בבני שפרעם זועמים על השיפוט במשחק אתמול (שישי) בפלייאוף ההישארות בליגה א’. עירוני טבריה נשארה בזכות ניצחון טכני, אחרי שלשפרעם הורחקו לא פחות משישה שחקנים והמשחק לפיכך הגיע לסיומו לפני הזמן החוקי. בסיום אף הייתה מהומה ואחד מאנשי הצוות יצר מגע עם השופט במהלך המשחק.

רמי אבו חרב, יו”ר בני שפרעם, התייחס למשחק ולהפסד הטכני וטען כי האשמה בהפסד נופלת, לכאורה, על השופט, לצד טענה על גזענות בהתאחדות: “אני גאה בכל אחד משפרעם, כל ילד, גבר, אישה ובחורה שהגיעו ותמכו בקבוצה, שכולם יראו את הקהל שלנו. יש לי דבר קטן להגיד להתאחדות ולגזענים בוועדת השיפוט ששלחו שופט שריסק את הקבוצה, ריסק הכול, ראו את זה מההתחלה כשהרחיק שחקנים”.

השופט אביעד שילוח (עמרי שטיין)השופט אביעד שילוח (עמרי שטיין)

אבו חרב לא עצר בזה והאשים את היריבה שלו בקניית שופט, לכאורה: “אני מתבייש להגיד את זה, אבל נגיע לליגה א’ בכוח. יש כסף. הבעיה היא שאנחנו לא מתנהלים עם גזענות. יש לנו חבורה של גברים. טבריה, כל הכבוד, קניתם שופט. אני אחראי על כל מילה שאני אומר. זאת בושה וחרפה לכל אחד מההתאחדות. שלחו לנו ילד שישפוט. זה ילד חסר ניסיון, חסר אחריות שפירק את הקבוצה. זאת בושה וחרפה”, סיכם.

מנהל טבריה, גבריאל כהן, אמר: "אני 35 שנה בכדורגל לא ראיתי התנהגות כזאת של שחקנים והנהלה. כנראה שהם חשבו שהם באו לקרב אגרוף ולא למשחק כדורגל אני מקווה מאוד שההתאחדות לכדורגל תעניש בחומרה רבה את כל המעורבים. בושה של תגובה של יו״ר שפרעם צריך לשים את המפתחות וללכת אין מקום לאנשים כאלה בכדורגל בושה".

מנגד, מנכ”ל טבריה ליאור סימוני הגיב על הדברים ל-ONE: “מדינה שלמה ראתה את הביזיון של שחקני והנהלת שפרעם שהתנהגו כמו אחרוני הפרחחים ולא כמו ספורטאים, השחקנים שלנו ירדו חבולים כמו משדה קרב ולא ממגרש כדורגל, אני גאה בשחקנים שלנו שלא נגררו לביזיון הזה”.

עוד הוסיף סימוני: “חשוב לציין את השיפוט ללא הדופי של אביעד שילוח. אני מצפה מההתאחדות לכדורגל שינהגו בחומרה רבה אחת ולתמיד בקבוצות ושחקנים מהסוג של איחוד בני שפרעם. לגבי הטענות של היו”ר, אם לא יחזור בו מדבריו תוך 48 שעות עירוני טבריה תתבע באופן אישי בהוצאת דיבה. הפוסל במומו פוסל!”

שופט המשחק, אביעד שילוח, מסר בתגובה ל-ONE: “כל מה שיש לי להגיד יהיה כתוב בדו”ח השיפוט שיפורסם עוד היום”.

מאיגוד השופטים נמסר: “דברי הבלע של יו״ר בני שפרעם ראויים לתגובה אחת - העמדה לדין משמעתי. מעבר לעובדה שאת המשחק שפט שופט ליגת העל אביעד שילוח ששפט העונה בהצלחה מספר משחקים מרכזיים בליגת העל, דבריו של יו״ר שפרעם מהווים לשון הרע ואנו נבחן האם יש כאן עילה לתביעה אזרחית על אמירותיו המקוממות”.

אורי דהן מוצג במכבי חיפה (מכבי חיפה)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה