הכינוס של הנהלת ההתאחדות לכדורגל לא עבר בלי עימות. במהלך הישיבה, היועץ המשפטי של מכבי תל אביב, עו”ד מורן מאירי, אשר הוא חבר הנהלת ההתאחדות, הביע את הביקורת שלו על כך שווילי רוטנשטיינר הפך למאמן הנבחרת הבוגרת ובמקומו ימונה כעת המנהל הטכני ההולנדי, יילה חוס. הדברים הגיעו בעקבות ההסברים של אלי אוחנה בפני ההנהלה וגררו למעשה עימות בין השניים בישיבה. 

אוחנה הוא כידוע אחד מחברי ועדת האיתור שבחרה והמליצה על המנהל הטכני החדש: “השקענו עשרות שעות, בחנו חלופות של ישראלים וזרים. אני חושב שהדיונים היו מקצועיים, עניינים, לקחנו את הזמן כדי לנסות למצוא את המועמד המתאים ביותר”.

צפו בעימות בין ברזל לאוהדי בפועל ב״ש

בתגובה לדברים שאמר אוחנה, הגיב מאירי כי “אין לי ביקורת על התהליך. יש לי ביקורת על כך שהכדורגל הישראלי וההתאחדות לכדורגל לא מסוגלים לעשות תהליך ארוך זמן. אלי, בטח עוד שנתיים תהיה חבר שוב בוועדה למינוי מנהל טכני. למה שרכבת תרד מהפסים? בוועדה הקודמת כאשר חוס היה מועמד, לא היה בכלל ויכוח שווילי הוא המועמד המוביל לתפקיד. הארכנו לווילי את החוזה אחרי שנה כדי שישלים את התהליך וכעת עוצרים את זה. אישרנו 6 מיליון שקל להשלמת התהליך. בעיני היה צריך להשלים לפחות ארבע שנים. אי אפשר כל שנתיים להחליף מנהל מקצועי, זה תהליך מיותר. כואב לי שיבוא בן אדם חדש עד שייכנס לתפקיד ועד שילמד, תלך שנה אחת סתם”.

אוחנה הגיב לדברים: “מותר לאנשים לשנות דעתם לאורך תהליך. מורן אתה מתעלם משנת קורונה. גם במכבי הבאתם את פטריק כמנהל של הנוער והפכתם למאמן”. על כך שרוטנשטיינר לא היה שותף לבחירה ביילה חוס, אמר אוחנה: עם כל הכבוד לווילי לא צריך לשתף אותו בכל דבר”. בנושא הזה התבטא גם יו”ר ההתאחדות אורן חסון שאמר: “התכנית שנכתבה ע״י וילי ואושרה. היא התכנית, לא האדם שמבצע. הצפייה שלנו מווילי הייתה ליותר מעורבות”.

וילי רוטנשטיינר. במוקד העימות בישיבה (רדאד ג'בארה)וילי רוטנשטיינר. במוקד העימות בישיבה (רדאד ג'בארה)

מאירי השיב: “לזר לוקח חצי שנה – שנה להבין לאן הגיע. זה היה בהארכת החוזה של וילי שאז לא היית שותף לה כי לא היית”, על הדברים של אוחנה אמר: “מה שאמרת על מכבי זה דמגוגיה. מכבי זה לא ההתאחדות. פטריק סיים ארבע שנים עם הנוער. כשמנהל טכני ישלים פה ארבע שנים תדבר איתי. המצב של מכבי זה לא של ההתאחדות”. אוחנה: “לא אשתמש במילים כמו דמגוגיה”. מאירי: “אני מתנצל, לא אמרתי שאתה דמגוג”. אוחנה: “רק חמור לא משנה את דעתו. אני מקבל את ההתנצלות”. מאירי: “התוצאה היא שהגענו למצב שמשלמים יותר למאמן ממנהל טכני. קרתה לנו תקלה נוראית. כעת הולכים סתם חודשים לאיבוד. בעיני, וילי הוא פספוס אדיר”. 

אריאל  שיימן הגיב בשלב הזה: ״עם כל הגאונים ב-15 השנים אחרונות, הגענו למקום 100 בעולם. אורן הכול לא טוב. אנחנו  מקום מאה בעולם. לא הגענו לכלום״.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה