בעוד היא מתכוננת לעונה הבאה בליגת ווינר סל, בהפועל אילת נדהמו היום (שני) לקבל את הודעתו של נפתלי גושן, רכז הליגות באיגוד הכדורסל, כי הקבוצה תפורק בסוף יוני אם לא תשלם את חובה לאיגוד.

עו"ד דן שווץ, שותף במשרד עורכי הדין גדעון פישר ושותפיו, שלח מכתב תשובה לגושן בשם הקבוצה בו הוא מציין בין השאר: "בטרם נכנס לגופם של דברים, לא ברור איזו סמכות יש לך כרכז הליגות להודיע למרשתי, כי זו בסכנת פירוק וכי רובץ על כתפיה חוב בסך 400 אלף שקל".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טקס מצטייני העונה בליגת ווינר סל 2018/19

עו"ד שווץ מאשים כי: “התנהלות האיגוד בחוסר תום לב מתעצמת נוכח העובדה, כי ביום 3.6.19 נמסרה לקבוצה יתרת חובה לאיגוד הכדורסל, זאת במכתב רשמי אשר עומדת על סך של 150,405 שקל בלבד עד תום עונת 2018/19. אם בכך לא די, הרי שהיום 17.6.19 התקבל מכתב מאת מחלקת הרישום ללא שם החותם אליו צורפה יתרת כרטסת בסך 755,404 ליום 17.6.19 לקרוא ולא להאמין".

שווץ שערך בדיקה לכרטסת הקבוצה, מצא כי מישהו באיגוד החליט להעמיס את אירוח אליפות אירופה לנערות שנערכה לפני שנתיים באילת על הקבוצה. "נערכה בדיקה מקיפה אצל מרשתי ונמצא כי איגוד הכדורסל העמיס בסך 400 אלף שקל כספים אותם אמור האיגוד לקבל מהטוטו בגין אירוע איפות הנערות מלפני שנתיים על כרטסת הקבוצה, ממש כך".

עו״ד שווץ (יחסי ציבור) עו״ד שווץ (יחסי ציבור)

עוד מוסיף עורך דינה של אילת: "אין חולק כי אליפות הנערות אינה חלק מפעילות הקבוצה, לא נכללה בתקציב הקבוצה, ואף לא נכללו בדוחות הכספיים של הקבוצה שהוגשו ואושרו על ידי הבקרה התקציבית. נושא זה אף עלה בהתכתבות של הקבוצה בדוא"ל ב-17.7.18, התכתבות עם מקסים צ'ברין (חשב האיגוד, ג.ל.). בה נכתב מפורשות כי המדובר בכספים שכלל אינם לקבוצה ולהלן הציטוט: "400 אלף ₪ חוב עבור שיפוץ אולם משחקים. כספים שהועברו  לעיריית אילת לטובת השיפוץ אולם המשחקים".

עוד מציינת אילת כי יש בכוונתה לשלם את חובה האמיתי לאיגוד בסך של 150 אלף שקל עד ל-30.6.19. אילת דורשת מהאיגוד לקבל פירוט של כלל הקבוצות בליגת העל לאיגוד, לרבות כרטסת ביחס לגובה החוב ולגיול החוב.

אלדד אקוניס (איציק בלניצקי)אלדד אקוניס (איציק בלניצקי)

אקוניס מנסה לפגוע באילת כדי להציל את בני הרצליה

עו"ד שווץ עוד מאשים את גושן בפנייה שנעשתה וקושר זאת ליו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס. "פנייתך זו הינה תמוהה עוד יותר, נוכח שידוע להפועל אילת, כי אלדד אקוניס יו"ר בני הרצליה שנשרה לליגה השנייה בגין הפסד להפועל אילת אשר נהגה באופן ספורטיבי, החליט לפגוע בהפועל אילת ופונה לגורמים הקשורים בקבוצה במטרה להביאם לנסות ולפגוע בקבוצה וזאת כדי "להציל" את קבוצתו מירידת ליגה".  

אקוניס בתגובה ל-ONE: “אין תגובה”