פרנק למפארד וצ’לסי גברו אמש (ראשון) 0:2 על ז’וזה מוריניו וטוטנהאם, אך הדבר שגרר את מירב תשומת הלב, שוב, הוא נושא הגזענות ששוב הרים את ראשו המכוער. במהלך המשחק, בלם הבלוז אנטוניו רודיגר טען בפני השופט אנתוני טיילור כי האוהדים נוהמים לעברו וכי הוא שומע “קולות של קופים” מהיציעים.

המשחק נפסק לשתי דקות ונמשך כרגיל, אך בסיומו זעמו בממלכה. טוטנהאם הודיעה כי היא “תנקוט ביד קשה כלפי אותם אוהדים”, וכן צפויה לבדוק מי הם האוהדים אשר ביצעו את הקריאות ותפעל כנגדם, אך הדבר לא נגמר כאן.

מוריניו ולמפארד (רויטרס)מוריניו ולמפארד (רויטרס)

כחלק מהמלחמה כנגד הגזענות, בארגון השחקנים האנגלי קוראים לחקירה ממשלתית בנושא הגזענות בכדורגל. “אנחנו נגעלים מהמצב ועומדים לצידם של כל השחקנים אשר חווים קריאות מבישות שכאלו. יש לנו אחריות רבה כדי להוביל מדיניות של אפס סובלנות כלפי הפורעים הללו. קוראים לחקירה ממשלתית בכל הנוגע לגזענות במגרשים”, מס מהארגון בתום המשחק.

רודיגר עצמו צייץ בסיום המשחק: “עצוב לראות שוב גזענות במשחק כדורגל, אני חושב שחשוב מאוד לדבר על כך בפומבי, אחרת זה יישכח בעוד מספר ימים (כמו תמיד)”, עקץ הבלם של צ’לסי והוסיף. “מקווה שאותם העבריינים ייענשו בחומרה, יש מצלמות ואפשר למצוא אותם”.