בנבחרת העתודה סגרו אמש (ראשון) את טורניר ההכנה לקראת פתיחת אליפות אירופה עד גיל 20, עם מצב רוח חיובי בזכות הניצחון 78:88 על נבחרת ספרד בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב. הדאגות הרבות ממשחק ההגנה של הנבחרת עדיין קיימות, אך מול הנבחרת הספרדית החזקה היה ניתן לראות שיפור בעמידה ובלחץ שהפעילו שחקניו של אריאל בית הלחמי. כעת הדאגה העיקרית היא ממצבם של הפצועים, לקראת סגירת הסגל.

בנבחרת עדיין ממתינים לראות מה מצבם של עמית זיס ויותם חנוכי, שלא לקחו חלק בטורניר ההכנה האחרון בגלל פציעות, כמו גם מצבו של עידו שבת שעלה לשחק עם חגורת גב בסוף השבוע בעקבות הפציעה בגבו. השחקן המשמעותי ביותר מבין השלושה הוא חנוכי, שסובל ממיחושים בברך, כך שבנבחרת החליטו שלא לקחת סיכון ולא לשתף אותו במשחקי ההכנה. לטענת השחקן הוא יכול לחזור לאימונים מיידית ויהיה כשיר לפתיחת אליפות אירופה, אך בינתיים נדמה כי הנבחרת כבר מצאה את האיזון שלה על הפרקט בלעדיו ולכן ממילא לא בטוח שיקבל דקות משמעותיות כפי שתוכנן בתחילה. 

“זיס וחנוכי הם שני שחקני חמישייה אצלנו ואני מקווה שהם יהיו איתנו”, אמר על כך המאמן אריאל בית הלחמי, שהוסיף: “בסוף מצאנו את השחקנים שיחליפו אותם ואם הם יהיו בריאים בסופו של דבר נצטרך לדאוג להכניס אותם לקצב באופן שלא יהיה דרסטי, כדי לא לפגוע בשטף של הקבוצה”.

שחקני העתודה של ישראל חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני העתודה של ישראל חוגגים (איציק בלניצקי)

את הסגל הסופי לטורניר בית הלחמי יוכל לקבוע עד 24 שעות לפני המשחק הראשון של הנבחרת, שתפגוש את סרביה ביום שבת, ובינתיים השלושה עדיין בסימן שאלה באשר לרשימת 12 השחקנים הסופיים. חנוכי, אגב, נעדר מאליפות אירופה הקודמת עקב הפציעה שהשביתה אותו בברך והוא נאלץ לראות מהצד איך חבריו זוכים במדליית הזהב.

“כשאני חושב על זה שאשחק אז ישר עולה לי חיוך על הפנים כי זה מעמד שכל שחקן צעיר חולם עליו עוד מהילדות”, אמר יותם חנוכי, שכאמור הבהיר לאנשי הנבחרת כי לתחושותיו הוא יכול לשחק. “זה טורניר שיהיה ברמה מאוד גבוהה ויש ציפייה אדירה מאיתנו. כל שחקן ירצה לתת את המקסימום שלו”.

עוד הוסיף הפורוורד: “להיות שותף לזכייה במדליה זה החלום שלי, אבל זה עוד רחוק מאיתנו ככה שאנחנו לא מסתכלים על המטרה הזו כרגע. המטרה היא לסיים כמה שיותר גבוה ולעבור שלב אחרי שלב, אבל אני חושב שיש פה דור שיכול לבוא ולומר ‘אנחנו פה’. בשכבת הגיל שלי יש הרבה שחקנים עם כישרון שרוצים לעבוד קשה ולממש את הפוטנציאל שלהם, ובאליפות הזו תהיה במה טובה לכל שחקן להוכיח את עצמו”.