נורה האפטל החלה לעבוד: המנהלת המקצועית השווייצרית של כדורגל הנשים, לה משלמת ההתאחדות לכדורגל שכר של קרוב למיליון שקלים בשנה, ביקשה להתחיל לקיים אימונים שבועיים לנבחרות הנערות השונות. אותן נבחרות אמורות לשחק במרץ במשחקי מוקדמות שונים, ומן הסתם צריכות להתחיל להתכונן לכך.

האפטל החלה לקבוע ימי אימונים, אך אז נכנסו הקבוצות לעניין והודיעו: לא נשחרר את השחקניות. בקבוצות אמרו ל-ONE: "רוב השחקניות משחקות בליגת העל על אף גילן הצעיר. הן מתאמנות בימי שלישי, 48 שעות לפני משחק ליגה שבו הן אמורות לשחק בחלק גדול מהמקרים 90 דקות. הן מקיימות בנבחרת אימון בעצימות גבוהה ביום שלישי ואז מגיעות עייפות למשחקי הליגה של הבוגרות. ביקשנו לשנות את יום האימונים של הנבחרת".

העניין הוא שיש גם משחקי ליגה של הנערות. הסיטואציה הזו גרמה לכך שהאפטל פנתה בנושא למנכ"ל ההתאחדות, יוסי שרעבי, והתלוננה שאי אפשר לקיים את האימונים ושזה פוגע בהתנהלות המקצועית שלה. בסופו של דבר, כדי לא לריב עם הקבוצות, המנהלת המקצועית מצאה פיתרון קל והודיעה לשחקניות על ביטול האימונים עד להודעה חדשה בגלל הקורונה. זה קרה אחרי שהאפטל הגיעה נסערת להתאחדות ביום רביעי וקיימו איתה פגישה דחופה כשהקבוצות אף איימו כי אם תעמוד על כך שייערכו אימונים לנערות, הן לא ישלחו את השחקניות לנבחרות הבוגרות.

עם זאת, מבדיקה שעשינו, אימוני נבחרות הנערים נמשכים כרגיל. גם אימוני קבוצות הבנות ממשיכים להתקיים כרגיל. לבנות שלחו את ההודעה הבאה: "שלום לכולם, נורה ורונן הרשקו החליטו נכון לעכשיו לעצור את כל האימונים של נבחרות ישראל בגלל הקורונה. כרגע אין צפי לחזרת פעילות. אעדכן שתהיה". יש לציין שגילי לנדאו, מאמן הנבחרת עד גיל 19, כלל לא היה מודע לביטול עד הודעת ההתאחדות.

התוכניות השתנו. האפטל (שחר גרוס)התוכניות השתנו. האפטל (שחר גרוס)

נורה האפטל, למה ביטלת את האימונים?
"בגלל הקורונה".

אבל אימוני הבנים ממשיכים רגיל.
"יש לנו בצוות אנשים חולים".

מי חולה?
"זה פרטי".

אני שמעתי דברים אחרים, שהקבוצות התלוננו על האימונים, והלכת להתלונן על כך ליוסי שרעבי, מנכ"ל ההתאחדות.
"לא התלוננתי, ובגלל הקורונה אין אימונים".

אני לא קונה את הסיבה הזו. את רצית מאוד לקיים את האימונים ונחשפת לבלאגן של כדורגל הנשים.
"אני יודעת שזה בגלל הקורונה".

שלא תברחי מפה, בגלל מה שקורה.
"אני חזקה ולא מתכוונת לברוח מכאן".

מההתאחדות נמסר בתגובה: "האימונים לקראת הטורניר במרץ-אפריל נדחו בשלב הזה בשל יותר מדי בידודים ומאובחני קורנה בצוותים המקצועיים הרלוונטיים. לא קשור להתנגדות הקבוצות, שכן לכך נמצא תמיד פיתרון - משחררים חלק ומזמינים אחרות".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה