה ללכת לצפות בזה רק אם מדובר היה בטעות ברורה. זו לא טעות ברורה, אולי הוא לא יודע את החוקים. שאלתי אותו והוא שאל אותי בתגובה אם אני רוצה כרטיס אדום או צהוב”.

ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו)ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו)

ערן זהבי התייחס בסיום להפסד ואמר: “זה היה משחק קשה, אני חושב שאחד הקשים ביותר שיש בליגה. גם הגענו בסיטואציה קשה בעקבות כל מקרי הקורונה החדשים. לא הצלחנו לעשות משחק טוב כל כך, לא שיחקנו ברמה שלנו, אבל לא היינו צריכים להפסיד. ראיתי את הגול של ויטסה שלדעתי היה בנבדל וגם ביטלו לנו פנדל. אנחנו צריכים להסתכל עכשיו קדימה, זה הכל”.

ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

הקורונה וההתאקלמות בקבוצה: “זו הייתה תקופה קשה גם בשבילי, הייתי עם הנבחרת ואז חזרתי ואפילו לא הייתי שבועיים ברצף עם הקבוצה, אז אני חושב שזה מאוד חשוב בשבילי להיות יותר עם השחקנים ולהתאים את עצמי בצורה טובה יותר לשחקנים ולשיטה, אבל אני בטח שנעשה את זה. אני סומך על החברים שלי, זה קשה, אבל אני בטח שנשתפר בהמשך. הרגשתי טוב, הרגשתי 100 אחוז, גם קודם לכן, עם הקורונה הרגשתי טוב ורציתי לשחק, אבל היינו חייבים לעצור כי זה לא בידיים שלנו. אנחנו פשוט צריכים להסתכל עכשיו קדימה”. 

ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

יוריט הנדריקס התייחס גם הוא לנושא ואמר: “אני לא חושב שהפעולה שאלי דסה ביצע הייתה חכמה, אבל זה לא התפקיד שלי לשפוט את זה. זה פנדל שאפשר לתת ואפשר גם לא לתת, זה נתון לפרשנות, אבל אנחנו חייבים לקבל את ההפסד שלנו. כולם דיברו כבר הרבה על נושא ה-VAR, אבל לפעמים זה הולך לטובתך והכל בסדר ולפעמים זה נגדך”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה