ישראל התעוררה לבוקר טראגי. במהלך הלילה, במהלך חגיגות ל”ג בעומר, אירע אסון כבד ובו 45 איש נהרגו ויותר מ-150 נפצעו כתוצאה מהדוחק הכבד בהר מירון. גם ספורטאי ארצנו הצטרפו לצער הכבד והתפילות לשלומם של הפצועים.

אורי מגבו, שחקנה של בית”ר ירושלים, כתב: “בלתי נתפס. מתפלל לשלום הפצועים ומביע את תנחומיי למשפחות ההרוגים”. מאור בוזגלו כתב: “הלב נשבר”. חגי גולדנברג: “איזה אסון. פשוט בלתי נתפס”. דודו ביטון, שחקן הפועל עפולה, פרסם תפילה למען הפצועים.

הספורטאים הגיבו לטרגדיה במירון (אינסטגרם)הספורטאים הגיבו לטרגדיה במירון (אינסטגרם)

שון וייסמן, שחקן ויאדוליד, כתב: “איזה אסון נורא, לא נתפס. משתתף בצער המשפחות ומאחל רפואה שלמה לכל הנפגעים”.

הסטורי של שון וייסמן (אינסטגרם)הסטורי של שון וייסמן (אינסטגרם)

רועי גורדנה, שחקן אשדוד: “פשוט לא נתפס”.

הסטורי של רועי גורדנה (אינסטגרם)הסטורי של רועי גורדנה (אינסטגרם)

דור אלו, שחקן עירוני קריית שמונה, וניב זריהן מבני יהודה התייחסו גם הם לאסון הנורא.

הסטורי של ניב זריהן (אינסטגרם)הסטורי של ניב זריהן (אינסטגרם)
הסטורי של ניב זריהן (אינסטגרם)הסטורי של ניב זריהן (אינסטגרם)
הסטורי של בן שהר (אינסטגרם)הסטורי של בן שהר (אינסטגרם)

עמותת אוהדי מכבי ת”א “אחים לסמל” שלחה את תנחומיה וקראה לכולם להגיע ולתרום מנות דם. הפועל ירושלים כתבה: “נבקש להביע את צערנו העמוק ואת שותפות הגורל עם משפחות ההרוגים הלילה במירון, בהם תושבי העיר. החלמה מהירה לפצועים”.

אלונה ברקת כתבה בטוויטר: “איזה אסון”. מכבי ת”א סל כתבה: “המועדון מרכין ראש ומשתתף בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן באסון הכבד במירון. החלמה שלמה לפצועים הרבים וחיבוק אמיץ לכל אותם אנשים שנחלצו להציל, לעזור ולטפל בנפגעים

מכבי תל אביב בכדורגל מסרה: “מועדון הכדורגל מכבי תל אביב כואב את האסון שארע הלילה בהר מירון, משתתף בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן ומאחל רפואה שלמה והחלמה מהירה לכל הנפגעים”.

מ.ס. אשדוד הגיבה: “מועדון ספורט אשדוד מאחל החלמה מהירה לכל הפצועים ומשתתף בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן באסון הכבד והנורא שהתרחש הלילה בהר מירון”.

הסטורי של מ.ס. אשדוד (אינסטגרם)הסטורי של מ.ס. אשדוד (אינסטגרם)

האירוע הטראגי גם חוצה יבשות ומסוקר ברחבי אירופה. ברדיו קטלוניה, שעוסק בשגרה גם בענייני ברצלונה, הקדיש כתבה למה שאירע בצפון הארץ: “ישראל המומה אחרי אחד הלילות הטרגיים בתולדותיה. החיסון אפשר לכולם לצאת, אבל זה הסתיים בצער כבד”.

מנהלת הליגה כתבה: “מנהלת הליגות וקבוצות הליגות המקצועניות מביעות את צערן העמוק על האסון הנורא שהתרחש הלילה בהילולה בהר מירון. כל משחקי הליגות המקצועניות שייערכו במסגרת המחזור הקרוב יפתחו בדקת דומיה לזכרם של הרוגי האסון”.

ארז כלפון יו״ר המנהלת: “אנו מזועזעים וכואבים את האסון הכבד שהתרחש הלילה, אחד האסונות הקשים בתולדות המדינה. בשעה קשה זו ליבנו עם משפחות ההרוגים וכולנו נושאים תפילה להחלמת הפצועים״.

גם בית”ר ירושלים כאבה את כאבם של הקרבנות ומשפחות הקרבנות באסון הנורא.

אחרי מנהלת הכדורגל, גם בכדורסל הודיעו שמשחקי המחזור הקרוב ייפתחו בדקת דומייה. מהמנהלת נמסר: “מנהלת ליגת ווינר סל מזועזעת מהאסון הנורא אמש בהילולה שהתקיימה בהר מירון. כל משחקי הליגה במחזור הקרוב יחלו בדקה דומיה לזכרם של הרוגי האסון. מנהלת הליגה וכל קבוצות ליגת העל משתתפות בצערן של המשפחות ומאחלות החלמה מהירה לפצועים”.

ארגון לה פמיליה כתב: “התעוררנו לבוקר קשה ועצוב, הלב לא יכול לעכל. יהי זכרם ברוך של כל ההרוגים באסון הנוראי שפרד את העם שלנו. כמו כן, מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים באסון. אנו כארגון נעשה גם משהו ביום ראשון בסמי עופר”.

שחקני קביליו יפו בדקת הדומייה (שחר גרוס)שחקני קביליו יפו בדקת הדומייה (שחר גרוס)
דקת דומייה בין אדומים אשדוד לקביליו יפו (שחר גרוס)דקת דומייה בין אדומים אשדוד לקביליו יפו (שחר גרוס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל