באיגוד השופטים נחושים לגלות מי הפיץ את קלטת השמע מהמשחק בין בית”ר ירושלים להפועל באר שבע, שבמהלכו השופט לירן ליאני החליט שלא לשרוק לפנדל לטובת הקבוצה האורחת בטדי. באיגוד ממשיכים לקיים את הבדיקה המקיפה שהם עושים בראשות יו״ר הוועדה המקצועית, לירן וקסברגר.

כזכור, לאחר המשחק במחזור הראשון בין בית״ר ירושלים להפועל ב״ש הופצה שיחה בין שופט המשחק לירן ליאני לאנשי ה-VAR.

בקלטת נשמעה השיחה שהתנהלה כך:

ליאני: “לדעתי לא צריך צהוב”.

חכמון: “תראי לי למה הוא המשיך לשכב על הדשא”.

ליאני: “צריך לקבל צהוב? תבדוק לי רגע את שכטר”.

עומר לקאו מכשיל את איתי שכטר (אורן בן חקון)עומר לקאו מכשיל את איתי שכטר (אורן בן חקון)

חכמון: “לא את זה, את הרחבה יותר מעניין אותי. פה, לאט לאט, מה יש פה? רגע, יש פה מכה עם הרגל. אואה הולך עם הפקקים לרגל, תסתכל רגע אורן, תהיה איתי תראה את הלייב, יש פה פגיעה ברגל עם הפקקים”.

(אחרי כמה שניות של בדיקה קצרה)

חכמון: “אוקיי, אני רואה כאן פנדל. אני רואה כאן עבירת עונשין. של איזה מספר זה? לירן, אני רואה הכשלה של שחקן בית”ר, 23 פוגע בשחקן באר שבע בתוך הרחבה, אני ממליץ על בעיטת עונשין וכרטיס צהוב. אוקיי, זה מספר 25 של בית”ר לירן. תני לו את רגע הפגיעה, לירן זה רגע הפגיעה, הרגל מחליקה ולכן אני לא רואה פה נעיצה של אדום ורק כרטיס צהוב”.

ליאני: “תראה לי את כל המהלך, אלי בדקתם גם יד לפני? תראה לי. אחי, אין פה כלום כפרה עליך, אלי, לא, לא תודה”.

חכמון: “טוב אחי”.

אלי חכמון בודק ב-VAR (עמרי שטיין)אלי חכמון בודק ב-VAR (עמרי שטיין)

באיגוד נחושים למצות את החקירה ולגלות מי הפיץ אותה. באיגוד מציינים כי: ״הבדיקה מתקדמת. נחושים למצותה, לצורך גילוי נסיבות האירוע החמור״. באיגוד לא פוסלים אף שליחת חלק מהמעורבים לבדיקה במכונת אמת. אם יהיה צורך אף יערבו משרד חקירות בבדיקה. עוד ציינו כי: ״נשתמש בכל האמצעים שברשותנו ובסמכותנו״.