הליגה הספרדית יצאה לפגרה, וזה זמן מצוין כדי לסכם את העונה של ריאל מדריד עד כה. הקלאסיקו אמנם נתן לאהודי הבלאנקוס המון סיבות לאופטימיות, אך עם זאת, ניתן לראות המון סימנים מעוררי דאגה לקראת המשך העונה. אחרי שלושה משחקים ברציפות ללא ניצחון, בהם כבשה שער זכות אחד, החבורה של זינדין זידאן סיימה את 2019 במקום השני בטבלה, שתי נקודות מתחת לברצלונה, אך עושה רושם שזו הבעיה האחרונה שלה.

ריאל מדריד שלטה בשני משחקיה האחרונים ללא עוררין, ובשניהם סיימה ב-0:0, גם מול ברצלונה וגם לאחר מכן נגד אתלטיק בילבאו. בסך הכול, התיקו הביתי המאכזב נגד הבאסקים היה השביעי שלהם העונה, יותר מדי עבור קבוצה ששואפת להתמודד על האליפות מול ליאו מסי וחבריו מקטאלוניה. כפי שזה נראה כרגע, נראה שעקב אכילס של הבלאנקוס נעוץ במקום אחד – ההתקפה. אז נכון, קארים בנזמה רושם עונה חלומית ואין כל טענות כלפיו, אך אם הצרפתי לא יקבל סיוע ונטל הבקעת השערים ייפול רק על כתפיו, החבורה של זידאן תתקשה להחזיר את התואר לבירת ספרד אחרי שנתיים.

ויניסיוס מאוכזב אחרי ההחמצה (רויטרס)ויניסיוס מאוכזב אחרי ההחמצה (רויטרס)

כפי שנאמר בהתחלה, הרבה אוהדי ריאל יצאו מרוצים מהקלאסיקו האחרון, פחות מהתוצאה אך לבטח מהדרך. ואכן, הקישור של זידאן, בהובלתו של פדריקו ואלוורדה הנהדר שנותן עונת פריצה יוצאת דופן, מתפקד מצוין, כמו כל החלקים על המגרש, עד שמגיעים ל-25 מטרים משער היריבה, שם השחקנים פשוט מתקשים לקבל את ההחלטות הנכונות וברגעים מסוימים, נראים לא מספיק חדים ולא מספיק “רעים” כדי להכריע משחקים.

שבעה שערים, זו הכמות הכוללת אותה כבשו יחדיו גארת’ בייל, אדן הזאר, רודריגו, לוקה יוביץ’ ו-ויניסיוס ג’וניור. האחרון אמנם הראה ניצוצות במשחק הליגה האחרון מול בילבאו והצית את הדמיון עם מספר מהלכים מבריקים שהראו כמה כישרון יש לו ברגליים, אך שוב הראה שעדיין חסרה לו התכליתיות וקור הרוח מול השער, בלעדיהם הוא פשוט לא יצליח להישאר ברמות האלה. בייל והזאר נוטים להיפצע אחת לחודש, יוביץ’ לא ממש מקבל את הקרדיט וכל הסימנים בשטח מראים שהבלאנקוס פשוט חייבים להתחזק בחלק הקדמי בעוד שחקן שיספק מספרים, כדי להישאר במאבק על כל התארים עד לשלבי ההכרעה של העונה. 

הכתוב הינו טור דעה