עד ה-18 בנובמבר, התאריך הרשמי למפגש בין ארגנטינה לאורוגוואי בבלומפילד, יש זמן. ובכל זאת, ליאו מסי נראה מוכן מתמיד למפגש הזה ואתמול (שלישי) הוא רשם את משחקו הטוב ביותר העונה בפער ב-1:5 האדיר על ויאדוליד. הפרעוש סיפק הצגה באחת מההופעות היותר גדולות שלו ב-2019 עם שני שערים ושני בישולים, וכל שנותר לנו לקוות הוא שגם בארץ הקודש הוא יפגין את אותה היכולת.

קפטן בארסה לא התחיל את העונה כמו שצריך. למעשה, הוא בכלל לא התחיל את העונה עם הקבוצה, כיוון שהיה פצוע. בלעדיו, הקבוצה התקשתה ואף רשמה את אחת מהפתיחות הגרועות בתולדותיה בליגה הספרדית. ב-24 בספטמבר הארגנטינאי פתח לראשונה העונה במדי קבוצתו – לפני זה החבורה של ואלוורדה רשמה שני הפסדים ושתי תוצאות תיקו בשישה משחקים, ומהרגע שהגאון פתח ב-11, שבעה ניצחונות רצופים. יחי ההבדל.

ליאו מסי חוגג (רויטרס)ליאו מסי חוגג (רויטרס)

צמד שערים נהדרים, צמד בישולים וגם שתי השחלות לפנתיאון, זה היה ההספק של מסי נגד הסגולים אמש. הכדור החופשי שכבש היה ה-50 שלו בקריירה והשער ה-100 שלו מחוץ לרחבה במדי בארסה, ואם זה לא הספיק הוא גם עבר את כריסטיאנו רונאלדו בכמות השערים ברמת המועדונים ב-118 (!) משחקים פחות – 606:608 לפרעוש.

הציון הסטטיסטי מהמשחק המושלם של הגאון הקטן תואם את המספר שיש לו על הגב, ומאז 2010 (אז ציונים סטטיסטיים החלו להימדד) הוא רשם מעל 100 משחקים עם ציון מושלם, כשלמקום השני באותה קטגוריה, CR7, יש “רק” 36 משחקים כאלו.

ליאו מסי חוגג (רויטרס)ליאו מסי חוגג (רויטרס)

ואיך אפשר בלי איזה אזכור על לואיס סוארס? האורוגוואי הבקיע נגד כל אחת מ-27 הקבוצות אותן פגש בליגה הספרדית. אין אחת שהוא לא סימן עליה וי. נכון, הוא אולי לא מה שהיה ב-2016, אבל ‘אל פיסטולרו’ בהחלט כאן כדי להישאר והוא שומר על הכושר שהיה לו בעונה שעברה, ונראה שיחד עם אורוגוואי הקשוחה לא מן הנמנע שהוא יכבוש בבלומפילד נגד חברו הטוב.

הכתוב הוא טור דעה.