בבית"ר ירושלים רצו אתמול (חמישי) רק לסמן ‘וי’ על משחק הגביע בשמינית הגמר מול בני ריינה מליגה ב’, כאשר לקבוצה מהבירה היה סגל חסר מאוד עם לא מעט שחקני נוער. לאחר מחצית ראשונה שהסתיימה ב-1:1 מפתיע, הקבוצה של רוני לוי עשתה את שלה עם ניצחון 1:3 ששווה כרטיס לרבע הגמר.

במחצית המשחק כאשר הירושלמים ירדו בשוויון, בקבוצה היו בטוחים כי המאמן רוני לוי יתפוצץ על שחקניו, אולם במועדון מספרים כי לוי הבין שגם ככה יש לו על המגרש לא מעט שחקנים צעירים, ואמר להם בין השאר כי אי אפשר לשחק ככה, לא מתאים, תתחילו לשחק מהר.

לוי:אנחנו קצרים אחרי שגדי עזב

בבית"ר היו מעדיפים כי ליוואי גרסיה שהיה בסגל אך לא פתח בהרכב, לא ישחק בכלל, אך לאור מה שקרה על המגרש, רוני לוי שלח אותו למשחק עם פתיחת המחצית השנייה והוא השיב לו עם שער חשוב. 

הסיפור מבחינת בית"ר הוא המשך העונה, בסביבת הקבוצה אומרים: “אנחנו נצטרך להתחזק בלפחות 4 שחקנים, אחרת נהיה בהמשך העונה בבעיה".

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים עם אנתוני וארן (אורן בן חקון)שחקני בית"ר ירושלים חוגגים עם אנתוני וארן (אורן בן חקון)

אתמול מלבד היעדרותם של פרדי פלומין המורחק, גדי קינדה העוזב, טל בן חיים הפצוע, אנטואן קונטה שלא בארץ ופצוע, ועידן ורד הפצוע, גם עלי מוחמד הצטרף לרשימת החסרים הארוכה, כאשר הודיע בבוקר המשחק שהוא חולה בשפעת. שחקני בית"ר אומנם התחסנו, ובקבוצה מקווים שמוחמד יחזור מהר לאימונים. מי שעוד הצטרף אתמול לרשימת הפצועים היה הקשר דן איינבינדר שסבל מחתך בעינו במהלך ההתמודדות ופונה לטיפול בבית חולים. בבית"ר מקווים שהוא יהיה כשיר למשחק עם מכבי נתניה ביום שני.

המעבר של קינדה לקנזס סיטי האמריקאית נסגר. סכום המעבר – כ-3.7 מיליון דולר. בית”ר תקבל מהסכום 2.35 מיליון דולר שזה כולל מיליון אירו ששילם משה חוגג לז’קי בן זקן בעת הרכישה של הקשר, ואילו מ.ס אשדוד תישאר עם 1.35 מיליון דולר מהעסקה, זאת בנוסף למיליון אירו שכבר קיבלה עליו מהירושלמים. קינדה עצמו סיכם ל-4 שנים, כאשר ירוויח כ-500 אלף דולר לעונה. כעת יש כמה עניינים טכניים שקינדה צריך לסדר, ואז הוא יצא לארה"ב לחתום רשמית.

גדי קינדה ביציע (אורן בן חקון)גדי קינדה ביציע (אורן בן חקון)

מבחינת עידן ורד, בבית"ר מעריכים כי בסופו של דבר ייקח לו עוד כמה שבועות עד שיחזור לסגל מבחינת כושר משחק. ורד עדיין לא מוכן. מה שבטוח שלמשחק מול מכבי נתניה הוא לא יהיה מוכן, ובקבוצה יראו מה יהיה איתו לאחר מכן.    

פרדי פלומין שהורחק ע"י בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לשלושה משחקים לאחר שהתעמת עם אוהד מכבי ת"א לאחר המשחק בין הקבוצות, יספוג עונש גם בבית"ר ירושלים, כנראה קנס כספי גבוה. בבית"ר אין כוונה לעבור לסדר היום עם הדבר בלי שפלומין יספוג עונש על התנהגותו.

קונטה אמור לחזור לארץ בסוף השבוע, ורק אז יראו מה קורה עמו. בגלל הסגל החסר מאוד של הקבוצה, היא מתאמנת עם 16 שחקנים בלבד (לא כולל שוערים) וזה פוגע בה מאוד.