ההצלחות שרושמת מכבי תל אביב במפעלים האירופיים בשנים האחרונות, שוות לה לא רק נקודות דירוג, שמקלות עליה בהגרלות, אלא גם לא מעט כסף. הערב (חמישי, 22:00) הצהובים יוכלו לרשום הישג נאה עם הבטחת פסגת בית 1 בקונפרנס ליג, אשר משמעותו מקום אוטומטי בשלב שמינית הגמר של המפעל החדש של אופ"א.

בשונה מהשיטה שהכרנו בליגה האירופית, הדרך במפעל החדש מעט שונה, ובשל כך קיים הבדל בין הסכומים אותם מקבלות הקבוצות שסיימו במקום השני ובמקום הראשון בבית. מי שתסיים בפסגת הבית תעפיל ישירות לשמינית גמר המפעל, בעוד סגניתה תמשיך לשלב הפלייאוף, שם תיאבק במפגש כפול מול אחת משמונה הקבוצות שסיימו במקום השלישי בשלב הבתים של הליגה האירופית.

יצחקי וז'ראלדש מסכמים לקראת לאסק

מכיוון שאת המקום השני מכבי ת"א הבטיחה עוד לפני המשחק, ניצחון על לאסק משמעותו לא פחות מ-1,725,000 אירו נוספים על כלל הסכומים שהרוויחו עד היום, מה שיציב את רף ההכנסות מתמלוגי אופ"א וזכויות שידור בלבד על 7,714,500 מיליון אירו. 

בנוסף, מחזיקת הגביע יכולה להרוויח חצי מיליון אירו נוספים אם תנצח במחזור הנעילה של שלב הבתים את אלשקרט הארמנית, משחק שיהפוך לחסר חשיבות אם הצהובים ינצחו הערב את לאסק. פוטנציאל ההכנסה הריאלי בתום שלב הבתים עוד לפני שמינית הגמר יכול לעמוד על 8,214,500 מיליון אירו.

אך כמובן לא רק הכסף משמעותי. עד היום מכבי ת"א הבטיחה כי בעונה הבאה אם תשתתף במפעלי אופ"א היא תהנה מלפחות 22.5 נקודות דירוג, אולם ניצחון על לאסק שווה לא פחות מ-4 נקודות דירוג נוספות: 2 על ניצחון ועוד 2 על עלייה ישירה מהמקום הראשון לשלב שמינית הגמר.

מיץ' גולדהאר וג'ק אנגלידיס, יכולים להיות מרוצים (רדאד ג'בארה)מיץ' גולדהאר וג'ק אנגלידיס, יכולים להיות מרוצים (רדאד ג'בארה)

ניצחון גם על אלשקרט במחזור הנעילה יוסיף עוד שתי נקודות. בשל כך, עם אפשרות ל-26.5 עד 28.5 נקודות דירוג, הם צפויים להמשיך לקבל הגרלות נוחות (על הנייר) עוד יותר מהעונה הנוכחית, בשלבי המוקדמות ואולי גם בבתים (תלוי בסוג המפעל בו ישתתפו), עם אפשרות ראלית לכך שיהיו מדורגים בכל הסיבובים המוקדמים, כולל בפלייאוף. בנוסף הצהובים יכולים להיות בדרג הראשון של שלב הבתים של הקונפרנס בעונה הבאה עם כמות נקודות כזו.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל