אכזבה בהפועל תל אביב. אחרי שפתחה את העונה בצורה נהדרת עם שבע נקודות מתשע אפשריות, החבורה של המאמן ניר קלינגר והעוזר שנמצא על הקווים סלים טועמה נעצרה אמש (שבת), כשרשמה הפסד ראשון לעונה, דווקא בבלומפילד, בתוצאה 2:0 להפועל חיפה. כעת האדומים, שנשארו בצמרת, ינסו לחזור למסלול הניצחונות כשיתארחו במחזור הקרוב בנוף הגליל.

"לא הגענו למשחק, שיחקנו לידיים של הפועל חיפה", אמרו במועדון. "ידענו שהפועל חיפה תבוא לשחק על מתפרצות וכל התקפה שלהם כמעט חשפה אותנו. זה מסוג המשחקים שנרצה לשכוח כמה שיותר מהר, בטח מול הקהל הביתי שלנו. נעבור על כל הטעויות וננסה לתקן נגד נוף הגליל".

בקבוצה ידעו היטב לפני המשחק שמדובר באחד המבחנים החשובים מול אחת הקבוצות הטובות בליגה, אבל לא הצליחו לעמוד במשימה והודו שזה היה המשחק הכי חלש מפתיחת העונה. יחד עם זאת, במועדון לא מתרגשים מההפסד. "זה ההפסד הראשון וחבל מאוד כי לא ככה אנחנו צריכים להיראות בבלומפילד. היו לנו את מצבים טובים להשוות כשפיגרנו בשער אחד וזה מתסכל. נעשה הכל כדי לתקן במשחק הקרוב", אמר אחד השחקנים.

אופק ביטון וסלים טועמה אחרי ההפסד

מאמן הקבוצה ניר קלינגר שיחזור בעוד שני משחקים בלבד היה נראה מיואש ממרומי היציע ולא היה מרוצה בעיקר מהמחצית הראשונה, בה הקבוצה הייתה חשופה מאוד. קלינגר וטועמה ביקרו את העזרה של שחקני הקישור וההתקפה, שלא סייעו מספיק בהתקפות המעבר של האורחים מחיפה. בנוסף, בצוות המקצועי ביקרו את השחקנים על הרכות וחוסר האגרסיביות.

טרם המשחק קלינגר התלבט אם להוריד לראשונה העונה את לוסיו מרינאו לספסל ולתת לגיבור הניצחון על קריית שמונה יואב תומר את ההזדמנות ב-11. הציפייה הייתה לנער את הברזילאי שלא מרשים מתחילת העונה, אבל החלוץ לא הצליח לעשות את השינוי מהספסל ואף היה אחראי לפסילת השער של אופק ביטון בגלל נבדל. שחקן נוסף שלא הרשים הוא הבלם מוחמד קליל טראורה וכך גם פארליי רוסה שהיה לא מספיק טוב.

לוסיו (ראובן שוורץ)לוסיו (ראובן שוורץ)

הבלם המושעה אדי גוטליב יחזור להרכב מול נוף הגליל אחרי פרשת האוהד התוקף. בהפועל ת”א הודו שגוטליב היה חסר במרכז ההגנה ובמפגש הקרוב בנוף הגליל הבלם יפתח לצד סיאנדה קולו במקומו של קליל טראורה. ניר קלינגר צפוי לערוך עוד כמה שינויים, ביניהם שילובו בהרכב של אושר דוידה, שנכנס אמש בתור מחליף. בקבוצה עדיין מחכים לשלומי אזולאי הקשר שיחזור מפציעה, אבל נראה שזה ייקח עוד שבועיים, ולאחר פגרת הנבחרת ייתכן ויהיה כשיר לבית"ר ירושלים.

בעניין אחר, בהפועל תל אביב ממשיכים ללמוד את החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לגבי תביעת הבוררות של אחמד עאבד על סך 2 מיליון ש"ח. אם לא יגישו ערעור על ההחלטה, התביעה של עאבד תכביד על תקציב המועדון וזה עשוי לגרור שחרור של מספר שחקנים בחלון הקרוב, במטרה לחסוך עד כמה שניתן לקראת אותם תשלומים עתידיים.