למרות שכבר נחת בישראל ועבר בדיקות רפואיות במטרה לחתום בקבוצה הדרומית אחרי שסיכם את תנאיו, מ.ס אשדוד לא הצליחה לרכוש את החלוץ קרלוס פורטס מקבוצתו אוניברסיטת קראיובה שמחזיקה בכרטיסו ולכן, הוא לא יצטרף לקבוצה שחיפשה להתחזק בחלק הקדמי.

לאחר שעסקת פורטס נפלה, אשדוד תחזור למשא ומתן על צירופו של יאקוב סילבסטר. הקבוצה מעיר הנמל שכבר הגישה הצעה רשמית לחלוץ הסלובקי תנסה לשדרג את התנאים בניסיון לצרפו אל הסגל עוד השבוע.

יאקוב סילבסטר מדייק מהפנדל (שחר גרוס)יאקוב סילבסטר מדייק מהפנדל (שחר גרוס)

בעקבות הרצון לצרף את פורטס שכאמור לא התקיים בסופו של דבר, הקבוצה השאילה את אליאור משעלי לאום אל פאחם מהליגה הלאומית ונותרה עם שני חלוצים בלבד, שובל גוזלן ודין דוד. כעת צפויים במועדון הדרומי לחפש אחר חלוץ חופשי שיצטרף לסגל של רוני אוואט במטרה לחזק את החלק הקדמי.

בכר: ""צריכים להיות יותר דומיננטים"

עוד קודם לכן, פורטס סיפר לכלי התקשורת ברומניה לפני המראתו לישראל: "קיבלתי הצעה שטובה לי ולקריירה שלי, אני לא בתוכניות של המאמן. הוא דיבר איתי והיה מאוד ישיר, הוא אמר לי שאם אני אעשה את העבודה טוב אז אני יכול לשחק, אבל אז ההצעה הזו הגיעה ואני חושב שאשחק יותר שם. אני מקצוען, אנו מתקדמים למרות שאהבתי להיות פה, אני גם יודע טוב רומנית עכשיו. אני יודע מעט על אשדוד אבל שמעתי שהתנאים שם טובים״.

החלוץ שיחק בחצי העונה שעברה באוניברסיטת קראיובה מהליגה הרומנית, ערך 34 הופעות בסך הכל בהן כבש חמישה שערים ובישל ארבעה לחבריו. כמו כן, את העונה פתח החלוץ בקבוצה בקבוצת גז מתאן מדיאש הרומנית ולאחר מכן עבר לקראיובה.

ברוב הקריירה עבר בין קבוצות בפורטוגל וברומניה, בעוד בעונת 2014/15 היה חלק מראסינג סנטאנדר הספרדית, במדיה כבש שלושה שערים ב-25 משחקים. בשל הגעתו של פורטס, אליאור משעלי שחתם הקיץ במועדון ולא זכה לקרדיט, קיבל הודעה כי עליו לחפש קבוצה חדשה כמו גם הקשר גל אביב שהתבשר גם הוא כי אינו בתוכניות.