בתום מפגש פיקנטי ומסקרן בין הפועל ירושלים לאולימפיאקוס במסגרת טורניר ההכנה בכריתים, דייויד בלאט יצא הערב (שישי) עם ידו על העליונה בדרבי הפרטי של משפחתו עם 93:94 דרמטי על הירושלמים ובנו תמיר, שרשם חצי ראשון נהדר לעיני אביו, אך נפצע ברבע השלישי ולא שב אל הפרקט.

זה היה ניסוי הכלים הראשון של הקבוצה מהבירה לקראת עונת 2018/19 ולמרות ההפסד, לקטש יש לא מעט סיבות לאופטימיות לקראת ההמשך, בעיקר – ג’יימס פלדין (שירה מחוץ לקשת) ובלאט ג’וניור, שניהל בתבונה את המשחק של קבוצתו עד אשר נפצע. כמו כן, האדומים מירושלים הציגו יכולת התקפית נהדרת, אך איבדו את הראש דווקא בדקות ההכרעה ואפשרו ליוונים להפוך את הקערה כדי לסמן “וי” קטן מבחינתם. כעת, קטש וקבוצתו ייאבקו על המקום השלישי מול גלאטסראיי.

עודד קטש (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)עודד קטש (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

מעל כולם הערב היה זה זאק לידיי (אקס גלבוע/גליל) שלהט בצבע עם 31 נקודות, זאת על אף חסרונו של ואסיליס ספאנוליס, אחד הכוכבים הגדולים באירופה, שלא עמד לרשות המאמן הישראלי של היוונים. הודות לניצחון, היוונים ימשיכו את משחקי ההכנה בקרב מסקרן על הגביע של הטורניר מול קאזאן, שגברה על הטורקים במפגש המקביל.

דשון באטלר (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)דשון באטלר (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

קלעו לירושלים: ג’יימס פלדין 30 נקודות, כריס ג’ונסון 18, ג’וש אוונס 17 ו-13 ריבאונדים, דשון באטלר 7,  בר טימור 6, תמיר בלאט 5 נק’ וארבעה אסיסטים, ליאור אליהו 4, ג’ייקובן בראון, אלכס צ’וברביץ’ וג’ו לואל-אוצ’יל 2 כ”א.

רבע ראשון – 26:31 לירושלים

חמישיית הפועל ירושלים: תמיר בלאט, ג’יימס פלדין, כריס ג’ונסון, ליאור אליהו, ג’וש אוונס. אולימפיאקוס עלתה עם: נייג’ל וויליאם גוס, יאניס טימה, יאניס סטרלניקס, יורגוס פרינטזיס, זאק לידיי.

היוונים פתחו טוב יותר ועלו ל-2:6 מנקודות של וויליאס גוס, בלאט שפוגש את אביו רק צימק עבור החבורה הישראלית. החבורה של קטש הורידה לפיגור נקודה, אך פרינטזיס הוותיק עם פלוטר אופייני העלה ל-7:10. המומנטום השתנה, נקודות של בלאט וג’ונסון הפכו את התוצאה והעניקו יתרון לאדומים, אסיסט גדול של בלאט לג’ונסון הניב עוד שתי נקודות, ודייויד בלאט הזעיק פסק זמן לעצור את הסחף. היוונים התקרבו, אולם היה זה פלדין שהמשיך את היכולת ההתקפית המצוינת של הקבוצה מהבירה, 15:20. הלבנים מיוון התקשו להתרחק, באטלר עם שלשה גדולה שמר על מרחק ביטחון עבור קטש.

כריס ג'ונסון (האתר הרשמי של הפועל ירושלים) כריס ג'ונסון (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

רבע שני – 45:51 לאולימפיאקוס

וזנקוב ניצל הגנה רעה של באטלר כדי לסיים עם ליי אפ קל, מילוטינוב הוסיף עוד שתיים משלו וזה רק נקודה לאדומים. המומנטום שוב התהפך והירושלמים עם חמש רצופות (שלשה של בלאט) הגדילו לשש הפרש, אך לידיי (אקס גלבוע) קלע סל וסחט עבירה אחרי פעולה מרשימה בצבע. עוד אסיסט מצוין של בלאט לאוונס, ושיתוף הפעולה בין השניים נראה נהדר מבחינתו של קטש להמשך העונה. פרינטזיס עם שתי נקודות בצבע קבע 40:40 אחרי דקות חלשות של הירושלמים, שירדו באחוזים מחוץ לקשת. הקערה התהפכה, לידיי המשיך ככל העולה על רוחו בצבע וקבע יתרון שש ליוונים.

ג'יימס פלדיין (האתר הרשמי של הפועל ירושלים) ג'יימס פלדיין (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

רבע שלישי – 76:77 לירושלים

סטרלניקס פתח עם שלשה עבור היוונים, אך פלדין ענה מיד בצד השני והפגין לראווה את יכולת הקליעה שלו מבחוץ, לידיי המשיך את היכולת הפנטסטית עם עוד שתי בצבע. באטלר עם ריבאונד התקפה הוריד לחמש עבור האדומים, אולם טופאן שהגיע מז’לגיריס קובנה הגדיל לשמונה נקודות את היתרון של הלבנים. פלדין עם יכולת אדירה מחוץ לקשת הוסיף שלשה גדולה וקבע 69:70 לירושלמים אחרי דקות רבות בשליטת היוונים לקראת הרבע האחרון והמכריע של הדרבי במשפחת בלאט.

בר טימור (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)בר טימור (האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

רבע רביעי – 93:94 לאולימפיאקוס

ג’ונסון עם ריבאונד התקפה נוסף הגדיל לשלוש הפרש, אולם הקערה שוב התהפכה ושלשה של וזנקוב קבעה יתרון לחבורה של דייויד בלאט. לידיי השלים מהלך של שלוש נקודות ואיזן ל-84:84 מותח בכריתים. הירושלמים כבר הצליחו לקבוע חמש הפרש, אך החטיאו לא מעט והתקשו לברוח אחרי דקות רעות של שתי הקבוצות, וזנקוב ניצל זאת בצד השני כדי להוריד לשלוש הפרש בלבד. המומנטום היווני נמשך, מי אם לא לידיי שוב השווה את התוצאה ל-90:90 ושיא המתח בטורניר ההכנה. היוונים כבר ברחו לארבע עם דאנק של לידיי, שניצל את ההלם של הירושלמים, שרק צימקו עם הבאזר ל-94:93.