סטטוס קוו בצמרת. כששתיהן בעיצומה של עונה נהדרת, אשדוד אירחה הערב (שלישי) את מכבי ת”א למשחק העונה בליגת העל לנוער, בסיומו, המצב נותר בדיוק כפי שהיה לפני כן, כש-1:1 וחלוקת נקודות השאירו את הקבוצה מעיר הנמל לבדה בפסגה ואת הצהובים במרחק של שלוש נקודות מהמקום הראשון, זאת לאחר 15 מחזורים מפתיחת העונה. לכל התוצאות והטבלאות בליגות הנוער והנערים, היכנסו ללשונית “משחקי היום” בלוח התוצאות באפליקציית ONE.

שתי הקבוצות סיפקו משחק אגרסיבי וקצבי, שמדגיש מדוע שתיהן נחשבות לחזקות ביותר העונה בליגת העל לנוער. מכבי ת”א, ששיחקה כמעט מחצית שלמה בעשרה שחקנים אחרי הרחקתו של שון עדרי, יכולה לחוש מאוכזבת לאחר שאיבדה שער יתרון. מנגד, אשדוד, עם נאור ברקול שהחליף על הקווים את אלי לוי המורחק, נותרה הבלתי מנוצחת היחידה עד כה העונה.

שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)

מכבי ת”א הייתה טובה יותר במחצית הראשונה. החבורה של אורי לוי לחצה גבוה, הגיעה למצבים וגם באה על שכרה כשקרלוס ריברה ניצל בישול מצוין של אוסקר גלוך וכבש את שער היתרון בדקה ה-12. אשדוד ניסתה לחזור למשחק עד לסיום ההפסקה, אך לא הייתה מספיק מדויקת. 

בדקה ה-51 המשחק קיבל תפנית. בלם מכבי ת”א, שון עדרי, ביצע עבירה במרכז המגרש שזיכתה אותו בצהוב שני שהשאיר את קבוצתו להתמודד בשאר הדקות בעשרה שחקנים. אחרי ההרחקה אשדוד לקחה את השליטה בהתמודדות, הגיעה לעוד ועוד מצבים עד שלבסוף גם ניצלה את היתרון המספרי, כשחי בוזגלו המחליף ניצל בישול של אליה גטהון וקבע חלוקת נקודות צודקת וסטטוס קוו בפסגה.  

ג'קי בן זקן. בא לראות את דור העתיד (שחר גרוס)ג'קי בן זקן. בא לראות את דור העתיד (שחר גרוס)

מאמן מכבי ת”א, אורי דוד, אמר בסיום: “התחושות איתם אני יוצא הם אכזבה כי שיחקנו במחצית הראשונה בדיוק לפי התוכניות וכמו שצריך. עלינו ליתרון והשחקנים היו בטוחים גם במחצית שהכל הולך לכיוון שלנו אבל בכדורגל כמו בכדורגל אדום משבש את התוכניות והלכנו אחורה, שינינו למערך יותר נסוג ובאשדוד השתלטו. לצערי הם הצליחו לכבוש אבל לשמחתי הם לא הצליחו לנצח כי החבר׳ה עמדו 40 דקות כמו שצריך, עבדו וסבלו. אני לא מרוצה מהתיקו, מכבי אף פעם לא מרוצה מתיקו. חייבים לציין שהקבוצה נורא צעירה וזה לא תירוצים אבל אנחנו ללא חגיגי גיל ורוב השחקנים מהשנה הראשונה שלהם שנתון 2004”.

עוד הוסיף דוד: “ואנחנו כל שבת מול שחקנים משנתון 2002 שמחזיקים את כל הקבוצות בליגה. החבר׳ה שלנו עוברים לשחק בליגות בוגרות כי זה מה שנכון לעשות, לפתח אותם. עם החבר׳ה נעשה את הכל כדי להתקדם, גם כדי לנצח בכל תחרות שעומדת לפנינו וגם לפתח לקבוצה הראשונה”. לגבי מצבו של אוסקר גלוך למשחק, אמר המאמן: “הוא חזר ממחלה ובלי קשר לתוצאה זה היה הדקות שהצוות הרפואי הקציב לו ואנחנו צריכים להיות קשובים,הבריאות מעל הכל.”

