המאני טיים של העונה כבר כאן, והוא נפתח ברגל ימין עבור מכבי ראשון לציון. בתום משחק משובח וקצב מסחרר מצד שתי הקבוצות, החבורה בכתום רשמה היום (שישי) 84:95 משמעותי על הפועל חולון במסגרת המשחק הראשון בסדרה בין הקבוצות ברבע גמר הפלייאוף של ליגת ווינר סל.

עבור חולוניה, שסיימה את העונה הסדירה במקום השלישי ועם מאזן מצוין של 24 ניצחונות לצד 9 הפסדים, החדשות הרעות במשחק הגיעו מכיוונו של קורי וולדן, שהצטיין בשורותיה עם 24 נקודות אך במהלך הרבע האחרון נפגע בצלעותיו וסיים את ההתמודדות כשהוא בקושי עומד על רגליו ופונה לטיפול בבית החולים. הקבוצה הסגולה תקווה כי הפציעה אינה חמורה והכוכב שלה יהיה כשיר להמשך הפלייאוף.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
84:95 לראשל"צ על חולון בפתיחת הפלייאוף

בחזרה למשחק, חולון פתחה את בצורה טובה, אולם מהר מאוד ראשון לציון השתלטה על הקצב ולקחה את ההובלה, במיוחד בזכות חצי שני נהדר של חניכיו של גיא גודס. הקבוצה מעיר היין הגיעה לסדרה מהמקום ה-6 ובמאזן של 18 הפסדים לצד 15 ניצחונות, אך במשחק שפתח את הסדרה הרשימה מאוד באולם של חולוניה והשיגה ניצחון יוקרתי וחשוב להמשך.

אדם אריאל חוגג (נעם מורנו)אדם אריאל חוגג (נעם מורנו)

מי שבלטו בשורות ראשל”צ היו קמרון לונג עם 23 נקודות ודריל מונרו עם 17 נק’, השניים הוליכו את החבורה בכתום וסחפו אותה להובלה כמעט לכל אורך ההתמודדות. מנגד, כאמור, קורי וולדן הציג משחק פשוט נפלא לפני פציעתו אך זה לא סייע לחבורה של דן שמיר להימנע מהפסד ביתי.

אדם אריאל חוגג (נעם מורנו)אדם אריאל חוגג (נעם מורנו)
שחקני ראשון לציון חוגגים (נעם מורנו)שחקני ראשון לציון חוגגים (נעם מורנו)
קורי וולדן פצוע (נעם מורנו)קורי וולדן פצוע (נעם מורנו)

קלעו לראשון לציון: קמרון לונג 23 נקודות, דריל מונרו 17 נק’, עוז בלייזר 11 נק’, נמרוד טישמן 11 נק’, אלכס המילטון 11 נק’ ו-7 אסיסטים, אדם אריאל 10 נק’, דיימון סימפסון 8 נק’ ואיתי שגב 4 נק’.

קלעו לחולון: קורי וולדן 24 נק’, סקוטי ריינולדס 16 נק’ ו-5 אסיסטים, שון ג’ונס 13 נק’, דקוואן ג’ונס 11 נק’, דריון אטקינס 10 נק’, עמית שמחון 6 נק’, איגור קולשוב ושלומי הרוש שתי נק’ כל אחד.

רבע ראשון: 25:30 לראשון לציון

חמישיית הפועל חולון: קורי וולדן, שלומי הרוש, איגור קולשוב, דקוואן ג’ונס ושון ג’ונס.

חמישיית מכבי ראשל”צ: אלכס המילטון, קמרון לונג, עוז בלייזר, דרל מונרו ואיתי שגב.

אוהדי הפועל חולון (נעם מורנו)אוהדי הפועל חולון (נעם מורנו)
אוהדי ראשון לציון (נעם מורנו)אוהדי ראשון לציון (נעם מורנו)
דן שמיר (נעם מורנו)דן שמיר (נעם מורנו)
גיא גודס (נעם מורנו)גיא גודס (נעם מורנו)

המשחק נפתח עם קליעה של דרל מונרו ודקוואן ג’ונס הגיב מיד עם שלשה סגולה. ליי-אפ של של איתי שגב ודאנק של שון ג’ונס קבעו שוויון לאחר שתי דקות וחצי של משחק. הקצב המשיך להיות נהדר, מונרו הוסיף שלשה רגע אחרי שוולדן קלה מהשלוש עבור חולניה. קולשוב חדר טוב לסל וקבע יתרון של שתי נקודות, וולדן הנהדר הוסיף שלשה והגדיל את הפער. אטקינס הפציץ גם כן מהשלוש ושמר על פער של שש נקודות לזכות הקבוצה מחולון.

ראשל”צ חזרה לעניינים הודות לשלשה של נמרוד טישמן ועוד דאנק נהדר של לונג, שהפכו את התוצאה לצד הכתום. טישמן הוסיף עוד שלשה והעביר את המומנטום לקבוצה מעיר היין. לונג תפר עוד שלשה מצוינת והפער עמד על חמש נקודות לזכות האורחת. שלשה של אטקינס נעלה את הרבע עם 25:30 לראשל”צ.

