מכבי תל אביב הביסה הערב (חמישי) 67:89  את היריבה העירונית הפועל תל אביב בהיכל מנורה מבטחים במשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף בין הקבוצות. הצהובים שהיו גדולים בהרבה על האדומים עלו ל-0:1 בסדרה ויקוו להמשיך את המומנטום החיובי גם במשחק הבא, שניצחון בו יקרב אותם מאוד לסגירת הסיפור.

דיאנדרה קיין שרשם משחק נהדר והיה הקלע המצטיין של מכבי ת”א אמר בסיום: “רצינו לשחק חזק מההתחלה, רצינו להגן על הבית, ידענו כמה חשוב המשחק הזה. הם קבוצה חזקה וידענו את זה”. קיין התייחס גם לרצון האישי שלו לנצח אחרי ההרחקה בדרבי האחרון בעקבות עימות עם הקהל האדום: “לא רציתי לשחק משחק כדורסל בחיים שלי כמו שרציתי כאן. בקושי ישנתי, אני מוכן לשחק”. לסיום אמר: “יודעים מה ג’ון דיברתולומאו מביא, האנרגיה שלו והמנהיגות, אנחנו צריכים אותו בקבוצה שלנו. קיבלנו המון אנרגיות מהקהל”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: "צריך להישאר מרוכזים להמשך הסדרה"

המאמן המאושר, יאניס ספרופולוס דיבר אחרי הניצחון: “היה לנו משחק טוב עם כל הדברים הקטנים. הגיע לנו לנצח. שיחקנו טוב בהגנה. היה לנו גם משחק התקפי מצוין. אני חושב שמהתחלה הגיע לנו לנצח. דיאנדרה היה עם מוטיבציה רבה כי הוא לא שיחק טוב במשחק הקודם, הוא היה נהדר, אבל זה רק 0:1 וההפרש לא משנה. אני רוצה לברך את השחקנים על הדרך בה הם שיחקו, היה משחק נהדר שלנו ואני מאוד שמח מאיך שהיינו מרוכזים, איך ששיחקנו הגנה ואיך שפתחנו את המשחק. במהלך המשחק הפועל הגיבו, במיוחד בתחילת המחצית השנייה, אבל אחרי זה היה לנו מומנטום טוב בהגנה ובהתקפה”.

דיאנדרה קיין (איציק בלניצקי)דיאנדרה קיין (איציק בלניצקי)

היווני הוסיף: “לאורך כל המשחק הגיע לנו לנצח, כל מה שיכלנו לעשות עשינו טוב ואני שמח מהניצחון. אני רוצה להגיד שאנחנו יכולים לשמוח אבל לא לחגוג כי זו סדרה, לא משנה הפרש הניצחון, הכי חשוב שניצחנו ואנחנו מובילים בסדרה ושמנו עליהם את הלחץ לקראת המשחק השני. טאריק החביא את הטבעת מהפועל בחמש הדקות הראשונות, אני חושב שהחשיבות שלו בצבע הייתה מרשימה. ברור שלדאנדרה היה אקסטרה מוטיבציה. אנחנו יודעים מה יהיה שם. אנחנו צריכים להיות מאוד מרוכזים בלשחק כדורסל ולא מסביב. זה משהו שצריך ללמוד מהמשחק הקודם בדרייב אין״.

בצד המפסיד, דני פרנקו אמר בסיום: “קצת יותר מדי אנרגיה לא בשליטה, היינו צריכים לשחרר את הכדור יותר מהר. היה ברור שמכבי יסתערו מההתחלה, עד שאתה לא נמצא פה אתה לא יודע מה זה אומר. התחלנו לרדוף אחריהם, לא היינו מספיק עקביים. צריך לתת להם קרדיט, לא ניהלנו את המשחק כמו שהיינו צריכים עם הרבה איבודים ומעט אסיסטים. דברים טובים לווידאו הבא לקראת המשחק, ריבאונדים התקפה של מכבי זה לא משהו שנוכל לחיות איתו במשחק”.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

פרנקו המשיך: “כולנו הרגשנו מה קרה היום על המגרש, אנחנו צריכים את כולם בתוך המשחק. אם חלק גדול לא היה על המגרש כמו שאנחנו רוצים, זה לא יכול לעבוד. נבוא למשחק הבא בשביל לעשות כל דבר יותר טוב”, הוסיף המאמן שיקווה להשוות את הסדרה ל-1:1 אחרי המשחק השני שיתקיים בהיכל קבוצת שלמה.

״המשחק הזה נגמר, זה סדרה וכל משחק יכול להתפתח אחרת, אנחנו בנינו את האטרף הזה בשני המשחקים ששיחקנו מולם להארכה, זה עשה להם הכנה מנטלית למשחק הזה. יצא לי להיות פה בהיכל, לא הערכנו נכון את ההתחלה. המשחק הערב לא היה שווה הפסד ב-20 הפרש אבל בסדרה זה לא משנה אם אתה מפסיד בתוצאה כזאת או שאתה מקבל שלשה בשנייה האחרונה, זה אותו הדבר. התפתח המשחק כמו שהתפתח, יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות יותר טוב כדי שבמשחק הבא זה יתפתח בצורה שונה, וזאת תחושה שהשחקנים מרגישים. יש פה הרבה שחקנים שיכולים לעשות יותר טוב ויעשו זאת במשחק הבא״, סיכם המאמן המפסיד.

דני פרנקו (איציק בלניצקי)דני פרנקו (איציק בלניצקי)