טורניר הקופה אמריקה נפתח כצפוי עם ניצחון קליל של המארחת ברזיל מול בוליביה הקטנה בזכות 0:3. לטעמי, לא מדובר במשחק שמצביע על היכולת האמיתית של הסלסאו שיצטרכו להסתדר ללא ניימאר הגדול שחווה פציעה לא פשוטה במשחק ידידות מול קטאר.

קשה לי לראות את ברזיל זוכה בטורניר ולא רק בגלל חסרונו של ניימאר. שחקני המארחת יצטרכו לעמוד מול הלחץ התקשורתי, מול האוהדים שלא מוכנים להתפשר על היכולת, ושוב יקרסו ברגע האמת. את שלב הבתים הם צפויים לעבור ללא תקלות בדרך, אך מול יריבות כמו קולומביה, אורוגוואי, צ’ילה ואפילו ארגנטינה, שחקני הסלסאו לא יצליחו לעשות את העבודה ויודחו באחד משלבי ההכרעה.

ניימאר. לא יהיה פשוט בלעדיו (רויטרס)ניימאר. לא יהיה פשוט בלעדיו (רויטרס)

אם כבר ארגנטינה, אז איך אפשר שלא להתייחס לליאו מסי. מה הפנומן הארגנטינאי לא עשה בקריירה עם ברצלונה? הפרעוש לא החסיר תואר, אך עם הנבחרת זה סיפור שונה לחלוטין. ההשוואות לדייגו מראדונה מקשות עליו על המגרש והביקורות אחרי ההדחה מהמונדיאל מול צרפת לא הפסיקו להגיע. כוכב בארסה יהיה חייב להתעשת ברגע האמת עם זכייה על אדמת ברזיל, אך שוב הוא לא יצליח לסחוב את ארגנטינה לתואר למרות העפלה משלב הבתים.

ליאו מסי מאוכזב. ארגנטינה לא תזכה שוב (רויטרס)ליאו מסי מאוכזב. ארגנטינה לא תזכה שוב (רויטרס)

אין שום נבחרת בעולם שתשמח לפגוש את צ’ילה או קולומביה. שחקניהן תמיד יודעים לתת את המקסימום ברגע האמת ובעיקר כשהם לובשים את המדים הלאומיים. אלכסיס סאנצ’ס יקווה להתאושש מהעונה האיומה במנצ’סטר יונייטד, ארתורו וידאל ימשיך להיות עמוד התווך של נבחרתו, שתישאר בסופו של דבר רק עם המחמאות בזכות הלחימה של שחקניה על המגרש והרצון לשמח מדינה שלמה. הצהובים, יחד עם חאמס רודריגס, כבר הוגדרו כסוס השחור של הטורניר ואף לא אחד יחשיב ניצחון שלהם על ארגנטינה כהפתעה, אך המסע עד הגמר יהיה קשה מדי עבורם והם יסיימו קמפיין מרשים ללא תואר.

שחקני צ'ילה והגביע. הפעם ישארו רק עם המחמאות (רויטרס)שחקני צ'ילה והגביע. הפעם ישארו רק עם המחמאות (רויטרס)

יפן שמגיעה עם סגל צעיר, לא צפויה לאיים יותר מדי על יריבותיה בבית 3 ותסיים אחרונה בשלב הבתים. גם קטאר, שזכתה באלופת אסיה ומתכוננת לאירוח מונדיאל 2022, לא תצליח להשיג נקודות מול ארגנטינה וקולומביה. אפילו פרגוואי הצנועה צפויה לרשום שלוש נקודות מול היריבה הנוחה מאסיה בבית 2.

שחקני נבחרת יפן. יגיעו עם סגל צעיר לקופה (רויטרס)שחקני נבחרת יפן. יגיעו עם סגל צעיר לקופה (רויטרס)

ומי תזכה בתואר? ליאו מסי יגיע חם, ברזיל תנסה להסתדר ללא ניימאר ועם לחץ האוהדים, קולומביה וצ’ילה לא יוותרו בקלות בשום משחק, אך בסופו של דבר דייגו גודין, אדינסון קבאני ולואיס סוארס יהיו בלתי ניתנים לעצירה ויביאו זכייה מרגשת ועוצמתית לאורוגוואי שלמרות האופי ההגנתי תניף את גביע הקופה אמריקה עם כדורגל איכותי ובעיקר הרבה שערים.

שחקני אורוגוואי חוגגים. סגל מספיק חזק בשביל לזכות בקופה (רויטרס)שחקני אורוגוואי חוגגים. סגל מספיק חזק בשביל לזכות בקופה (רויטרס)

הכתוב הוא טור דעה.