מכבי חיפה עברה תקופה לא פשוטה לאחרונה, אך היום (שישי) הראתה שמוקדם להספיד את סיכוייה להגן על תוארה ולזכות גם השנה בצלחת. החיפאיות גברו בבית 1:3 (25:22, 14:25, 23:25, 17:25) על מחזיקת הגביע הפועל כפר סבא, ועלו ליתרון 0:1 בסדרה.

למרות רמה לא גבוהה מצד שתי הקבוצות, אחת מנקודות האור במשחק הייתה פולינה מליק, המצליבה החיפאית, שהציגה משחק התקפי יעיל ומיעטה לטעות. בצד השני בלטה חוסמת האמצע האורוגוואית פלורנסיה אגירה, במיוחד לנוכח משחק חלש יחסית של כוכבת כפ"ס, אניה וליקי. את חיפה הובילה בנקודות אנדרושקו הבלארוסית, עם 25 נק’, ומיד אחריה מליק עם 20. נסטיה קרדיוס הוסיפה 10, וגם ורה קלימוביץ' השתתפה עם 8. אצל כפ"ס סיימה אגירה עם 15, לצד 12 של אניה וליקי.

מליק בת ה-20 אמרה לאחר המשחק: “הביטחון עשה את ההבדל במשחק הזה. כולן עזרו ותמכו אחת בשנייה. זה אחד הדברים העיקריים שעזרו לנו. זה נובע מעבודה באימונים. המאמן נותן לנו ביטחון. לוקטיב מוסיף לנו הרבה שקט וניסיון. במערכה הראשונה היינו קצת אבודות, אבל במערכות האחרות התקדמנו, היינו יותר קבוצתיות ותומכות”.

מאמן השרוניים, חן הימלפרב, אמר בסיום: “היו פרקים טובים במשחק והיו גם נפילות, במיוחד בקבלת מכת הפתיחה, וזה מה שפתח את הפער. זה מה שהיינו לא יציבים בו, וכשנייצב את זה נהיה יותר חזקים. אני קורא לקהל הכפר סבאי למלא את האולם ברביעי. הכל עוד פתוח. אני לא מודאג, אני סומך על השחקניות ומאמין בהן”.