גמר גביע המדינה שנערך אתמול (רביעי) ובו זכתה בני יהודה שוב סיפק דרמות מאחורי הקלעים. מחד, הייתה הפקה נהדרת של ההתאחדות לכדורגל מבחינת הארגון, כולל בין היתר הזמנת שחקני העבר של מכבי נתניה ובני יהודה להשתתף בטקס מיוחד לפני המשחק, אולם מאידך, שוב הפוליטיקאים סיפקו לנו אקשן.

כזכור, לפני הגמר בשנה שעברה בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים, שרת הספורט מירי רגב דרשה ללחוץ את ידי השחקנים לפני שריקת הפתיחה וגם להשתתף בשירת 'התקווה' על כר הדשא לצד הנשיא. הנשיא ריבלין התנגד לכך, כשגם סירב ששרת הספורט תכנס אליו לחדר לפני המשחק, כפי שחשפנו ב-ONE, ואף איים כי לא יעלה לטקס לפני המשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אברמוב: יש פה דרך, כל משחק הוא גמר גביע

אתמול במהלך המשחק, כך נודע ל-ONE, שרר נתק מוחלט בין הנשיא לשרת הספורט. השניים לא החליפו מילה, ישבו בחדרים נפרדים. גם במהלך המשחק הם לא ישבו אחד ליד השני, "התעלמות מוחלטת, אחד לא מסתכל על השני", העידו אנשים שישבו בקרבתם ומכירים את הנתק.

לרגב עשו בהתאחדות לכדורגל כבוד גדול, כאשר לפני שהנשיא ריבלין ירד לכר הדשא, שרת הספורט עלתה ללחוץ את ידי שחקני הקבוצות ובהתאחדות לכדורגל נפרדו ממנו. אגב, משרד הספורט עוד חייב לכדורגל מיליוני שקלים משנים קודמות ולפיכך היה מי שביקר את המהלך.

רובי ריבלין ושחקני העבר של בני יהודה (עמרי שטיין)רובי ריבלין ושחקני העבר של בני יהודה (עמרי שטיין)

סוגיה נוספת התרחשה בתום המשחק בטקס ההנפה. לפי הפרוטוקול, ראש עיריית ת”א-יפו רון חולדאי לא היה אמור לקחת חלק בטקס כלל, אולם זה ירד בצוותא עם הנשיא ריבלין ואיש מאנשי ההתאחדות לא היה יכול לעצור אותו מלחבור לנשיא ולרדת לדשא, כשצעיף של בני יהודה לצווארו.

טקס ההנפה (חגי מיכאלי)טקס ההנפה (חגי מיכאלי)
רון חולדאי (עמרי שטיין)רון חולדאי (עמרי שטיין)