אכזבה ענקית בהפועל גליל עליון, תחושה של בעיטה בדלי או הגעה עד הבאר מבלי לשתות ממנה הן רק חלק מהדוגמאות לקלישאות עבור העובדה שהקבוצה נכנעה 76:69 למכבי חיפה אמש (שישי) ברוממה ונכנעה 3:1 בסדרת גמר פלייאוף הליגה הלאומית ובכך פספסה את הכרטיס בו כל כך חשקה לליגת ווינר סל.

שחקנים בכו בלי הפסקה על הפרקט מיד אחרי הבאזר שנעל את המשחק, אלון ספיר התכסה במגבת על הספסל ודקות ארוכות לא הצליח לעצור את הדמעות, גם ליאור קררה ניגש ליציע ובכה על כתף אימו שניסתה לנחמו. עמית גל הזיל דמעות וחבט בשולחן שעמד לצידו. גם בחדר ההלבשה השתררה דממה כואבת שבישרה על הכישלון בהשגת המטרה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי חיפה עולה לליגת העל בכדורסל

קררה הדומע אמר ל-ONE: "מן הסתם זה מתסכל, במיוחד שזה פה בבית שלהם מול הקהל שלהם, אבל צריך ללמוד מזה כי לא בכל יום מגיעים למעמד שכזה ואני שמח שהגענו לכאן. זה נותן לי מוטיבציה להמשך, כי יש לי קריירה מאוד ארוכה אני מקווה ועוד אחזור לכאן שוב. האם ציפיתי לגמר בתחילת העונה? האמת שלא, אבל עשינו דרך מדהימה ורק עוד כמה שנים נבין איזו קבוצה מיוחד היינו. הרבה אופי, בלי להיות הכי גדולים ומוכשרים, אבל עם מלחמה, אופי ולב ענק, כי היינו שם וכמעט עשינו את זה". 

האם ירצה לשחק בליגת העל בעונה הבאה: "אני צריך לחשוב עכשיו ולעכל לקראת העונה הבאה. מכבי חיפה עולה ראויה, לא סתם היא הגיעה לגמר, אבל גם היינו לא פחות מהם, שלטנו במשחק וכל פעם נתנו להם לחזור ולא הרגנו את המשחק וזה מבאס. לעבוד עם גוני יזרעאלי זו החוויה הכי גדולה בקריירה שלי, מקווה שייצא לי לעבוד איתם שוב, כי היינו פה וכמעט עשינו את זה".

ליאור קררה (עמרי שטיין)ליאור קררה (עמרי שטיין)

ועדיין, במועדון יכולים להיות מרוצים מעונה פשוט אדירה, שהחלה בלי ציפיות גדולות והסתיימה בקרב מרתק בגמר הפלייאוף. המילה שנשמעת במועדון היא המשכיות, הרצון להשאיר כמה שיותר פריטים מהסגל הנוכחי ובראשם את גוני יזרעאלי שכבר סיפר ל-ONE בראיון מיוחד שלא ישחק בליגת העל בעונה הבאה בכל מקרה ועל כן הוא צפוי להמשיך. הרצון יהיה להשאיר לפחות שניים מהשלושה הבאים – ליאור קררה, די ג'יי שארפ ואלון ספיר, כשלד הישראלי שיחזיק את הסגל לעונה הבאה. 

המאמן אבישי גורדון זכה לחיבוקים מכל עבר בסיום, גם מצד אנשים בקבוצה היריבה שהחמיאו לו על עונה נהדרת. המאמן זוכה להערכה רבה ועל אף שאין לו חוזה לעונה הבאה, ייעשה ניסיון להשאיר אותו לעונה נוספת, ככל הנראה עם שדרוג כל בשכרו. בכלל, הכוונה היא שגורדון ימשיך בקבוצה מעבר לעונה הבאה ויקשור את עתידו לתקופה ארוכה, שכן המועדון נותן לו קרדיט מאוד גדול.

אלון ספיר מאוכזב (עמרי שטיין)אלון ספיר מאוכזב (עמרי שטיין)

"לפני שאחמיא למכבי חיפה, אגיד שיש לי חבורה של גברים", אמר גורדון המאוכזב ל-ONE: "התאהבתי בהם מהשנייה הראשונה, ככל שהתקדמה העונה יותר ויותר התאהבתי, הפכנו למשפחה. שנית אודה לקהל המדהים שהזכיר העונה נשכחות, ראו את זה בכפר בלום, האולם היה מלא וכולם דיברו רק על המשחק, זה היה אחד החלומות שלי. קיבלנו דחיפה בבית ובחוץ וגם להנהלה שנתנה הכל אני חייב להודות. עכשיו אחזור לחיפה ואומר להם את כל הברכות, קבוצה מאוד טובה ומנוסה".

מה הכריע את הסדרה לטובתם: "הניסיון, הקהל, דברים קטנים, נפלנו בהם. הורדנו את חיפה מ-90 נקודות לאיזור ה-65 שזה מטורף ובכלל היינו קבוצה הגנה מצוינת. אני רוצה להזכיר את גוני יזרעאלי שהבאתי אותו לקבוצה והוא היה עוזר מאמן ממש שלי וצייר אפילו את התרגילים. ההתקדמות שהוא עשה כמנהיג, אין כאלה דברים, קל כמו להפוך למאמן ברמות הכי גבוהות. השחקנים הצעירים עשו אצלנו שדרוג גדול מאוד וצריך לחשוב על העונה הבאה ולחשוב על לשמר והמשכיות".

אבישי גורדון (עמרי שטיין)אבישי גורדון (עמרי שטיין)

האם ימשיך: "לגוני יש חוזה גם לעונה הבאה, אני לא יודע לגביי כי אין לי חוזה, אבל נשב ונראה לאן הדברים הולכים. אני גאה להיות בן הגליל שעשה את כל הדרך כשחקן וכמאמן. עשיתי התקדמות כמאמן והייתה לי התקדמות אדירה. זה יום גם שמח כי יש לאמא שלי יום הולדת, היא קצת תתבאס אבל אחגוג לה. ליגת העל? לאט לאט, אני חושב שאני עוד שנה שנתיים צריך לאמן בליגה הזו שוואיה שוואיה".