אחרי ההדחה מהיורוליג, במכבי תל אביב חיפשו "אשמים". נפלה החלטה כי רוב הסגל יוחלף אך אז החליט יאניס ספרופולוס כי עליו לתת את ההזדמנות לשחקנים לתקן את העוול באמצעות הליגה הישראלית, ועל כן גם דרש שלא להתעסק בחילופים שיעשה או לא יעשה בסגל לקראת העונה הבאה. כעת, כשהליגה מאחורינו והאליפות שוב צהובה, ONE מביא לכם את הסטטוס העדכני של שחקני הקבוצה. אז מי נשאר? מי עוזב? ומי עדיין תלוי באוויר? 

אוהדי מכבי תל אביב שימו לב, סנטר הקבוצה טאריק בלאק חתם על הארכת חוזהו בקבוצה עם אופציה לחתום ב-NBA. אחד ממצטייני העונה של הצהובים הגיע לסיכום עם ראשי המועדון על שדרוג שכרו, אך עדיין קיימת אפשרות כי הוא לא ישוב כלל ארצה אם אכן יגלו עניין להחתימו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יש צלחת! שחקני מכבי תל אביב חוגגים ב-206

כמו כן, לאחר צמד הזכיות ברצף באליפות המדינה, ג'ייק כהן גם כן האריך חוזהו במדים הצהובים וימשיך לעונתו החמישית במועדון, כשעדיין קיימת התלבטות באשר למספר שחקנים ביניהם דיאנדרה קיין ומייקל רול. קיין מעורר מחלוקת רבה בקרב אנשי המועדון כשנראה כי ההנהלה שמאוד אוהבת את השחקן כאדם, מרגישה סוג של מיצוי בין הצדדים ואילו הצוות המקצועי בראשותו של יאניס ספרופולוס מתעקשים כי הגארד שהצטיין אמש ימשיך.

הסיפור של רול הוא מעט שונה. במכבי אין באמת החלטה פה אחד באשר לעתידו, אך בתקופה האחרונה הצליחו לשבת למשא ומתן ממושך באשר לחוזהו כשעל הכף השחקן זוכה להתעניינות באי השכן אצל פנאתינייקוס. עוד אחד מהמתנדנדים הוא ג'וני אובראיינט שנחשב למנייה בטוחה במועדון וכזה שישמחו לראותו ממשיך, אך ככל שחלף הזמן שוב הדעות החלו להתחלק כשנכון לעכשיו, הפורוורד יטוס היום לארצות הברית והסיכויים שישוב לא גבוהים במיוחד ובטח לא לאור העובדה כי כפי שפורסם לאחרונה, אובראיינט מחזיק בהצעה מפתה במיוחד מאנדולו אפס שמעוניינת בשירותיו.

ג'וני אובראיינט זורק (רדאד ג'בארה)ג'וני אובראיינט זורק (רדאד ג'בארה)

בחודשים האחרונים, הצהובים הגישו הצעה לאלכס טיוס במטרה להאריך את חוזהו אך על פי המסתמן וכפי שפרסמנו ב-ONE, הצעה זו הייתה לחוזה נמוך מזה שקיבל השנה הסנטר ועל כן המשא ומתן בין הצדדים, נכנס למצב של "הולד" בעוד טיוס בודק אופציות מעבר לים. כעת עם סיום העונה, מצפים שני הצדדים של המו"מ כי יתכנו שינויים ולבסוף יוכלו להשלים את החתימה אך זאת עוד מוקדם לקבוע.

עד סוף החודש הקרוב יצטרכו במכבי תל אביב לתת תשובות לגבי אנג'לו קלויארו עליו יש אפשרות לממש את האופציה. את ההחלטה לגביו דחו מעט במועדון כדי להעריך את מצב השוק והאם ניתן יהיה להביא שחקן בעמדתו בסכום סביר ואם בכלל יש היצע לשחקן כמותו בהתאם לשכר הנמוך שחתום עליו כעת השחקן שעומד על כ-400 אלף דולרים לעונה.

אנג'לו קלויארו (רדאד ג'בארה)אנג'לו קלויארו (רדאד ג'בארה)

בחודשיים האחרונים ניתן אולי לראות את סיכום העונה של ג'רמי פארגו בתקציר כשמצבו רק התדרדר והתדרדר ממש כמו פציעתו בגב בתחילת העונה. פארגו נקלע לסיטואציה לא פשוטה בה לטענת הצהובים אכזב את המאמן בגישתו ובעיקר בתפוקתו ועל כן מצא עצמו פעם אחר פעם בחוץ. גם את משחק הפרידה שלו אמש זכה לראות מאחורי הספסל כשכלל לא התלבש וכבר היום יעלה על טיסה לארצות הברית ויתחיל לחשוב על היעד הבא שלו לעונה הבאה.

התמונה הכללית הנה כזו שסקוטי ווילבקין, ג'ון דיברתולומאו, דני אבדיה ויובל זוסמן אם לא ייבחר בדראפט הקרוב הם השחקנים שיכללו בסגל הקבוצה גם לעונה הבאה, שאליהם כפי שצוין קודם מצטרפים גם ג'ייק כהן ונייט וולטרס, שחתם באופן סופי על חוזהו במועדון כרכז המחליף של ג'רמי פארגו אך טרם הוצג רשמית, נושא שאמור להיפטר בשבוע הקרוב או הבא אז ינחת השחקן בישראל לראשונה. באשר לבלאק כאמור, החתימה כבר בוצעה אך במכבי יצטרכו להחזיק אצבעות שאכן ישוב ארצה מבלי לקבל חוזה בליגה הטובה בעולם לשם הוא מכוון.    

טאריק בלאק מראה את הצלחת לקהל (חגי מיכאלי)טאריק בלאק מראה את הצלחת לקהל (חגי מיכאלי)