מלך החימר רפאל נדאל עשה זאת שוב. בפעם ה-12 בקריירה, השור ממיורקה הוא אלוף הרולאן גארוס, אחרי שגבר על דומיניק תים 3:6, 7:5, 1:6 ו-1:6 בתום שלוש שעות ודקה של גמר נהדר.

נדאל העלה את מספר הזכיות שלו בגראנד סלאם ל-18 כשהוא מתקרב לרוג’ר פדרר שזכה ב-20 תארי גראנד סלאם. הספרדי צעיר מהשווייצרי בשנתיים ועוד בהחלט יוכל לעבור אותו.

בטקס הענקת הגביע שלאחר המשחק דיבר נדאל בפני הצופים ואמר: “זה רגע גדול ואני לא יכול להסביר את זה. זה היה החלום שלי בכלל לשחק פה ב-2005, כשזכיתי בפעם הראשונה. וזה ממשיך להיות חלום. תודה לכולם שעודדו אותי”.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

ליריבו אמר: “אני מצטער דומיניק, אתה אחת הדוגמאות הכי טובות שיש לנו בסבב, עובד קשה, תמיד עם חיוך על הפנים, אדם טוב, זה הכי חשוב, ויש לך תשוקה אדירה לספורט הזה. תודה שאתה כזה השראה עבורי ועבור ילדים מסביב לעולם. אני יודע כמה קשה להפסיד משחקי גמר, אבל זה הספורט ובכנות, אם הייתי רוצה להפסיד למישהו זה לך, כי מגיע לך, יש לך קבוצה נהדרת של אנשים, משפחה נהדרת, תמשיך כך ואתה תזכה בזה בעתיד, בוודאות”.

נדאל מתחבק עם תים בסיום (רויטרס)נדאל מתחבק עם תים בסיום (רויטרס)

לבסוף הודה לכולם: “תודה רבה לכל הקבוצה שלי והמשפחה שלי. עד לפני לא הרבה זמן לא ידענו אם נוכל להמשיך להתחרות פה, וזה שיש לי את הגביע הזה פה אומר המון, תודה שתמכתם בי ברגעים הכי קשים שלי. ותודה למלך ספרד ששוב נמצא כאן כדי לתמוך בי. תודה לכולם, כל הקהל, אני לא יכול להסביר את ההתרגשות שלי. זה מדהים, תודה רבה. אנסה לעשות את זה שוב שנה הבאה”.

נדאל חוגג עם הגביע (רויטרס)נדאל חוגג עם הגביע (רויטרס)

לאחר מכן התראיין הספרדי ל”יורוספורט” ואמר: “אם לא הייתי זוכה זו לא הייתה דרמה, היו לי הרבה בעיות פיזיות ב-18 החודשים האחרונים. עונת החימר לא נפתחה טוב עבורי, אבל גם בלי לשחק טוב הגעתי לחצי הגמר במונטה קרלו, ברצלונה ומדריד. השבוע ברומא היה מכריע עבורי והוא קשור ישירות לזה שיש לי את הגביע הזה ביד עכשיו. מה שהכי חשוב עבורי זה לא הזכייה, אלא שחזרתי ליהנות. כשהייתי בן 14 לא יכולתי לחלום על זכייה ברולאן גארוס, בטח שלא 12 פעמים”.

תים אמר בסיום: “נתתי הכל בשבועיים האלה, היה מדהים, אני אוהב את הטורניר הזה בכל ליבי ואת כל הצופים בכל ליבי, זו תמיכה מדהימה. רפא כל הכבוד, ברור שאני עצוב להפסיד אבל אתה כזה אלוף מדהים, כזה אגדה של הספורט שלנו, אנחנו יכולים להיות ממש שמחים שאתה משחק, זה לא אמיתי. ואני אנסה שנה הבאה שוב, בוודאי. כל הכבוד לקבוצה שלך, זה מגיע לכולכם, בראבו”.

נדאל עם הגביע, תים מסתכל בקנאה (רויטרס)נדאל עם הגביע, תים מסתכל בקנאה (רויטרס)

“לקבוצה שלי תודה ענקית, לכל החברים והמשפחה שהגיעו, זה המון בשבילי, ואני מקווה שתהיו כאן כשאולי אזכה בתואר שלי פה. תודה לכם. אני מצפה לשנה הבאה, זו האמת, כל הכבוד רפא”.