בחודשים האחרונים, בכל מסיבת עיתונאים שמקיים מאמן ריאל מדריד זינדין זידאן, הוא נשאל על קיליאן אמבפה. זיזו מחבב, ואפילו “מאוהב” לפי דבריו בכוכב הצעיר של פאריס סן ז’רמן, והוא וגורמים נוספים בבלאנקוס כולל שחקנים מנסים לפלרטט מרחוק עם היהלום במטרה להביא אותו בסופו של דבר לסנטיאגו ברנבאו.

לקבוצה מבירת ספרד יש את כל הכלים להנחית את אמבפה – יש לה את הכסף הנדרש, ומדובר במועדון לא פחות גדול מפ.ס.ז’ ובליגה יותר תחרותית, כך שעל הנייר לחלוץ יש את כל הסיבות לעבור. אם יעשה זאת, ההצלחה שלו תהיה כמעט ודאית נוכח היכולת שהוא מפגין באלופת צרפת.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

לא מעט כוכבים גדולים שעשו את דרכם לריאל (או לברצלונה לצורך העניין) כשהם בשיאם, פשוט התרסקו בלה ליגה ולא הצליחו לשחזר את היכולת מהקבוצה הקודמת שלהם. יחד עם זאת, אמבפה זה לא כל אחד, וגם בנבחרת הוא עקבי ומוכיח שלא משנה מי לצידו, הוא מתאקלם ומספק את המספרים שלו.

אם יבחר להישאר, לעומת זאת, השחקן שתומאס טוכל הצהיר בפליטת פה שהוא “הכי משמעותי בקבוצה” אמנם יזכה כמעט בוודאות בכל עונה באליפות המקומית ויוכל להיות מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים (שיא שבריאל קרוב לוודאי לא ישבור תודות לכריסטיאנו רונאלדו), אבל לא יזכה עם הצרפתים בליגת האלופות, תואר שהוא חייב לקחת כדי להיזכר כאחד מהגדולים.

קיליאן אמבפה ותומאס טוכל (רויטרס)קיליאן אמבפה ותומאס טוכל (רויטרס)

אם הכוכב חושק באתגר חדש בשלב כל כך מוקדם בקריירה ויש לו את הרצון לשחק תחת דמות נערצת כמו זידאן, זו זכותו המלאה. עליו רק לזכור כמה דברים – בפ.ס.ז’ ככל הנראה לא יסלחו לו (עבורם זה יהיה משבר גדול יותר מה-6:1 לברצלונה בזמנו), והוא יגיע למקום שבו הדרישה היא הרבה יותר גבוהה.

אמנם הצרפתי ישחק עם משקולות על הרגליים בהתחלה נוכח תג מחיר של בערך 300 מיליון אירו שישולמו עליו (כן כן), אבל ברגע שיעבור את שלב ההתאקלמות, מה שלא צפוי לקחת לו יותר מדי זמן, בבירת ספרד סוף סוף ירגישו שכריסטיאנו רונאלדו חזר, לפחות מבחינת המספרים האדירים שהשחקן מספק.

הכתוב הוא טור דעה.