מכבי תל אביב תוכל לשמור על תואר האליפות שלה, כאשר תהיה שוב בגמר הפיינל פור, הפעם בזכות 83:85 על הפועל אילת בחצי הגמר הערב (שני) במה שהיה למותחן מרתק במיוחד בהיכל מנורה מבטחים, שהוכרע ממש בשניות הסיום לזכות הצהובים.

זה לא הלך כל כך קל כאשר בתוך כך, דיאנדרה קיין ירד לחדר ההלבשה אחרי שנחת לא טוב על ידו השמאלית, אך לאחר שקיבל טיפול ארוך ומאסיבי מהצוות הרפואי, הוא חזר כשתי דקות לסיום עם חבישה על ידו וכמובן לא שותף עד הסיום.

מכבי ת"א בגמר, לאחר 83:85 דרמטי על אילת

המאמן המנצח יאניס ספרופולוס אמר בסיום: "זה היה משחק מעניין, חצי גמר אמיתי, אני רוצה לברך את השחקנים שלנו על הניצחון, הדבר הכי חשוב עכשיו זה לנצח משחקים. יכולנו לשחק טוב יותר, אבל המשחקים האלה מאוד פתוחים, כל הקבוצות מגיעות לכאן ורחוקות ניצחון אחד מהגמר וניצחון אחד מהתואר. לאורך רוב המשחק שלטנו, אבל זה היה משחק עם הרבה עצבים ולא עם כדורסל טוב. זה התפתח למשחק שהקהל אוהב לראות”.

עוד הוסיף: “פעמיים היינו ביתרון של 7-8 נקודות, אבל בשלב הזה, כשאנחנו צריכים להיות יותר נחושים לגמור את המשחק, לא הצלחנו ונתנו להם את ההזדמנות לחזור למשחק. בסוף זה היה פתוח, אבל אני חושב שאיך שניהלנו את המשחק טקטית, זה היה חשוב מאוד כדי להשיג את הניצחון ולהגיע לגמר. אנחנו צריכים להופיע במצבים מלחיצים כאלה, אני כל כך הרבה שנים במקצוע הזה, צריך לקבל את ההחלטות הנכונות, לפעמים הם מביאים אותך למטרה, ולפעמים זה לא מגיע. היום קיבלנו החלטות טובות וגם השחקנים”.

שרון דרוקר (רדאד ג'בארה)שרון דרוקר (רדאד ג'בארה)

שרון דרוקר המאוכזב אמר מנגד: "המטרה שלנו הייתה כלקח ממשחקים קודמים להוריד את הקצב, אנחנו לא יכולים לנצח אותם ב-100:100, זה לא טוב. בגלל זה הצלחנו לחזור למשחק. המשחק היה בקצב ובדברים שאנחנו רוצים, ברור שבמשחק כזה יש החלטות טובות ופחות טובות. ראיתם קבוצה מיוחדת על המגרש, קבוצה מיוחדת כל השנה, מעבר למה שעברנו, ראיתם קבוצה אינטיליגנטית, קבוצה שהיא ביחד גם מחוץ למגרש, זה הכי יפה בכדורסל. עשינו את הכי טוב שאנחנו יכולים כדי להיות פה, והיינו מרחק זריקה אחת מגמר. אנחנו הולכים כל אחד למקום שלו”. 

עוד הוסיף המאמן: “היינו צריכים שווילבקין יחטיא פעם אחת, והוא לא החטיא. היינו שם, אם המשחק היה נגמר בתוצאה יותר גבוהה הייתי אומר שזה לא הקצב שהיינו צריכים. היינו אגרסיביים איתם, משחק צמוד יכול ללכת לפה ולפה. אבי בן שימול אוהב לקחת אחריות על הדברים שלו, הוא נתן לנו כל כך הרבה העונה".

“אנחנו בערפל כרגע מבחינת אילת, הם יצטרכו לקחת החלטות ולראות איך סוגרים גרעונות, כולם עזרו לנו לסיים את העונה כמו שצריך, אם אני אהיה או לא קבוצה באילת זה חובה לדעתי, חצי עיר הגיעו כדי לכבד אותנו”.