לאחר שלושה משחקים רצופים ללא ניצחון וכאשר הפער ממ.ס אשדוד שמתחת לקו האדום עומד על חמש נקודות בלבד, הפועל רעננה סיימה את הכנותיה לקראת המשחק מול בית״ר ירושלים הערב (שבת) ב-20:30 באצטדיון טדי במסגרת המחזור ה-24 בליגת העל.

המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ Sport 4.

בקבוצה מקווים להמשיך ולצבור נקודות, אך מבינים שהמשימה הפעם תהיה קשה מאוד מאחר שלרשות המאמן מנחם קורצקי עומד סגל חסר מאוד, כאשר פרט ליואב תומר שמתמודד בשבועות האחרונים עם בקע, נוספו גם החלוץ הגנאי יוג'ין אנסה שסובל מחשש לקרע ברצועה הצידית והמגן הימני עדי נמני שסבל ממתיחה במפשעה. עם זאת, ירדן כהן, שהיה בספק למשחק ככל הנראה ישחק בסופו של דבר, בעוד גם אור דסה, שסבל ממתיחה בשריר הירך האחורי, ככל הנראה יחזור לסגל.

אור דסה (שחר גרוס)אור דסה (שחר גרוס)

בשל הפציעות הרבות המאמן מנחם קורצקי ייאלץ לאלתר, כאשר את מקומו של אנסה בחוד צפוי לתפוס קייס גאנם, בעוד כארם ארשיד יפתח בכנף הימנית ומרטין זמאן בשמאלית. בהגנה, יואב ג׳רסי צפוי לפתוח על חשבונו של נמני הפצוע כמגן ימני.

המאמן מנחם קורצקי התייחס להכנות ואמר: ״תמיד יש אמונה שאפשר לנצח, אנחנו תמיד מאמינים ויודעים שזה יהיה משחק שונה לחלוטין מהמשחק שהיה באצטדיון רמת גן. בית״ר היום קבוצה הרבה יותר טובה עם שחקנים יותר איכותיים, כך שאנחנו יודעים שבמיוחד בטדי יהיה לנו משחק קשה. המשחק מול הפועל תל אביב? אני חושב שאנחנו צריכים הפעם לנסות לפתח משחק, ללחוץ ולתקוף עם כמה שיותר שחקנים, אבל בשום פנים ואופן לא לזנוח את משחק ההגנה שלנו ולא להתפשר, אלא למצוא את האיזון בין הגנה להתקפה״.

מנחם קורצקי (נעם מורנו)מנחם קורצקי (נעם מורנו)

התוצאות האחרונות: ״אנחנו דווקא מאוד מרוצים מההתקדמות של השחקנים והקבוצה, כמובן שרוצים יותר מבחינה התקפית, אבל החיבור בין השחקנים וגם השחקנים החדשים שהגיעו ומי שהיה ונכנס לכושר טוב. אנחנו פחות מסתכלים על שלושה, ארבעה או חמישה משחקים כאלה או אחרים, אנחנו יודעים שאנחנו בכיוון טוב ומלאי ביטחון בשחקנים ובקבוצה, זה מה שמוביל אותנו״.

הפער מהקו האדום: ״העובדה שאשדוד צימקה את הפער ל-5 נקודות לא מלחיצה אותנו, אבל אף פעם לא הורדנו את העיניים מהתחתית או מהמקום שיורדים ממנו ליגה, גם כשהיינו בפלוס 10. אנחנו יודעים שזה יימשך עד הסוף, ידענו מלכתחילה שזה מה שיהיה. בפלייאוף התחתון יהיו משחקים שיכריעו את זהות היורדות. לכל קבוצה יש תקופות יותר טובות ופחות טובות ואנחנו מקווים לבוא לפלייאוף בכושר הכי טוב ובמומנטום הכי טוב. אם סכנין יורדת ודאית? בכלל לא, אני יודע שאני נמצא בתחתית עם קבוצות שיכולות ומסוגלות ואסור לנו להסתכל על זה ככה״.

שחקני הפועל רעננה (חגי מיכאלי)שחקני הפועל רעננה (חגי מיכאלי)

הפציעות: ״נוספו לנו עוד שחקנים פצועים ונצטרך לאלתר בהרכב, אבל בכל מקרה נעלה עם הרכב חזק שיכול לצאת על נקודות מטדי״.

הבלם בן והבה התייחס גם הוא ואמר: ״אנחנו מאמינים שאפשר לנצח, אבל זה יהיה סגנון שונה לגמרי של משחק לעומת מה שהיה בסיבוב הראשון, יהיה הרבה יותר קשה כי יש שם שחקנים בכושר הרבה יותר טוב, אבל אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. אנחנו צריכים להציג כדורגל יותר טוב מאשר מול הפועל תל אביב, אבל עדיין בכל המשחקים האחרונים שלנו היינו עדיפים על היריבות, היכולת היא טובה, פשוט אנחנו צריכים לשמר ואולי לשפר עוד קצת ולהיראות אפילו טיפה יותר טוב ואני מאמין שנצליח לעשות את זה״.

בן והבה (איתי כהן)בן והבה (איתי כהן)

מאבקי התחתית: ״ברור שזה יוצר לחץ ובאמת שאשדוד צמצמה יפה מאוד את הפער ואנחנו מבחינתנו רוצים להתרחק שוב מכל הקבוצות, זה סוג של משחק על שש נקודות כי אנחנו ובית״ר עם אותו מספר נקודות ומי שתנצח תוכל להתרחק עד שמונה נקודות מהקו האדום וזה משמעותי מאוד. אשדוד שינתה משהו, אבל זה היה רק בשני משחקים. הם חזרו לליגה ורחוקים רק 4 נקודות מהפועל ת״א. אנחנו מבחינתנו רוצים להגדיל את הפער״.

הפציעות: ״יש הרבה חיסורים ויש עומס על חלק מהשחקנים וזה הגיע בתקופה לא טובה מבחינתנו, אבל בינואר הביאו כמה חיזוקים שעידו את הסגל ואני בטוח שהשחקנים שהביאו יהיו טובים לא פחות. הישארות בליגה? זה יהיה לא קל, אבל אני מאמין שבסופו של דבר נישאר״.

בן והבה חוגג (אחמד מוררה)בן והבה חוגג (אחמד מוררה)

הרכב משוער: אסף צור, מאור ג׳רסי, עידו לוי, בן והבה, ירדן כהן (רועי הרמן), אביחי ידין (בן סביר), בן בנימין, מירקו אורמוש, כארם ארשיד, מרטין זמאן וקייס גאנם.

מן העבר השני, החלוץ הרומני שהגיע בחלון ההעברות, מיחאי וודוץ, יפתח לראשונה ב-11 של ניר קלינגר, כאשרהרכב בית”ר ירושלים: גם גדי קינדה ימשיך לקבל את הקרדיט בהרכב של הקבוצה מהבירה.

איתמר ניצן, דוד קלטינס, אור זהבי, טל כחילה, שמואל שיימן, דן איינבינדר, גדי קינדה, יוסי בניון, עידן ורד, פרדי פלומין ומיחאי וודוץ.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה