מ.ס אשדוד חגגה אמש (ראשון) ניצחון 1:3 על מכבי פתח תקווה שהשלים עונה נהדרת שהסתיימה במקום השלישי לראשונה מעונת 2004/5. הקבוצה של רן בן שמעון, שאומנם צפה מהיציע, חזרה לנצח בדיוק בזמן בכדי לסיים את העונה בצורה הטובה ביותר עם ניצחון משכנע בדרך לאירופה עם 54 נקודות לזכותה. בסיום החגיגות שלרוב התרכזו בחדר ההלבשה, קיבלנו שינוי מרענן כשהקבוצה כולה חגגה על כר הדשא עם האוהדים שהגיעו לאצטדיון בפתח תקווה והריע לשחקנים והצוות המקצועי מתחילת המשחק ועד סופו. 

אשדוד אף הכינה מבעוד מועד חולצות מיוחדות לציון השתתפותו של המועדון בפעם השנייה בתולדותיו במפעל אירופאי, “Europe here we come”, נכתב. במועדון נרגשים מאוד לאור ההישג הנהדר ולשם כך אף הצליחו האוהדים לשכנע את האיש החזק במועדון, ג׳קי בן זקן לשבת על כר הדשא ולחגוג באופן פעיל את סיום העונה יחד עם השחקנים, הצוות והמאמן בן שמעון שלא הוריד את החיוך ולו לרגע אחד. 

רן בן שמעון (דן יידוב)רן בן שמעון (דן יידוב)

באשדוד השאירו את ההכנות לעונה הבאה על אש קטנה, רצו להבטיח באופן סופי את המקום השלישי, דבר שהתעכב מעט מהצפוי לאור התוצאות הלא טובות במיוחד שהיו בתקופה האחרונה. מאחורי הקלעים כבר נערכו מספר פגישות בין בן שמעון לבין בן זקן בעוד שהשניים הסכימו שלא יתבטלו בעונה הבאה ומבחינתם המטרה העיקרית היא המשכיות והצבתה של הקבוצה בחלק העליון של הטבלה לאורך שנים. 

מבחינה מקצועית, מסתמן כי אחד השחקנים הבולטים של הקבוצה העונה הזו ובכלל בשנתיים האחרונות, רועי גורדנה, לא צפוי להמשיך בעוד שהמשא ומתן בין הצדדים נשאר בעינו ולא מתקדם ואילו הקשר מחזיק בהצעה טובה יותר מהפועל באר שבע. שחקן מרכזי נוסף של הקבוצה, שלומי אזולאי שכונה לא פעם ״הג׳וקר״, גם כן נמצא בסימן שאלה באשר לעתידו כשגם המו״מ איתו לא הגיע לקיצו אך גם לא התקדם מאז שנותרו פערים כספיים בין הצדדים. 

רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)

באשדוד לא הרימו ידיים בנוגע לשניים ורואים בהמשכיות שלהם כדבר חשוב מאוד אך עם זאת מעידים כי כך או כך תהיה קבוצה טובה ואף טובה יותר מזו שהייתה לעונה הבאה. בנוגע לשחקנים נוספים, דין דוד שכבש אמש שער נפלא והתשיעי העונה בליגה, עתיד להימכר הקיץ לאחת הקבוצות הגדולות שמעוניינות בו, כשהפועל באר שבע, מכבי חיפה ובית״ר ירושלים נמצאות בירוץ. באותו סטטוס נמצא גם מוחמד כנעאן שסיפק עונה נהדרת כולל זימון בכורה לנבחרת ישראל ונמצא בפנקס של לא מעט קבוצות בליגה. 

צמד הבלמים, ננאד סבטקוביץ’ וטימותי אוואני ימשיכו על פי חוזה ולאור שביעות הרצון מהשניים שגם מעוררים עניין בקבוצות הגדולות אך צפויים להישאר אלא אם תגיע הצעה משתלמת שלא ניתן יהיה לסרב לה. הסרבי שנפצע אגב אמש, הספיק לעבור צילום הבוקר לפני המראתו לסרביה לאור המתיחה שחש בשריר הירך האחורי עוד לפני המחצית. 

ננאד סבטקוביץ' (מרטין גוטדאמק)ננאד סבטקוביץ' (מרטין גוטדאמק)

באשר לשאר הזרים, למעט מונטרי קמהאני שימשיך, ישנה עדיין התלבטות על השאר, פהאד באיו, מוסא בגאיוקו ומוגיס זאקריה. באשר למוזכר ראשון, במועדון מאמינים שיישאר בעוד שהוא מחזיק בחוזה לשלוש שנים נוספות אך לא פוסלים את האפשרות שיימכר או יושאל במקרה ויימצא חלוץ זר טוב יותר לזירה האירופית. 

לצד הניסיון והרצון להצליח בשלבים באירופה וכן לשחזר ולהעצים את העונה בזירה המקומית, בקבוצה גם בונים על השחקנים הצעירים שהוכיחו את עצמם דוגמת עידן דהן, עוז בילו, ניר חסון, שלו הרוש וחמזה מוואסי אך עם זאת לא ירצו להשאירם ללא דקות משחק במקרה ויהיה ריבוי עמדות, על כן ייתכן כי חלקם ייצאו בהשאלה על מנת לצבור ניסיון. 

עוז בילו עם הכדור (דן יידוב)עוז בילו עם הכדור (דן יידוב)

בנוסף, אחרי שהבינו את חשיבות התחרות על עמדת השוער, באשדוד שואפים להשאיר את שני השוערים הבכירים שלהם, יואב גראפי ורועי משפתי. בקבוצה מודעים לעובדה כי במקרה כזה אחד מהם ירצה לעזוב על מנת לא להיחשב כשוער שני אך מצידם יעשו מאמצים לשמור על תחרות ברמה גבוהה בין הקורות. 

עומרי בן הרוש, יעקב בריהון ואדג׳י הייפורד בסימן שאלה בנוגע להישארותם לעונה הבאה בעוד רמזי ספורי יחזור להפועל באר שבע. יניב מזרחי מבית״ר תל אביב/בת ים ונואף בזיע מאחי נצרת מועמדים להצטרף אך נכון לעכשיו בבדיקה ראשונית ולא רשמית שנעשתה, ישנם פערים אל מול הדרישות של הקבוצות שלהם.

אוהדי מכבי חיפה חוגגים את האליפות