זה אמנם הלך קשה יותר הפעם, אך שוב, בפעם ה-12 אם להיות מדויקים, רפאל נדאל הוכיח שעל החימר פשוט אין לו מתחרים, ואפילו לא קרוב לכך. השור ממיורקה גבר הערב (ראשון) על דומיניק תים המוכשר בגמר הרולאן גארוס עם 1:3 מרשים במערכות וקטף את תואר המייג’ור ה-18 שלו בקריירה האדירה.

השני בעולם רשם הערב ציון דרך אדיר כשהפך לטניסאי/ת הראשון אי פעם שזכה הכי הרבה פעמים באותו גראנד סלאם – 12 כמובן. אחד יותר ממרגרט קורט האוסטרלית, שזכתה 11 פעמים באליפות אוסטרליה. כמו כן, הספרדי בן ה-33 שחגג על חשבון האוסטרי בפעם השנייה ברציפות בפאריס העלה את מאזנו המפלצתי בטורניר ל-2:93 (!) - פשוט לא ייאמן וקשה לדמיין שבעתיד יהיה שחקן כל כך דומיננטי על משטח ספציפי. אגב, מאזנו הכללי של רפא על המשטח האדום הוא 39:436, בלתי נתפס מה שהוא עושה שנה אחר שנה ב”פיליפ שאטרייה”, על אף העומס הפציעות והקשיים.

נדאל נשכב על החימר בסיום (רויטרס)נדאל נשכב על החימר בסיום (רויטרס)

כמובן שגם בספרי ההיסטוריה התואר הזה היה משמעותי מאין כמותו. נדאל העלה את מאזנו ל-18 תארי מייג’ור והתקרב עד לשניים בלבד מרוג’ר פדרר, כשהשוואת כמות תארי הגראנד סלאם לא נראית כמו יעד בלתי אפשרי. לא פחות חשוב מכך, הספרדי התרחק מנובאק ג’וקוביץ’, שנשף חזק בעורפו אחרי הזכיות בשלושת תארי הגראנד סלאם האחרונים והפער כעת עומד על שלושה גביעים, לטובת נדאל כמובן.

תים (רויטרס)תים (רויטרס)

בצד המאוכזב, תים, שרק יכול להצטער שנולד בדור של הספרדי ויכול היה בקלות להיות כבר עם שני גביעים בצרפת, לא הצליח לעשות את קפיצת המדרגה משנה שעברה, אך לפחות הפעם הוא כן הצליח לקחת מערכה, שזו הראשונה אי פעם שלקח מהשור במגרש האדום של הרולאן גארוס.