שדרת הכוכבים שתיחשף הערב (שני) בטקס מיוחד באצטדיון שלמה ביטוח בפתח תקווה הביאה את שחקני העבר להתרוממות רוח. 11 הכוכבים של הפועל פתח תקווה ו-11 הכוכבים של מכבי פתח תקווה יוצגו בכניסה לאצטדיון באירוע מיוחד, בו ייקחו חלק השחקנים ובני משפחותיהם. הבחירה נעשתה ע״י גולשי ONE, הקבוצות והחברה לפיתוח פ״ת שיזמה את הרעיון הנהדר בשיתוף ONE.

גדי בן דרור, בנו של שמואל בן דרור ז”ל, ציין: “אני שמח על הבחירה באבי. הצעירים לא הכירו אותו, רק הוותיקים, והאמת שגם אני לא זכיתי לראות אותו משחק - אבל מכל מה ששמעתי, אין ספק שהוא היה ברמה יוצאת דופן ובהחלט מגיע לו להיות במעמד הזה. זה כבוד גדול עבורנו כמשפחה”.

שמואל בן דרור (אלבום פרטי)שמואל בן דרור (אלבום פרטי)

שמואל בן דרור ז”ל היה השחקן שהבקיע את השער הראשון של נבחרת ישראל, כך ששמו נחקק בספרי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי. “הנבחרת טסה למשחק הזה בארצות הברית בהפוגה של מלחמת השחרור, כאשר הייתה תקופת הצנע ולא היה מה לאכול בארץ, והקהילה היהודית יצאה מגדרה כך שהם עברו שם מארוחה לארוחה. הם שיחקו מול 70 אלף יהודים נלהבים ואבי שמואל כבש את השער ממסירה של אליעזר שפיגל, שגם נבחר ב-11 של מכבי פתח תקווה, כך שזו סגירת מעגל לראות את שניהם בשדרת הכוכבים. אין ספק שאבי עשה דברים גדולים. הוא הקדיש הרבה מחייו הרבה למען הקידום של מכבי פתח תקווה בפרט והכדורגל הישראלי בכלל. אני גאה שמנציחים את שמו בקרב הגדולים ביותר”, הוסיף בנו.

אחד מהשחקנים ששיחקו הכי הרבה במדי הפועל פ”ת, בני קוזושווילי, סיפר: “כשהייתי ילד, מעולם לא חלמתי אפילו להיות מוזכר באותה נשימה לצד שמותיהם של רצאבי, קופמן, סטלמך, נהרי וחלדי לא שיחקתי איתם אבל הערצתי אותם. הכי שימח אותי לדעת שמני בסון ז”ל קיבל את המקום בנבחרת הזו ויש כמובן עוד אגדות רבות שהגיע להן להיות חלק מזה, אבל בוחרים רק 11. מגיל 6 הייתי במועדון הזה. זה כבוד עצום עבורי, הכרה עבור כל טיפת זיעה שהשארתי במגרש. אני שמח שהפועל פתח תקווה קיבלה הזדמנות להישאר בצמרת הכדורגל הישראלי ושהיא לא תימחק מהמפה. זה מועדון גדול וחשוב עבור הכדורגל הישראלי, אין מאושר ממני להיות חלק מההיסטוריה שלו”.

בני קוזושווילי (אולפני פוקס)בני קוזושווילי (אולפני פוקס)

זאב (זאביק) זלצר שנבחר להיות אחד מבין הכוכבים של מכבי פתח תקווה שיתף בתחושותיו: “זה באופן טבעי נותן הרגשה של הוקרה ומחויבות. אין לי ספק שהבחירה הייתה מאוד קשה, כי יש עוד כל כך הרבה שהיו צריכים להיות חלק מהרשימה הזו וזה אכן קצת דוקר כאשר חברים ששיחקתי איתם ושחקנים שגדלתי עליהם לא נמצאים בה, אבל אני מבין את הבעייתיות ואני חש גאווה על הבחירה בי וגם מחויבות עבור הרבה מבין אלה שלא נבחרו ב-11 הכוכבים. עבורי זו גאווה לייצג את המאמנים והשחקנים שגדלתי איתם ועליהם במכבי פתח תקווה”.

זאביק המשיך וציין: “אבי היה שחקן במועדון, שני אחיי שיחקו במועדון, אני הייתי קפטן. מכבי פתח תקווה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי ואני אוהב את המועדון הזה. אומנם הייתי גם בצד השני של בכביש וזכיתי בהישג גדול, אבל אין ספק שאני מרגיש חלק מהספורט בפתח תקווה וקשור למכבי. הפרויקט הזה הוא דבר יוצא דופן שמעולם לא נעשה בישראל וכל הכבוד לאנשי עיריית פתח תקווה ובראשם ראש העיר על היוזמה והביצוע. אני מסתובב הרבה בעולם ורואה איך מנציחים את שחקני העבר כולל במוזיאונים מרשימים, והדברים האלה רק מוסיפים לספורט ולתרבות. הלוואי ועוד ערים יצטרפו ליוזמה הזו”.

זאביק זלצר (שחר גרוס)זאביק זלצר (שחר גרוס)

כזכור, ה-11 הנבחרים שיופיעו בשדרה מטעם כוכבי מכבי פתח תקווה הם: חיים בוך ז”ל, מורד מגמדוב, נחמן מנדל ז”ל, אייל בגלייבטר, איסמעיל עמאר, שמואל בן דרור ז”ל, פיני קינסטליך, אליעזר שפיגל ז”ל, זאביק זלצר, גיא יצחק ועומר גולן. ה-11 של הפועל פתח תקווה הם יעקב ויסוקר ז”ל, איתן בודניוק, ניר לוין, מני בסון ז”ל, משה ג’רי חלדי ז”ל, בני קוזושווילי, שלמה נהרי, נחום סטלמך ז”ל, בועז קופמן ז”ל, מוטי קקון וזכריה רצאבי ז”ל.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל