קפטן הפועל חולון, שון דניאל, ייעדר מהמשחק הערב (רביעי, 20:00) מול ז'ולונקי ההונגרית בשלב הטופ 16 ביורוצ'אלנג' לאחר שהושעה על-ידי פיב"א בעקבות בעקבות שימוש בחומרים אסורים.

לדניאל נערכה בדיקה בסיום אחד ממשחקי החוץ של חולון במשחקי היורוצ'אלנג' העונה והשחקן הצהיר לפני הבדיקה כי הוא משתמש בסם מסוג רטלין שעוזר לו להתכונן למבחנים באוניברסיטה.

עם זאת, בפיב"א לא התרשמו מהצהרתו של השחקן והורו כאמור על השעייתו. בחולון מנסים לשנות את ההחלטה ולאפשר לו לשחק, בינתיים ללא הצלחה.

מחולון נמסר: "החומר האסור המדובר הינו רטלין. שון דניאל הינו סטודנט שנוטל רטלין על-פי המלצה ואישור רופא בעקבות אבחונים פדגוגיים אותם עבר. לאחר אחד המשחקים נקרא שון לבדיקה וציין בטופס שעליו היה למלא את דבר נטילת התרופה וזאת מבלי לדעת שהתרופה איננה מורשית לשימוש".

"נכון לעכשיו, דניאל מושעה על-ידי פיב"א עד לשימוע בעניינו שאמור להתקיים ב-28 לחודש. הנהלת הקבוצה עומדת מאחורי השחקן ותומכת בו באופן מוחלט. רטלין הינה תרופה לגיטימית שניטלת על-ידי בני נוער רבים כמו על-ידי סטודנטים".

שון דניאל. יעבור שימוע ב-28 בינואר (שי לוי)
שון דניאל. יעבור שימוע ב-28 בינואר (שי לוי)
 

ללא דניאל, רוצה הקבוצה של דן שמיר שהפסידה בחוץ לפאריס-לוולואה בשבוע שעבר, להתאושש משני ההפסדים האחרונים אבל מולה ניצבת ז'ולנוקי, הכוח העולה של הכדורסל ההונגרי, שניצחה בשבוע שעבר את גראבלין החזקה ומסוגלת להפתיע גם בחולון.

ההונגרים הצטרפו העונה לליגה האדריאטית ובינתיים הם מדורגים במקום האחרון עם מאזן של 4 ניצחונות לעומת 14 הפסדים, כאשר ביום שבת האחרון היא הפסידה לרדניצקי הסרבית 78:66. לז'ולנוקי יש בסגל שלושה שחקני חיזוק אמריקנים, אבל הכוכבים הבולטים שלה הם דווקא אירופיים: הסנטר המוביל של הנבחרת הלאומית, ששיחק בעבר נגד מכבי ת"א במדי ציבונה זאגרב ונובו מסטו, מרטון באדר (2.12 מטר, 32), הקלע המצוין של נבחרת מונטנגרו, סיאד סחוביץ' (2.01 מטר, 23) והסמול פורוורד של נבחרת לטביה, ארנסטס קאלבה (2.01 מטר, 25).

שחקנים נוספים שאליהם כדאי לשים לב הם שני הגארדים המקומיים, אקוש הורבאט ובלאז סימון, והפורוורד האמריקני הוותיק, ברנדון גאיי. המשחק המקביל בבית של החולונים התקיים כבר אמש כשגראבלין הצליחה להתאושש מההפסד להונגרים עם ניצחון ביתי בדרבי הצרפתי על פאריס 77:82.

ב-19:40 ב-ONE: גלבוע/גליל מול קבאלה
גלבוע/גליל תארח בגן-נר את קבאלה מהליגה היוונית במשחק שיפתח את שלב בית הגמר של הליגה הבלקנית ב-19:40. המשחק יועבר בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50, ב-HD, ערוץ 550 ב-HOT וכמו כן גם באתר.

שלושה ימים לאחר הניצחון  באולם הפחים על הפועל חולון, הקבוצה של ליאור ליובין מגיעה למשחק מול הקבוצה מתחתית הליגה היוונית כשהיא במצב רוח מצוין, בזכות שלושה ניצחונות רצופים (שניים בליגה ואחד בבלקנית), אבל בגלבוע עדיין רחוקים מלהיות שבעי רצון ורוצים להמשיך בקו העלייה של השבועיים האחרונים.

יניב גרין (עמית מצפה)
יניב גרין. עושה עבודה מצויינת (עמית מצפה)
 

למרות הגעתו של ברנדון באומן, המפתח לשיפור בגלבוע/גליל הוא דגן יבזורי, שהוביל את הקבוצה לשני הניצחונות על חולון וחיפה. גם ראקים סאנדרס, שהצטיין בניצחון על חולון, מראה שיפור רציני במשחקים האחרונים ושדרג את מעמדו כאשר שחקן נוסף שמהווה גורם משמעותי בגלבוע בתקופה האחרונה הוא יניב גרין, שחוזר לעצמו ומתבסס כסנטר המוביל של ליובין. לעומת זאת, מעמדו של ברנדון האנטר, ממשיך להתערער ונראה שהצוות המקצועי מעדיף את השילוב של באומן וגרין בקו הקדמי. 

היריבה של גלבוע/גליל הערב, קבאלה, הצטרפה השנה לליגה הבלקנית ולמרות היחלשותה של הליגה ביוון, היא אחת הקבוצות החזקות במפעל. קבאלה מדורגת במקום ה-13 והלפני אחרון בליגה המקומית. מאמנה הוא שחקן העבר, אגלוס קורוניוס, שהגיע בנובמבר - המאמן השלישי שהגיע העונה לקבוצה. השחקנים הבולטים הם הסנטר האמריקני, וויליאם קולמן (2.06 מטר, 24) והקלע הבוסני/קנדי בן ה-22, נמניה מיטרוביץ' שנחשב לקלעי שלוש מצוין. השחקן היווני המרכזי של קבאלה הוא הסנטר האמריקני המתאזרח, סטיבן פאנוס (2.08 מטר, 24).

לאחרונה ביצעה הקבוצה שני שינויים כאשר החתימה את הגארד היווני-סרבי, איגור מילוסביץ' ואת הסמול-פורוורד הוותיק של נבחרת אסטוניה, גרגור ארבט. מי שעזב את הקבוצה הוא הגארד הוותיק, אנתוני גרונדי, שכיכב במדי רמת השרון לפני שמונה עונות.