הפועל רעננה סיכמה אמש (שבת) עונה נוספת בליגת העל עם הפסד 2:1 לבית״ר ירושלים, שלמען האמת, לא הפריע יותר מדי למישהו במועדון האדום מהשרון.

כעת, הקבוצה של מנחם קורצקי פנויה להתעסק בהכנות לעונה הבאה, כאשר המאמן צפוי לחתום בימים הקרובים על חוזה חדש במועדון ולהתחיל לעבוד לקראת עונת 2019/20, כאשר המטרה העיקרית בשלב הראשון היא נסיון לשמר את רוב הסגל הקיים.

במועדון מבינים כי יהיה קשה מאוד לשמור על הבלם בן והבה, שמסיים את חוזהו במועדון ולמעשה, כבר השלימו עם עזיבתו. לעומת והבה, במועדון מבינים כי צפויות להגיע הצעות מצד קבוצות אחרות על כמה מהשחקנים הבולטים העונה, כגון קייס גאנם ויוג׳ין אנסה, אם כי הרצון הראשוני הוא לשמור עליהם בקבוצה לפחות לעונה נוספת.

קלינגר: "הייתה עונה מאתגרת"

מתוך מצבת הזרים הקיימת, בשרון מנסים לשמור כאמור על אנסה ומירקו אורמוש, כאשר אריאל תיירי נגואקם, מרטין זמאן ונמניה ניקוליץ׳, שהוקפא באמצע העונה, כולם יסיימו בוודאות את דרכם ברעננה, בעוד הבלם הצרפתי טדי מזגה מתנדנד ובמועדון ישקלו את המשך דרכו בהתאם לעתידה של חוליית מרכז ההגנה אשר כלל את והבה ועידו לוי, השחקן היחיד בקבוצה שלא החמיץ ולו דקת משחק אחת העונה בליגה.

בתוך כך, בפני קורצקי ניצבת משימה לא פשוטה, כאשר תקציב השחקנים שיעמוד לרשותו יקטן מ-9.5 מיליון ש״ח העונה, ל-8 מיליון בלבד בעונה הבאה. עם זאת, נושא התקציב מסתדר בשלב זה עם הכוונה של רעננה להסתמך על סגל השחקנים הקיים.

יוג'ין אנסה ודור מלול נאבקים (עמית מצפה)יוג'ין אנסה ודור מלול נאבקים (עמית מצפה)

המאמן מנחם קורצקי סיכם את העונה לאחר ה-2:1 לבית״ר ירושלים ואמר: ״עברנו עונה מצוינת מבחינת תוצאות ושילוב שחקנים שיהוו את הסגל לשנים הבאות, אבל יש תחושת פספוס כי היינו יכולים להשיג את הפלייאוף העליון והרבה טעויות שיפוט ברגעים קריטיים מנעו את זה מאיתנו. יש לנו שאיפות להתקדם גם בעונה הבאה וננסה לעשות את זה שם״.

הרוטציה בשני המשחקים האחרונים: ״ראיתי כמה שחקנים שרציתי לראות לקראת העונה הבאה, חלקם יכלו לתת יותר וחלקם נתנו יופי של הופעות וסיבות טובות למחשבה לקראת העונה הבאה״.

מנחם קורצקי (אחמד מוררה)מנחם קורצקי (אחמד מוררה)

השיחות לחידוש החוזה והשחקנים שעשויים לעזוב: ״אני מאמין שזה ייסגר בשבוע הקרוב, אנחנו קרובים מאוד לסיכום על חוזה חדש. השחקנים שיעזבו? אנחנו נתמודד עם מה שצריך ונאחל בהצלחה למי שיעזוב ונצרף שחקנים שיעזרו למי שיישאר להיות יותר טוב. הפועל רעננה לא תקום או תיפול על שחקן כזה או אחר. לא רצינו לוותר עליהם, אבל לכל שחקן יש את השאיפות שלו ואנחנו לא יכולים להחזיק כאן שחקנים בכוח, בטח כשאין להם חוזה. נאחל הצלחה למי שלא ירצה להישאר ונעשה עם מי שיישאר הכל כדי להביא את רעננה למקום טוב יותר״.

עזיבתו של דני בונדר ומינויו של מאמן קבוצת הנוער גל כהן לעוזר מאמן: ״בחודש האחרון התחלנו לדבר על זה, דני הרגיש שהוא די מיצה את עצמו ורצה לצאת לדרך חדשה ועצמאית יותר. אני רוצה להודות לדני, הוא עשה אחלה עבודה, שיתף פעולה ועזר לי בהמון סיטואציות, הוא איש מקצוע מצוין ואני מאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך. אני לא יודע מה היעד הבא שלו, אבל הבנתי שיש כבר כמה הצעות על הפרק. המינוי של גל כהן? יש במועדון איזה כיוון להעלות כל מאמן נוער שמרגישים שיש לו עתיד לבוגרים ולנסות לקדם אותו״.

מנחם קורצקי, דני בונדר ותמיר כהן (שחר גרוס)מנחם קורצקי, דני בונדר ותמיר כהן (שחר גרוס)

הקטנת תקציב השחקנים: ״אנחנו נדע להתמודד, הבסיס שלנו טוב וזה מה שחשוב, נדע להתחזק במקומות הנכונים, נעלה עוד שחקן או שניים מהנוער. אנחנו עובדים גם בנוער וגם בבוגרים שיודעים לשלב את השחקנים המוכשרים. אני חושב שאפשר לבנות קבוצה חזקה גם בעונה הבאה ואולי אפילו לנסות להתקדם קצת. מתיחות עם אשר אלון על נושא הרכש? כן, תמיד בתחילת עונה יש קצת מתיחות כי כל אחד מושך קצת לכיוון שלו, אבל בסך הכל המטרות משותפות וכולנו רוצים שהפועל רעננה תצליח״.

החיזוק: ״בן והבה כנראה יעזוב ונצטרך להביא בלם, בחלק הקדמי נצטרך להביא עוד שחקן או שניים, לא חסרה עבודה, אבל יש לנו נקודת פתיחה טובה. הצעות שיגיעו על קייס גאנם ויוג׳ין אנסה? אנחנו לא בונים על הכסף הזה כי זה לא כסף שהולך להגדלת תקציב, אבל אני בטוח שאשר אלון ודמיאן רויטמן יודעים את העבודה ויודעים מה צריך לעשות בשביל הפועל רעננה״.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה