כפי שפורסם ב-ONE: לקראת התערוכה של ברצלונה בישראל ובצל ההאשמות של משה חוגג על ביטול משחק הידידות של הבלאוגרנה מול בית”ר ירושלים, ז’ואן לאפורטה, נשיא הקבוצה הקטלונית, נפגש היום (ראשון) עם נשיא המדינה יצחק בוז’י הרצוג, ול-ONE הגיע תוכן השיחה בין השניים.

מפגש נשיאים: הרצוג אירח את לאפורטה

הרצוג: “אני מקבל אותך לביתי בירושלים חברי הקרוב לאפורטה, היה לי העונג לארח אותו ב-2006 כשהייתי שר התיירות ומאז הוא הגיע שוב. אני מתרגש מאוד וכולנו גאים שהתערוכה הראשונה של ברצלונה מחוץ לספרד היא בישראל, אז תודה רבה לך. כמו שאתם יודע טוב מאוד ובתור הנשיא של ישראל אני אומר לך ירושלים היא עיר מקודשת – הבירה של ישראל, היא הלב הפועם של העם היהודי ואני מצפה לראות את הקבוצה מגיעה לירושלים תוך שנה ומצפה לארח את הקבוצה בבית הנשיא, כמו שהתארחתם בבית הנשיא בתקופת שמעון פרס לפני כמה שנים. אנחנו מצפים לראות את כולם מגיעים כולל מסי. אז בהצלחה לקבוצה ואני מקווה לראות אותכם בירושלים בקרוב".

יצחק בוז'י הרצוג (חגי מיכאלי)יצחק בוז'י הרצוג (חגי מיכאלי)

לאפורטה השיב: "תודה רבה הנשיא, אנחנו אוהבים את המדינה שלך ואת האדמה המקודשת של ירושלים וזה יהיה כבוד גדול להביא את הקבוצה. אני אעשה כל מה שאני יכול כדי להביא את הסגל הראשון ומקווה עם מסי, כמו שאתה יודע, אנחנו במהלך תהליך להגיע איתו להסכם ואנחנו עושים את כל המאמצים בנושא הזה. אני חבר של ישראל, אני מרגיש את הכבוד והאהבה מהקהל הישראלי ולהיות פה בירושלים עם ההוקרה הרשמית מהנשיא זה הכבוד הגדול ביותר. אני מרגיש שזה זכות והזדמנות לדעת יותר על הערכים שלכם ונעשה את הטוב ביותר כדי להביא את הקבוצה".

הרצוג ענה לסיום: “הדבר הכי גדול בכדורגל שזה חוצה תרבויות, אנשים, אמונות, חינוך ואנחנו מקווים לראות אנשים מכל המקומות נהנים מהיופי של כדורגל מצד אחד ומצד שני לומדים להכיר אחד את השני. תודה רבה ומקווה לראות אותכם בירושלים בקרוב”.

ז'ואן לאפורטה (רויטרס)ז'ואן לאפורטה (רויטרס)

כפי שפרסמנו אתמול, בקרב סביבתו של לאפורטה אמרו כבר שההחלטה אינה פוליטית והכל נובע מעניינים טכניים. עוד נטען, אצטדיון טדי נפסל על ידי גורם של ברצלונה שהגיע לבדוק את האצטדיונים. כמו כן ישנו את העניין שאין מספיק תאי צפייה בטדי, וזה גם פוגע בהכנסה הכלכלית לעומת בלומפילד או סמי עופר למשל וזה כזכור מגיע אחרי ההאשמות של משה חוגג, בעלי בית”ר על הסיבה בגינה ברצלונה לא תגיע למפגש מול קבוצתו, ציין בין היתר שבארסה סירבה לשחק בירושלים והוא לא הסכים להעביר את המשחק למקום אחר.

רונאלדיניו ואגדות ברצלונה נחתו בישראל