קמרון לונג ודקוואן ג'ונס (נעם מורנו)קמרון לונג ודקוואן ג'ונס (נעם מורנו)
קמרון לונג ודקוואן ג'ונס (נעם מורנו)קמרון לונג ודקוואן ג'ונס (נעם מורנו)
קורי וולדן ואיתי שגב (נעם מורנו)קורי וולדן ואיתי שגב (נעם מורנו)
איתי שגב (נעם מורנו)איתי שגב (נעם מורנו)

רבע שני: 46:49 לראשל”צ

בתחילת הרבע השני ריינולדס קלע שלשה שהשלימה ריצת 0:6 סגולה, אך ראשל”צ המשיכה לתפוס פיקוד בדקות מצוינות של המילטון ומונרו. ליי אפ של אדם אריאל קבע לראשונה במשחק פער דו ספרתי, כאשר החבורה בכתום הוליכה בעשר נקודות הפרש. האיש של חולוניה המשיך להיות קורי וולדן, כאשר שלשה נוספת שלו צימקה את הפער ושמרה את קבוצתו קרובה. אריאל הוסיף שלשה כתומה מנגד והשיב את היתרון לשמונה נקודות. וולדן הנהדר עם עוד שלשה גדולה שמר את שמיר קרוב. חולוניה המשיכה לזרוק מחוץ לקשת, אך בדקות הללו הייתה פחות מדויקת. וולדן וריינולדס הצליחו לבצע קאמבק ולהשוות את התוצאה, אך שלשה של בלייזר קבעה יתרון 46:49 לכתומים במחצית.

קמרון לונג ודריון אטקינס (נעם מורנו)קמרון לונג ודריון אטקינס (נעם מורנו)
דריל מונרו (נעם מורנו)דריל מונרו (נעם מורנו)
איתי שגב, איגור קולשוב, המילטון (נעם מורנו)איתי שגב, איגור קולשוב, המילטון (נעם מורנו)
איתי שגב (נעם מורנו)איתי שגב (נעם מורנו)

רבע שלישי: 61:75 לראשל”צ

המחצית השנייה נפתחה כמו שהראשונה הסתיימה – קצב נפלא. סימפסון עם ליי אפ טוב הגדיל מעט את היתרון, אך ג’ונס הגיב מיד מן העבר השני. לונג הנהדר המשיך להיות האיש של הכתומים והגדיל את הפער לשמונה נקודות. בלייזר המצוין עם דאנק משובח שמר על פער מבטיח, כשמנגד וולדן וחולוניה סירבו להיכנע והתקרבו מעט. חדירה טובה של טישמן הסתיימה עם סל ועבירה שהגדילה את הפער חזרה לעשר נקודות לזכות ראשל”צ, אדם אריאל הוסיף שלשה והגדיל עוד קצת את ההפרש ליתרון שיא במשחק. בתום עוד רבע מצוין של הכתומים, הקבוצות פתחו את הרבע המכריע עם יתרון 61:75 לאורחת.

שלומי הרוש ואלכס המילטון (נעם מורנו)שלומי הרוש ואלכס המילטון (נעם מורנו)
דריון אטקינס וקמרון לונג (נעם מורנו)דריון אטקינס וקמרון לונג (נעם מורנו)
דריל מונרו (נעם מורנו)דריל מונרו (נעם מורנו)

רבע רביעי: 84:95 לראשל"צ

חולוניה לא אמרה נואש ופתחה את הרבע האחרון עם ריצת 0: שצימקה במעט את הפער, בעוד ראשל”צ לא הייתה מדויקת בדקות הראשונות של הרבע האחרון. מכה קשה להפועל חולולון ברבע האחרון, כאשר כוכב המשחק קורי וולדן נפצע בצלעות וניאלץ לסיים את ההתמודדות כשהוא פונה על אלונקה לקבלת טיפול. ראשל”צ תפסה חזרה את המומנטום והגדילה את הפער עוד יותר, אולם אז חולון התעוררה והתקרבה עד לכדי שש נקודות בדקה האחרונה להתמודדות, אך בסופו של דבר ראשל”צ הצליחה להגדיל את היתרון בשניות הסיום והשיגה ניצחון יקר של 84:95.

שון ג'ונס מנסה לחסום (נעם מורנו)שון ג'ונס מנסה לחסום (נעם מורנו)
אלכס המילטון ונועם דוברת (נעם מורנו)אלכס המילטון ונועם דוברת (נעם מורנו)
אלכס המילטון ונמרוד טישמן (נעם מורנו)אלכס המילטון ונמרוד טישמן (נעם מורנו)
דיימון סימפסון ועוז בלייזר (נעם מורנו)דיימון סימפסון ועוז בלייזר (נעם מורנו)