סיפורי תחתית מליגה א' צפון. היום (שישי), במסגרת המחזור השישי, היה צריך להתקיים המשחק בין צעירי טייבה להפועל כאוכב בטייבה, אלא שכר הדשא לא אפשר זאת בגלל מצבו. השופט נאלץ לקבוע כחצי שעה לפני פתיחתו של המשחק כי אין משחק וביטל המפגש בין שני המועדונים בטענה כי הדשא יכול להוות סכנה לשלום השחקנים.

עבד רביע, האיש החזק בטייבה, טוען כי העירייה אשמה ונשמע מתוסכל מהמצב: "היום, יום שישי בשבוע, זה יום שחור לעיר טייבה. לעיריית טייבה. כל השבוע אנחנו עובדים קשה, מתאמנים ולשם מה? כולם יודעים מה המצב כאן. מאז שהקבוצה נכנסה לחובות קשים לפני כשנה וחצי, הצטרפתי לא כי אני רוצה לרוץ לפוליטיקה, לא כי יש לי אינטרס, אלא נטו מהאהבה שלי לכדורגל בעיר. גדלתי על הקבוצה הזאת בצעירותי, טייבה זו הקבוצה הערבית הראשונה שהגיעה לליגה הראשונה בישראל ועצוב שאנחנו מגיעים למצב כזה".

תנאי המגרש הקשים (אמיר חאג' יחיא)תנאי המגרש הקשים (אמיר חאג' יחיא)

כפי שניתן לראות בתמונות, כר הדשא בטייבה לא ראוי אפילו למאכל סוסים. במועדון מבינים כי יצטרכו להגיע לבית הדין ולספק תשובות על מצב הדשא באצטדיון הביתי. "אם זה בית", אומר לנו רביע, "אז כנראה שבסיום העונה אני הולך ממנו. לא ייתכן שאני משקיע את הנשמה שלי, להביא כסף למועדון, לחפש ספונסרים מבית ומבחוץ, על מנת שתהיה כאן קבוצה כדורגל איכותית שיכולה להתמודד גם מול אריות הליגה”. 

עוד הוסיף: “כמו שאמרתי, אני כמעט שנתיים כאן ולא ראיתי אפילו שקל אחד מהעירייה. תמיכה, משהו, מילה טובה. כלום ושום דבר. מבחינתם אין קבוצה בעיר, שלא יהיה מגרש בעיר ושכל ההיסטוריה של המועדון הזה תלך לעזאזל. אני מאוכזב, אני כבר לא יכול להמשיך. אפשר להגיד להתראות".

תנאי המגרש הקשים (אמיר חאג' יחיא)תנאי המגרש הקשים (אמיר חאג' יחיא)

מכאוכב נמסר: "התאמנו כל השבוע למשחק החשוב הזה. נסענו, הגענו, היינו דרוכים. חבל שלא התקבלה התרעה מבעוד מועד. מאוד מאוכזבים מההתנהלות הזו".