האווירה בספרד מדהימה בכל מה שקשור להתעסקות בקלאסיקו. התקשורת החלה להתעסק בכך עוד לפני היציאה לפגרת הנבחרות, כל הזמן נותנים סביב השעון את כל מה שקורה בקבוצות ובטלוויזיה מראים את משחקי הקלאסיקו שנערכו לאורך השנים.

הסיפור המרכזי הפעם סובב סביב ריאל מדריד. הקבוצה סופגת המון המון ביקורות על סגנון המשחק שלה העונה. הקהל לא מרוצה, התקשורת לא מרוצה וזה הגיע עד כדי כך שהקפטנים, כריסטיאנו רונאלדו, סרחיו ראמוס ומרסלו, ערכו שיחה מיוחדת עם רפא בניטס כדי לשנות את סגנון המשחק שלהם והם ישחקו יותר התקפי וילחצו יותר למעלה.

אוואט. חושב שמשהו לא טוב קורה בריאל (GettyImages)
אוואט. חושב שמשהו לא טוב קורה בריאל (GettyImages)
 

משהו לא טוב קורה בריאל מדריד. למרות שהם עלו שלב בליגת האלופות, ניצחו את כל המשחקים וספגו רק הפסד אחד במשחק האחרון מול סביליה, הם לא מגיעים במומנטום טוב למשחק. אני חושב שהקפטנים טעו במה עשו שהלכו לדבר עם המאמן. כולם מכירים את סגנון המשחק של רפא בניטס והיא העמידה הטקטית שהוא דורש. אם בניטס ייכנע והם יבואו וישנו סגנון משחק דווקא מול ברצלונה, אני חושב שהם יעשו לקטאלונים חיים קלים.

יחסי הכוחות: אם ריאל מדריד תמשיך לשחק כפי ששיחקה עד כה, בסגנון שאולי לא נראה מבריק ויפה, אז תהיה לה אפשרות לנצח. כדי לנצח ריאל חייבת להמשיך בשיטה של בניטס.

ברוב המשחקים העונה של ריאל מדריד, לא ראינו את הקבוצה מבריקה או עם המון מצבים ושערים. היא משחקת משחק סולידי ובגלל זה רונאלדו מבקיע מעט יחסית, שמונה שערי ליגה בלבד, כשחמישה מהם היו במשחק אחד וזה אומר הרבה על מה שקורה בקבוצה.

רונאלדו. מבקיע מעט יחסית (רויטרס)
רונאלדו. מבקיע מעט יחסית (רויטרס)
 

גם ברצלונה מגיעה למשחק לא בשיא היכולת שלה, למרות שמסי אמור לחזור. עד כה לאור היעדרותו ניימאר לקח את כל האחריות עליו. הדבר הזה חישל אותו והוא עשה את זה בצורה פנטסטית, אולם כשמסי משחק כולם משחקים בשבילו. הקטאלונים צפויים לשחק את המשחק הרגיל שלהם וזה לא משנה מבחינתם אם מסי יפתח או לא. אם מסי יהיה בסגל כפי שצפוי, אז הוא יפתח בטוח.

שחקני מפתח: בריאל הקבוצה בנויה על רונאלדו, אבל אני חושב שבמשחק הזה ללוקה מודריץ' יש את החשיבות הגדולה ביותר. לקרואטי יש את התפקיד לשמור על הכדור במרכז השדה ולשחק בצורה אגרסיבית מול אנדרס אינייסטה, סרחיו בוסקטס ואיבן ראקיטיץ'. למעשה, מי שתשלוט במרכז השדה, תוכל להכריע את הקלאסיקו. מנגד, בברצלונה שחקני המפתח מבחינתי הם ניימאר, שנמצא בכושר נהדר, וסרג'יו בוסקטס. שלו חשיבות גדולה במרכז המגרש.

ניימאר ולואיס סוארס. שניהם בכושר נהדר (רויטרס)
ניימאר ולואיס סוארס. שניהם בכושר נהדר (רויטרס)
 

שוערים: קיילור נבאס הוא השחקן החשוב בריאל מדריד מלבד רונאלדו ומודריץ'. ראינו את החיסרון של השוער כאשר לא עמד בשער של הבלאנקוס. בעמדה הזו הוא שווה לקלאודיו בראבו, שוערה של ברצלונה, שגם אצלו ראינו שהחזרה לשער עזרה להרגיע את ההגנה של ברצלונה. אני חושב ששני השוערים שווים ברמתם, מדובר בשני שוערים טובים.

נבאסץ מרגיע את ההגנה (רויטרס)
נבאסץ מרגיע את ההגנה (רויטרס)
 

מאמנים: רפא בניטס מול לואיס אנריקה. הכל תלוי אם רפא ידע להגיע לחדר ההלבשה ולהרגיע אותו. אנריקה הרוויח את חדר ההלבשה. לברצלונה יש יתרון בעמדה הזו מבחינת המומנטום של המשחק. כמו כן, לרפא יש עבר עשיר מאוד כמאמן וגם בזכייה בתארים עם ולנסיה, ליברפול, צ'לסי. בכך, יש לו מבחינת ניסיון יתרון על אנריקה.

ריאל מגיעה למשחק מהמקום השני, אם הייתה במקום הראשון היה לה הרבה פחות לחץ. היא יודעת שאם ברצלונה תנצח את המשחק היא תזכה באליפות כי זה ירחיק אותה כבר שש נקודות ועוד יתרון במשחק בין שתי הקבוצות שזה כמו עוד נקודה. בארסה מנגד תבוא יותר משוחררת כי היא יודעת שבכל מקרה יש לה משחק נוסף מול ריאל בביתה בקאמפ נואו.

לואיס אנריקה. מגיע כשהוא רגוע יותר (רויטרס)
לואיס אנריקה. מגיע כשהוא רגוע יותר (רויטרס)
 

אני צופה שיהיה משחק עם מעט שערים, משחק של 0:1. הסטטיסטיקה אמנם לא לטובתי כי בדרך כלל בקלאסיקו רואים מספר שערים, אך זה מה שאני צופה שיהיה.

הימור: ניצחון של שער אחד לטובת ברצלונה.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל