הפועל חולון תפגוש בעוד מספר שעות את מכבי אשדוד/באר טוביה בעיר הנמל במסגרת הליגה, אבל תעשה זאת בינתיים ללא הפאוור פורוורד היהודי-אמריקאי טי.ג'יי קליין.  

ל-ONE נודע כי קליין בן ה-23, המתנשא לגובה 2.06 מטרים, לא נרשם באיגוד הכדורסל ובשלב זה ישתלב אצל דן שמיר רק במסגרת ליגת האלופות של פיב"א. זאת מאחר ואינו נחשב לישראלי או מתאזרח. כזכור, מאז פרשת ריצ'ארד האוול אשתקד והמעבר שלו משחקן זר אצל הפועל תל אביב, לישראלי בהפועל ירושלים - באיגוד הכדורסל אסרו על שינוי סטטוס של שחקנים במהלך העונה.

ריצ'ארד האוול (איציק בלניצקי)ריצ'ארד האוול (איציק בלניצקי)

בשבועות האחרונים פועלים אנשי חולוניה, יחד עם הסוכנות היהודית, להנפיק לשחקן אשרת אזרחות ותעודת זהות ישראלית. אימו, ננסי ליברמן בת ה-59, יהודית מלידה, אבל לאביו של הפורוורד אין כלל שורשים יהודיים ובבית התחנכו בעיקר על הנצרות. 

קליין דחה מספר הצעות מקבוצות ישראליות בפגרה וחתם בגלאטסראיי תמורת 100,000 דולר נטו, כאשר ההסכמה עם מאמנו ארמן קונטר הייתה שייתחשל בקבוצת יורוקאפ, יעלה מהספסל במידת הצורך, וישתפשף לעתיד. 

למרות שבמפעל האירופי קליין זכה במשחקים האחרונים ל-12 ו-14 דקות בהתאמה נגד בודוצ'נוסט ולייטקבליס והחזיר עם 6.5 נקודות ו-2.5 ריבאונדים בממוצע, טי.ג'יי ביקש לעזוב וחתם בחולוניה. 

בקבוצה מאמינים כי יצליחו להשלים את הליכי האזרוח שלו והמטרה היא שיירשם באיגוד הכדורסל עד אחרי פגרת הנבחרת, לבכורה בליגה מול עירוני נס ציונה. בכל אופן, בינתיים, הוא נרשם לאירופה.