מחזיקת גביע המדינה, הפועל חולון תעלה הערב (שני) ב-21:00, לקרב הישיר הראשון שלה להגנה על התואר כשתפגוש את הפועל ירושלים בהיכל פיס ארנה. כזכור, השתיים נפגשו בדיוק באותו המעמד בעונה שעברה, אז כאמור זה נגמר בניצחון של הסגולים שהמשיכו לזכייה בתואר וכעת מקווים לשחזר את התסריט מאשתקד. 

הקבוצה של דן שמיר כבר פגשה העונה את הירושלמים בליגה, בדיוק על אותו פרקט בו ייפגשו גם הפעם, אז יצאו המקומיים עם ידם על העליונה בתוצאה משכנעת של 74:94. בחולוניה מצפים לסיפור שונה במיוחד בשל העובדה שבשנים האחרונות היריבות מול החבורה מהבירה עלתה מדרגה מבחינת הקהלים, ולכן אוהדיהם ישמחו במיוחד להשאיר את ירושלים זאת השנה השנייה ברצף מחוץ למעמד הגמר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פניני: על שתי הקבוצות יש לחץ

לפני כחודש, האריכו במועדון את חוזהו של גיא פניני, המחזיק ברצף הזכיות הארוך ביותר בתולדות המפעל. ״אני לא חושש מהפסד בגביע״, אמר הפורוורד לקראת המשחק והוסיף: ״מתישהו זה גם יגיע אבל אני מקווה שלפחות לא היום. מישהו אמר לי שעשר שנים מנסים לנחס אותי אז אמרתי לו ׳הלו יש לי 11 גביעים׳, כנראה שבראשון עדיין לא ניסו אז ככה שעשר שנים מנסים לנחס ולא ממש הולך אז נקווה שגם הפעם לא״.

למעשה, ההפסד האחרון של הפורוורד הוותיק במפעל היה בדיוק לאותו המועדון מולו יתמודד גם הפעם, בזמן ששיחק במדיה של בני השרון ב-2006/7 ומול המאמן תחתיו הוא משחק בימים אלו, דן שמיר. “כל פעם שאני מגיע לפה יש אווירה עוינת ומי שצריך לתת את הדעת על זה לא נותן אבל באמת שזה לא מעניין אותי. אני אבוא ואשחק את המשחק שלי, הקבוצה שלי בטוח תגיב בהתאם. אווירה זה כיף והכל נחמד אבל בסופו של דבר מה שקורה על המגרש זה מה שקובע״, הסביר פניני. 

גיא פניני (אורן בן חקון)גיא פניני (אורן בן חקון)

הלחץ שיש על הקבוצה לזכות שוב בגביע: ״על שתי הקבוצות יש לחץ כרגע, אני חושב שלחץ זה משהו שתמיד מדבר במעמדים האלה ומי שישתחרר ממנו ראשון יקבל יתרון קטן, למרות שבסופו של דבר כולם משתחררים. ירושלים בתקופה טובה, משחקת יפה, נכון ובעיקר ביחד, הם משחקים בבית אז כמובן שהלחץ עליהם אבל עם זאת אנחנו מחזיקי הגביע אז יש עלינו לחץ, אנחנו רוצים לשחק טוב ולנצח עם הקהל שלנו שייתן פה הצגה. תהיה פה אווירה והתרגשות אבל צריכים לשחק את המשחק ולא את מה שמסביב. ההדחה הייתה אכזבה בשבילנו אבל כבר באימון אחר כך הראש היה בגביע והפוקוס כולו במשחק, איך זה ישפיע? אני מקווה שלטובה״.