שמחה גדולה במכבי פתח תקווה אחרי ה-0:2 אמש (שבת) על הפועל כפר סבא, ניצחון הליגה השני ברציפות מפתיחת העונה, שהשאיר את הקבוצה מושלמת בראש הטבלה עם 6 נקודות מ-6 אפשריות. 

הניצחון על כפ”ס הגיע לאחר הניצחון הגדול על מכבי תל אביב במחזור הפתיחה, והחבורה של גיא לוזון שוב הוכיחה שהיא יעילה מאוד, גם אם היא לא מציגה כדורגל גדול. המלאבסים אמנם לא הבריקו בצד ההתקפי, אך החלק ההגנתי שוב עמד איתן בשתי המחציות, עם עצירה כמעט מוחלטת של התקפת היריבה.עם האמון בחלק האחורי, לוזון הרשה לעצמו לשנות מערך בחצי השני ועבר למערך של שלושה בלמים עם כניסתו של דניאל פלשר למרכז ההגנה, לצד אור בלוריאן ומרקוס דיניז, בעוד המגנים מוחמד הינדי וינון אליהו הרבו לעלות.

במועדון שבעי רצון מאוד מחוליית ההגנה הנוכחית וגם החמיאו למשחק ההתקפי של החוליה האחורית, דבר שבא לידי ביטוי בין השאר כשמוחמד הינדי בישל את השער השני לתאי בריבו המחליף. 

תאי בריבו חוגג (נעם מורנו)תאי בריבו חוגג (נעם מורנו)

לגבי החלוץ הצעיר, שכבש את השער השני אחרי פחות מ-5 דקות על הדשא, היה זה יום שהתחיל טוב והסתיים טוב: “הייתה לי הרגשה שאכבוש. זו הרגשה נפלאה, אין יותר טוב לחלוץ מלהבקיע שער ניצחון”. אגב, עם כיבוש השער בריבו הסתכל לשמיים וכמו בכל כיבוש הקדיש את השער לאמו המנוחה מאיה, שהלכה לעולמה כשהוא היה בן 11. 

בתוך כך, בקבוצה היו מרוצים מהופעת הבכורה של עמית מאיר שהגיע מהפועל תל אביב והעידו שכבר אפשר בקלות לראות גם את הניצוצות של אבדיאל ארויו. בפתח תקווה מרוצים מאוד מהפנמי ולדבריהם של אנשי הקבוצה מדובר בחיזוק משמעותי ואיכותי לסגל הקיים. מנגד, מי שמטריד את הצוות המקצועי הוא הקשר ארד בר, שסובל מפציעה טורדנית שמונעת ממנו להתאמן בקביעות ושבגינה הוא לא היה בסגל מול כפ”ס. גם הקפטן גיא חדידה, שכבש את הפנדל, חש ברע עם יציאתו מהמגרש, אך בקבוצה טענו שהחום השפיע וייתכן גם שמדובר בנפילת סוכר. לטענתם אין חשש לתסמינים ומיד אחרי המקלחות חדידה חש טוב יותר.

אבדיאל ארויו עם אבי לוזון. בפ"ת מרוצים (דוברות מכבי פ"ת)אבדיאל ארויו עם אבי לוזון. בפ"ת מרוצים (דוברות מכבי פ"ת)

הנהלת המועדון ואנשי הצוות המקצועי ממתינים להחלטת הממשלה באשר לסגר על מנת לבחון אפשרות להנחית חלוץ זר, או לבחון אפשרויות בשוק המקומי. שמות כמו אלה של גיא מלמד ואוסאמה חלאילה הועלו, ובאשר לאחרון ההנהלה התעניינה בעלויות אצל סכנין, אבל לא הגישה הצעה וההרגשה היא שקיים סיכוי קלוש מאוד שתהיה התקדמות בגזרה זו.