שחקני מכבי ת"א (שחר גרוס)שחקני מכבי ת"א (שחר גרוס)

נאור ברקול, שיתף: “קודם כל התחושות טובות כי נשארנו במקום הראשון. קצת תחושת פספוס כי משחק בית ורצינו לפתוח פער ממכבי תל אביב, הפועל תל אביב ומכבי חיפה. איך שהמשחק התפתח מחצית ראשונה היה פחות טוב, מחצית שנייה עשינו התאמות ונראינו יותר טוב וחזק ובטוחים בעצמנו. גם האדום עזר לנו, בסוף הצלחנו להשוות את המשחק ולא היה חסר גם  שננצח, אבל מסתפקים בנקודה ויוצאים לפגרה במקום הראשון”.

עוד הוסיף ברקול: “אני חייב לפרגן לשחקנים, יש לנו פה חבורה של גברים שבאים להתאמן ולתת מעצמם כל אימון את המשחק הכי חזק שהם יכולים. הם רוצים להתקדם ולהגיע לקבוצת הבוגרים של מ.ס אשדוד שזה המטרה שלשמה אנחנו פה – לקדם שחקנים צעירים ולייצא שחקנים לקבוצה הבוגרת בליגת העל. השחקנים מקבלים ביטחון משבוע לשבוע, השבת עשינו מהפך בסכנין למרות שקצת סיבכנו את המשחק אבל ידענו גם לחזור ולנצח”.

לגבי המומנטום של הקבוצה אמר: “אנחנו עדיין בלי הפסד כבר 15 מחזורים וזה לא הולך ברגל, יש לנו מאמן, אלי, שהוא דמות מאוד דומיננטית פה שמקדמת שחקנים. שחקנים משחקים ממש איך שמבקשים מהם ומתקדמים משבוע לשבוע. אנחנו עם הפנים קדימה והדרך עוד ארוכה, יש עוד הרבה משחקים”.

שחקני אשדוד (שחר גרוס)שחקני אשדוד (שחר גרוס)

מחצית ראשונה:

דקה 18, אשדוד איימה לראשונה: כדור שניתז מהגנת מכבי ת”א הגיע לרביד אברג’יל, שעצר ובנגיעה הראשונה סובב כדור שהלך לא רחוק מהמסגרת.

דקה 30, מכבי ת”א עלתה ל-0:1: איזה שער נפלא של האורחת. אוסקר גלוך שלח מסירת עומק נהדרת והעמיד את קרלוס ריברה לבדו באחד על אחד מול יואב אריכא, חלוצה הפנמי של מכבי לא התבלבל ושלח פס מדויק לפינה הקרובה ופנימה.

קרלוס ריברה חוגג (שחר גרוס)קרלוס ריברה חוגג (שחר גרוס)
קרלוס ריברה חוגג (שחר גרוס)קרלוס ריברה חוגג (שחר גרוס)
שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)
שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)
שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)שחקני מכבי ת"א חוגגים עם קרלוס ריברה (שחר גרוס)

 דקה 33, כמעט השני של מכבי ת”א: עילאי תומר העביר כדור רוחב מושלם מצד ימין, אוסקר גלוך גלש אך החמיץ ממטר שער בטוח. 

ג'קי בן זקן וחיים רביבו (שחר גרוס)ג'קי בן זקן וחיים רביבו (שחר גרוס)

מחצית שנייה:

דקה 51, מכבי ת”א נותרה בעשרה שחקנים: מכה קשה לצהובים. שון עדרי ביצע עבירה, ספג צהוב שני והורחק. 

שון עדרי (שחר גרוס)שון עדרי (שחר גרוס)

דקה 53, אשדוד כמעט חזרה למשחק: בעיטה של אברג’יל מזווית קשה חלפה לא רחוק מהמסגרת.

דקה 75, אשדוד השוותה ל-1:1: המארחת ניצלה את היתרון המספרי. איליה גטהון הגביה לצד השני של הרחבה, הכדור נחת על רגלו של חי בוזגלו המחליף, שהשתלט מצוין ובעט כדור חזק לרשת הגבוהה. 

שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)
חי בוזגלו מודה לאליה גטהון על הבישוך (שחר גרוס)חי בוזגלו מודה לאליה גטהון על הבישוך (שחר גרוס)
שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)שחקני אשדוד חוגגים עם חי בוזגלו (שחר גרוס)
חי בוזגלו חוגג (שחר גרוס)חי בוזגלו חוגג (שחר גרוס)

דקה 91, הזדמנות נהדרת לאשדוד: שוב פעולה נהדרת של גטהון, שהפעם העביר כדור רוחב מימין לניב ביליפנט שבעט מעמדה חופשית מעל השער. 

הרכב מ.ס אשדוד: יואב אריכא, רביד אברג’יל, מרטין אטמנגה, ניב ביליפנט, מיכאל בן עמי (עבד חאג’ יחיא 87), אליה גטהון, אושרי טדלה (חי בוזגלו 60), ירין סוויסה (עומר יפרח 81), שקד חכמון, סהר רביבו ומאוד ישילירמק. 

הרכב מכבי ת”א: תומר אלון, אדיר קורדובה, שון עדרי, רוי נאבי, רוי רביבו, אנר אושמנדי, בר לין, עילאי תומר, קרלוס ריברה (עמית צור 81), אוסקר גלוך (יונתן פז 56) ויקיר זילברמן (מוחמד אבו עיאש 89). 

הפועל רעננה - הפועל ת"א 3:1

הקבוצה של מיכאל זנדברג עלתה למקום השני בטבלה ורשמה ניצחון שלישי ברציפות. שגיא גניס כבש בדקה ה-42 וטל תורג'מן איזן רגע לפני הירידה להפסקה. מיד עם פתיחת המחצית השנייה, עומר סניור כבש בפנדל ואריאל כהן קבע את תוצאת המשחק בדקה ה-82 גם כן בבעיטה מהנקודה הלבנה.

עירוני ק"ש - סקציה נס ציונה 0:2

משחק קצוות בליגת העל לנוער. הצפוניים, שרוצים להתקדם לצמרת הטבלה, אירחו את הקבוצה מהמקום הלפני האחרון. עוד לפני השריקה למחצית היה זה יאיר מרדכי שכבש את שער היתרון לזכות המארחת (43) והוריד אותה רגועה להפסקה. בדקה ה-88 אלמוג בוים חתם את תוצאת המשחק כשכבש את השני לקבוצתו, האורחת עדיין מסובכת חזק בתחתית.

מכבי נתניה - עירוני נשר 0:3

משחק חד צדדי בנתניה. הקבוצה מהמקום האחרון בטבלה עדיין ללא ניצחון העונה, וגם היום לא הצליחה לקחת 3 נקודות. המשחק נפתח בסערה כשכבר בדקה הרביעית אייל עבאדי כבש את הראשון לטובת המארחת. בדקה ה-76 אלעד קפלן הכפיל ואביב קנריק, בדקה ה-90, קבע את תוצאת המשחק עם 0:3 למכבי נתניה.

בני יהודה - הפועל ב"ש 3:5

חגיגת שערים גדולה בליגת העל לנוער. כבר בדקה התשיעית המארחת עלתה ליתרון משער של ג'ונתן אנים אגיאפונג, אך אריק חלפין השווה בדקה ה-18 וצמד של נועם שחר (55 ו-70) קבע 1:3 גדול לאורחת מהדרום. אך לא היה זה סוף הסיפור. בדקה ה-80 דניאל אלישע צימק והדרמה האמיתית החלה בדקה ה-89 כשדניאל דוד צדיק ספג כרטיס אדום והשאיר את הדרומיים ב-10 שחקנים. ליעד ואקנין קבע 3:3 וצמד שערים בתוספת הזמן של סאן משולם ופאווז אבדולאהי (90+1 ו-90+6) קבעו ניצחון ענק 3:5 לכתומים.

מכבי פ"ת - הפועל חדרה 2:1

המארחת הגיעה למשחק במטרה להיצמד לצמרת הגבוהה, אך נתקלה במשוכה קשה. בר נאווי כבש לזכות האורחת בדקה ה-40, אך עידן טוקולמטי כבש בפתיחת המחצית השנייה ואיזן ל-1:1. האורחת מחדרה לא ויתרה וניסים זוואי כבש בדקה ה-80 וקבע את תוצאת המשחק.

הפועל כפר סבא - הפועל רמת גן 2:0

אחרי מחצית ראשונה מאופסת, עבד אבראהים העלה את האורחת ליתרון בדקה ה-64, גיא יצחקי הכפיל בדקה ה-79 ונתן לאדומים ניצחון חשוב. כפ"ס נשארת בתחתית עם 13 נקודות כשהיא רחוקה רק ארבע נקודות מהקו האדום, כאשר האורדונים עם 27 נקודות נמצאים במקום השישי.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה