לקראת משחקי המחזור האחרון בפלייאוף התחתון בליגה הלאומית שצפויים להתקיים ביום שישי הקרוב, בהפועל פתח תקווה, שמתמודדת נגד הירידה לליגה א’, שלחו מכתב למנהלת  הליגות המקצועניות בו הם דורשים לבטל את המחזור.

בפתיחת המכתב מצורפת טבלת הליגה הלאומית העדכנית ונכתב: “הלכה למעשה, שלוש קבוצות נותרו במאבק ההישרדות בליגה. הפועל אום אל פאחם, הפועל עכו והפועל פ”ת, כאשר על פי שיטת  העולות והיורדות, אחת מהן תישאר בסוף מחזור המשחקים האחרון בליגה באופן סופי, אחת תלך למשחק מבחן מול קבוצה מליגה א’ ואחת תרד ישירות”.

“יצוין כי מתוך שלוש הקבוצות הנ”ל, אנו הקבוצה היחידה שנמצאת בטווח הטילים. במחזור המשחקים האחרון אמורים להתקיים המשחקים הבאים: אנו נארח במגרשנו את הפועל עפולה, הפועל עכשיו תארח את מכבי אחי נצרת, כפר קאסם תארח את אום אל פאחם, ובמשחק חסר חשיבות עבור שתי הקבוצות, הפועל רעננה תארח את הפועל כפר שלם”.

“בימים האחרונים, חלו מספר אירועים דרמטיים, אשר משפיעים באופן ישיר על הערך הספורטיבי של קיום המשחקים, כאשר הנפגעת העיקרית היא הפועל פתח תקווה. ראשית, באחד ממטחי הירי פגע אחד הטילים סמוך לביתו של אחד השחקנים הזרים שלנו וגרם לנזקים כבדים לדירתו, כתוצאה מכך, החליטו שלושת השחקנים הזרים שלנו לעזוב באופן מיידי את ישראל”.

“בנוסף, לנוכח המצב, אין לנו אפשרות להתאמן באופן סדיר במתחם האימונים שלנו ורק בימים האחרונים הצלחנו למצוא מגרשים להתאמן בהם, באופן חסר, כאשר בכל יום עלינו לאלתר ולמצוא מגרשים חלופיים. אם לא די בכך, ממידע שהגיע עלינו ואומת על ידינו באופן וודאי, קבוצות מכבי אחי נצרת ומ.ס כפר קאסם אשר עתידות לשחק מול שתי יריבותינו למאבק, הפסיקו את אימוניהם לפני מספר ימים”.

“דומה כי הצטברות כל הנסיבות המפורטות לעיל ואשר כולן פועלות נגדנו, יוצרת עיוות ספורטיבי בלתי סביר ובלתי אפשרי של מחזור המשחקים הנוכחי ועשויות להשפיע באופו מכריע על זהות היורדת השנייה לליגה א’. הפגיעה המקצועית היא בלתי ניתנת לשיעור “.

“בכל הכבוד, לא ניתן להשלים עם הסיטואציה שנוצרה ולא ניתן לקבל מצב בו קבוצה אחת מופלית לרעה אל מול יתר הקבוצות נוכח מצב החירום שנוצר. בנסיבות הללו ובהינתן שאנו הנפגעים העיקריים (ולמעשה היחידים), ממצב החירום והשלכותיו, הפתרון הנכון, הצודק והספורטיבי ביותר הוא ביטול מחזור המשחקים האחרון וביטול היורדת השנייה לליגה א’, באופן שהיורדת היחידה מהלאומית היא הפועל כפר שלם, אשר כבר ירדה טרם המחזור האחרון וטרם כניסת המדינה למצב חירום”.

“אמת היא, כי מדובר בצעד דרסטי ובלתי שגרתי, אולם הזמנים אף הם אינם זמנים רגילים והם מחייבים קבלת החלטות דרמטיות, מחויבות המציאות, אשר יאזנו את העיוות הספורטיבי שנוצר ויימנעו פגיעה קשה בעיקרון השוויון”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל