הטניסאי יוני ארליך הגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי, לאחר שלטענתו נפצע בגיד אכילס במהלך משחק טניס לפני כשנתיים - והמדינה לא הכירה בכך כתאונת עבודה. את התביעה הוא הגיש באמצעות עו”ד יניב גביש לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

ארליך בן ה-42, שנחשב לאחד מבכירי הטניסאים במדינת ישראל, נפצע לטענתו ב-13 באוגוסט 2017 במהלך משחק בטורניר צ’אלנג’ר אפטוס שבארצות הברית. “במהלך המשחק, בעת חבטת הגשה, הרגשתי כאב חד בגיד האכילס וכתוצאה מכך נהייתה לי פגיעה בגיד”, העיד הטניסאי.

יוני ארליך (צילום: רג קלדקוט)יוני ארליך (צילום: רג קלדקוט)

אלא שפנייתו לביטוח הלאומי לקבלת דמי פגיעה בגין תאונת עבודה נדחתה. “מעיון בפרטי תביעתך ומבירורים שנערכו, לא הוכח, לדעתנו, שנגרם אירוע תאונתי תוך כדי ועקב עבודתך. הפנייה הראשונה לטיפול רפואי ביום 14.11.2017 מנתקת את הקשר הסיבתי לאירוע מיום 13.8.2017”, כך נכתב בתשובת הביטוח הלאומי ליוני ארליך.

אלא שמנגד, בערעור שהגיש לבית הדין לעבודה על ההחלטה של הביטוח הלאומי, השחקן מצידו טוען כי לא פנה מיידית לרופא משום ששהה עדיין בחו”ל, שכן התחרות נערכה בקליפורניה. בתביעה שהגיש צוין כי “התובע, שלא היה מודע לעובדה כי מדובר בתאונת עבודה, לא פנה לקופת החולים על מנת להוציא תעודה ראשונית לנפגע בעבודה”, הדגיש עו”ד גביש. “ביום 14.11.2017 הוציא תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה והגיש תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה וקבלת דמי פגיעה”.

עו"ד יניב גביש (פרטי)עו"ד יניב גביש (פרטי)

הדיונים בתיק נפתחו בשבוע שעבר. בכתב ההגנה שהגיש הביטוח הלאומי לבית הדין נטען כי “התובע לא עבר אירוע תאונתי תוך כדי ועקב עבודתו. אין כל חומר רפואי הקשור לפגימה הנטענת, פרט לתעודה הרפואית אשר הונפקה לתובע ביום 14/11/17, שלושה חודשים לאחר האירוע הנטען. התובע לא המציא כל אסמכתא על פנייה לטיפול רפואי בזמן אמת, על אף שציין כי פנה באותו היום לקבלת טיפול רפואי. כמו כן, פניית התובע לטיפול רפואי שלושה חודשים לאחר האירוע הנטען מנתקת את הקשר הסיבתי בין הפגימה לבין האירוע הנטען, אם אכן קרה”.