אוהדי מכבי תל אביב כעסו אחרי שגילו במהלך היום (שני) כי כרטיס מבוגר למשחק באצטדיון י"א מול מ.ס אשדוד ביום רביעי הקרוב עלה לא פחות מ-115 שקלים. מדובר במחיר הגבוה ביותר שהאוהדים נאלצו לשלם מאז חזרת הקהל אחרי תקופת הקורונה. יש לציין כי במועד תחילת המכירה הוצאו גם כרטיסי נוער/חייל, אך אוהדים רבים של הצהובים מדווחים כי כבר לאחר רבע שעה מפתיחת המכירה, לא היו כרטיסים כאלה זמינים יותר והם נותרו אם אפשרות לרכישת כרטיס מבוגר בלבד. 

מדובר במחיר חסר תקדים, לאצטדיון כמו הי"א, וכל זה מתרחש שבועות ספורים בלבד אחרי המפגש בין הקבוצות ברבע גמר גביע המדינה, כשגם שם היה בלאגן סביב הכרטיסים, כאשר האוהדים הצהובים נדרשו לשלם מחיר אחר מזה של אשדוד בטענה כי "מחירי הכרטיסים עבור אוהדי אשדוד מסובסדים על ידי המועדון", מה שגם גרר מכתב אזהרה מצד תובע ההתאחדות לכדורגל. בסופו של דבר ובעקבות פניית ONE בנוגע לתלונות האוהדים, אשדוד נענתה במהירות לפנייה והורידה את המחיר ל-80 ש”ח.

אהרונוביץ: "חיפה קבוצה יותר טובה מת"א"

חשוב לציין כי אוהדי מכבי ת”א שנכנסו בעקבות הידיעה לקנות כרטיסים טענו תחילה כי המחיר עדיין עומד על 115 ש”ח, וכמו כן, מי שכבר רכשו כרטיסים ביקשו זיכוי. בהמשך המחיר אכן התעדכן סופית ל-80 ש”ח (אחרי עמלת משרד הכרטיסים יוצא 93), ובאשדוד התייחסו לכך וטענו שהועברה הודעה ל”לאן” ומי שכבר קנה ב-115 ש”ח יזוכה על ידי “לאן” שגם אחראית לעדכן את המחיר באתר שלה. לבסוף הוא עודכן ועם העמלה שלהם עומד על 93. הרע במיעוטו.

אמש לצורך העניין מול מכבי פ"ת, מחיר כרטיס מבוגר היה 104 ש"ח, וזו גם אחת הסיבות שלא נמכרו כרטיסים רבים ורק כ-3,000 צהובים הגיעו לאצטדיון. אולם זה לא עיקר הכעס. רק לפני כחודש וחצי, במשחק מול מכבי חיפה באצטדיון י"א, מכרה מ.ס. אשדוד את הכרטיסים לאוהדי מכבי חיפה במחיר של 85 ש"ח לכרטיס. אם כך, מדוע בדיוק נאלצו אוהדי מכבי ת"א לשלם 30 ש"ח יותר על כרטיס למשחק?

אוהדי מכבי תל אביב (איציק בלניצקי)אוהדי מכבי תל אביב (איציק בלניצקי)

במ.ס אשדוד הגיבו: “מועדון ספורט אשדוד פועל על פי מדיניות בה מחיר הכרטיס למשחק בית מסוים, נקבע בהתאם למחיר הכרטיס במשחק החוץ מול אותה הקבוצה. אוהדי אשדוד מתבקשים מדי שנה לשלם בבלומפילד מחיר של מעל 100₪ לכרטיס ובשל כך נקבע המחיר (לפני עמלת משרד הכרטיסים). יחד עם זאת, לפנים משורת הדין ועל מנת לאפשר לאוהדי הכדורגל לסיים את העונה עם טעם טוב, נאותה הנהלת המועדון להיענות לפניות אוהדי מכבי ת"א, ולהפחית את מחיר הכרטיס למשחק הקרוב ולקבוע אותו על 80₪ בלבד (לפני עמלות)”.

במכבי ת”א הגיבו: “דורשים לדייק את העובדות בנוגע למחירי הכרטיסים למשחק נגד מ.ס אשדוד על מנת שלא להטעות את הציבור. הפרסומים על פיהם אוהדי אשדוד שילמו 100 ש״ח בעבור כרטיס כניסה לבלומפילד אינם אמת. בארבע העונות האחרונות נמכרו לאוהדי אשדוד כרטיסים למשחק החוץ נגד מכבי ת"א במחיר של 50 ש"ח וזאת על מנת לקיים את עיקרון ההדדיות שיאפשר לאוהדי מכבי ת"א לרכוש כרטיסים במחיר זהה כפי שאנו עושים מול מועדונים נוספים בליגה”.

אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)

עוד הוסיפו הצהובים: “עם חזרת הקהל למגרשים ולפני משחק הבית בפלייאוף בין שתי הקבוצות נעשתה פנייה להנהלת אשדוד בהצעה לתמחר את הכרטיס למשחק על פי עקרון ההדדיות בעלות של 50 ש״ח - אך נעננו בסירוב. על מנת להמשיך את עקרון ההדדיות גם בעונה הבאה, מועדון מכבי תל אביב יפעל להסדרת מחירי הכרטיסים לאוהדי קבוצות החוץ כפי שפעלנו עד כה”.

מחירי הכרטיסים בתקופת הפלייאוף העליון הם שערורייה. האוהדים חזרו לשלם מחירים חסרי תקדים, בלי שום פרופורציה, והכל בטענות מכובסות כמו "בדיקות קורונה מהירות" ועוד כל מיני שטויות שלא קשורות למציאות. כאן הביקורת היא כלפי כל המועדונים שנהגו כך וגבו מחירים חסרי כל פרופורציה. אוהדי הכדורגל חזרו להיות הפראיירים הגדולים ויש מי שמנצל זאת היטב. אם כרטיס לאצטדיון הי"א היה שווה 115 ש"ח, מי יעצור את הטירוף הזה בעונה הבאה וימנע מקבוצות אחרות לקפוץ על המציאה? גם כרטיס למשחק כדורגל ב-104 ש"ח, זה לא בדיוק מחיר שפוי.