רבים יגידו שהאליפות של ברצלונה שייכת לאיש אחד – ליאו מסי. קשה להתווכח עם העובדה שהפרעוש חתום יותר מכולם על הזכייה של הקטאלונים בתואר עם כמה שערים סופר-חשובים וכמובן שער האליפות הערב (שבת), אבל גם הוא בעצמו יודה שהעונה, יותר מתמיד, הכוח המסייע שלו היה אדיר.

אחרי קיץ מטלטל ב-2017, בסיומה של העונה הקודמת הנהלת בארסה עשתה עבודה פשוט אדירה כשהנחיתה מספר שחקנים שהתבררו כבינגו אדיר. ארתור הגיע והשתלב נפלא במשחקים החשובים, ארתורו וידאל התברר כגרזן אדיר בקישור וקלמנט לנגלה הפך לשחקן הרכב קבוע עם יכולת משכנעת.

ליאו מסי עם גביע האליפות (רויטרס)ליאו מסי עם גביע האליפות (רויטרס)

ארנסטו ואלוורדה חילק העונה טוב יותר את הדקות והעניק לפרעוש מנוחה שגם עשתה אותו רעב וסייעה לו ולקבוצה. לואיס סוארס אמנם פחות זכה למנוחה כשאין לו מחליף ראוי בסגל, אבל הוא הוכיח שהוא לגמרי כאן עבור בארסה, כשמעל הכול בלטו השערים החשובים נגד ויאריאל ואתלטיקו מדריד.

ההקלה שהייתה על הפנים של השחקנים בשריקת הסיום הייתה אדירה והשמחה הייתה ניכרת, אך לא מדובר בחצי מהאושר שיעטוף את הקטאלונים במקרה של זכייה בליגת האלופות. מסי וחבירו לא זלזלו בליגה ולראייה הבטחת הזכייה בתואר כשעוד שלושה משחקים נותרו, אבל הצ’מפיונס הייתה המטרה האמיתית בתחילת העונה, הליגה רק בונוס.

שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)

הקפטן של בארסה מעוניין להסיר את התדמית השלילית שנדבקה לו במפעל האירופי בשנים האחרונות, והוא כבר החל במלאכה עם שערים מכריעים ברבע הגמר, שלב בו לא כבש שש שנים. כעת, מול יריבה מאוד קשה בדמותה של ליברפול, יגיע הצ’אנס האמיתי של הארגנטינאי להוכיח מדוע הוא ראוי לזכייה בכדור הזהב של 2018/19.

ההישג של ברצלונה שרשמה שמונה אליפויות ב-11 השנים האחרונות הוא לא פחות מעצום. יריבותיה החזקות לצמרת, ריאל ואתלטיקו מדריד, פשוט תוסכלו בעשור האחרון בכל הקשור לזירה המקומית וכל זה בזכות היציבות יוצאת הדופן של הקטאלונים. הרעב של שלד הקבוצה, ג’רארד פיקה, סרחיו בוסקטס, לואיס סוארס, איבן ראקיטיץ’, ג’ורדי אלבה וכמובן מסי הוא בלתי רגיל, והם ימשיכו להוביל את האלופה לעוד הישגים היסטוריים בשנים הבאות, קשה להתערב נגדם.

שחקני ברצלונה חוגגים (La Liga)שחקני ברצלונה חוגגים (La Liga)

הכתוב הוא טור דעה