לאחר שרביב לימונד תבע את הפועל תל אביב בסכום של 400 אלף ש”ח, כפי שפורסם ב-ONE לראשונה, בעקבות סכומים שלטענת השחקן מגיעים לו על תקופתו בקבוצה ועל הנזק שנגרם לו לכאורה מסיום העסקתו, הגיעה היום (ראשון) תביעת הנגד מצד בעלי האדומים ידידיה רפפורט, בסכום של 500 אלף ש”ח. 

בתביעת רפפורט נכתב: “התובע הינו איש עסקים ותיק ומכובד שצבר מוניטין רב בעולם העסקי ותורם ממיטב כספו ומרצו לעמותת הפועל אוסישקין תל אביב. במהלך שש עונות הכדורסל בהן שימש הנתבע כאחד השחקנים הישראלים הבכירים בקבוצה ואף במספר עונות כקפטן הקבוצה, הלה השתכר שכר גבוה במיוחד. כך, לפתיחת עונות אלו הנתבע הופיע במצב ובכושר גופני ירוד ובהתאם, סבל מפציעות רבות ונעדר ממשחקים ומאימונים רבים, ואף כפועל יוצא הפגין למרבה הצער, יכולת משחק מאכזבת. כמו כן, במהלך עונות אלו אף הפר מספר פעמים את תקנון המשמעת הפנימי של הקבוצה”.

רביב לימונד מאוכזב (איציק בלניצקי)רביב לימונד מאוכזב (איציק בלניצקי)

עוד נכתב: “למרות כל האמור לעיל, במהלך עונות אלו הנתבע קיבל יחס מועדף וגיבוי מלא מהתובע. לאחר סיום ההתקשרות בין הצדדים, אשר ככל הנראה נסתיימו למורת רוחו של הנתבע, הלה פנה להתקשורת בסדרת הצהרות כנגד התובע. אמירותיו של הנתבע נאמרו כחלק מניסיון נקם שכל מטרתו לבצע לתובע “סיכול ממוקד” תוך הצגתו כ”פושע” ו”נוכל”. יודע כי אמירות אלו הנן חסרות תקדים, משוללות כל יסוד ונבזיות – אשר נאמרו בכוונה אחת ויחידה וברורה, לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין חסר הרבב של התובע. יוסיף התובע ויטען כי דברי הבלע החמורים שנאמרו ע”י הנתבע, נאמרו בכוונה ברורה אשר אינה משתמעת לשתי פנים – השפלתו וביזויו. התובע יטען כי כל האמירות הנן שקריות”.

הדרישות של התובע: “בנסיבות אלו בית המשפט מתבקש להביע את מורת רוחו ולהוקיע את התנהלותו שלוחת הרסן של הנתבע ולחייבו לפעול כמפורט להלן: 25.1. להתנצל בכתב על כל אמירותיו דלעיל, ולהעביר מכתב זה לנתבע. 25.2 לחזור בו ולהתנצל בפלטפורמות העיתונאיות בהן פורסמו אמירות אלו. כמו כן כבוד ביהמ”ש מתבקש לחייב את הנתבע לפצות את התובע בסך 500,000 ש”ח בגין אמירות אלו, אשר פורסמו במטרה להשחיר את פניו של התובע. בנוסף, מתבקש בית המשפט לחייב את הנתבע בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בתוספת מע”מ כדין”.

תגובת עו״ד איציק אבישר המייצג את בעלי הפועל תל אביב, ידידיה רפפורט: ״רביב לימונד חצה קו אדום בהתבטאויותיו הזדוניות כנגד מרשי איש העסקים ובעלי הפועל ת״א, ידידייה רפפורט. האמירות אשר פוגעות הן בשמו הטוב והן במוניטין המשובחים של עסקיו . אשר על כן נאלץ לפנות לבית המשפט לקבל סעד בהתאם לחוק לשון הרע. מאמין שתביעה יחודית זו תשפר את תרבות השיח בפורט בכלל ובכדורסל בפרט״.