הפועל ומכבי פתח תקווה הגיעו היום (חמישי) לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעקבות אירועי הדרבי של אם המושבות, בו ניצחה מכבי 0:2. מי שעמדו למשפט הם ברק לוי, שוערה של הפועל, וקשר מכבי מוחמד סרסור.

סרסור נאשם בכך ששלף אצבע משולשת לקהל אוהדי הפועל והתנהג בצורה בלתי ספורטיבית. השחקן עצמו הגיב וטען: “טעיתי כשהגבתי איך שהגבתי. אני רוצה להתנצל בתור שחקן נוער שעלה לבוגרים, קיללו אותי וצעקו לי ‘מחבל מחבל’, כמה אפשר לסבול? ואז לא השתלטתי על עצמי באותו רגע, הבנתי שזו טעות. לא הייתי צריך להגיב כך”. השחקן אף הציג סרטון בו נראו אוהדי הפועל נוהמים לעברו. אבי לוזון, יו”ר מכבי פ”ת, ביקש להתחשב בנסיבות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: "העזנו בעשרה שחקנים וזה השתלם"

מנגד, כלפי לוי נטען כי הוא הגיב בחריפות ובאלימות פיזית כלפי השחקן עידן אדהנני, שהתגרה בו. ברק טען כי: “אחרי הגול שספגנו שחקני מכבי פ”ת חגגו כמו שצריך חוץ משחקן אחד – עידן עדני. הוא בא אלי, טפח לי על הגב וקילל אותי. בסוף המשחק הלכתי לכיוונו ואמרתי לו שהוא ילד ולא מתבייש. תפסתי אותו בחולצה וזהו, 10 שנים אני בכדורגל ומעולם לא הרחיקו אותי”. השוער הציג סרטונים בהם הוא נראה הולך ולא רץ לכיוונו של עדני, תופס אותו ואז מרגיעים ומפרידים בין הצדדים.

הדיין, נעם ליובין, סיכם את הדברים ואמר: “למעשה הודו שני הנאשמים במיוחס להם, או לפחות בחלק מהמיוחס להם בכתב האישום ועל הנני מרשיע אותם בעבירה בגינה עמדו לדין”.

מוחמד סרסור (שחר גרוס)מוחמד סרסור (שחר גרוס)

לסרסור ניתן עונש הרחקה משני משחקים בפועל: “כאמור הודה הנאשם, וכך אף נראה בסרטון אשר צורף לכתב הגנתו כי אכן עשה את אשר עשה לכיוונו של קהל הקבוצה היריבה. להגנתו הוסיף הנאשם כי התנועה הנ”ל הייתה בתגובה לנהמות וקללות, כוללות אמירות וצעקות של ‘מחבל מחבל’ כנגד השחקן במהלך המשחק ובסופו”.

הדיין אף הביע תמיהה למה הפועל לא נעמדה לדין בגין הקריאות: “ייאמר כי הדברים נשמעים באופן ברור בסרטון שצורף ונותר לתמוהה כיצד לא עמדה קבוצת הפועל פתח תקווה לדין בגין אותן קריאות”.

אוהדי הפועל פ"ת (עמית מצפה)אוהדי הפועל פ"ת (עמית מצפה)

המשיך הדיין והכריע בנושא סרסור: “עם זאת כאמור התנועה הנ”ל לא הייתה צריכה להיעשות ובוודאי שאין בה להוסיף כבוד לשחקן, מה עוד שאחריי המשחק כאמור לא ראה לנכון הנאשם להתנצל על מעשיו. כשאלו הם פני הדברים החלטתי כי על הנאשם ייגזר עונש של הרחקה בפועל משני משחקים וזאת על הצד המקל ובהתחשב בעברו הנקי”.

גם גורלו של ברק לוי הוכרע באותה צורה והוא הורחק משני משחקים בפועל: “גם ברק לוי התנצל על מעשיו והודה למעשה כי לא היה למעשה מקום. כאן מהמדובר הוא בשחקן וותיק בעל ניסיון רב בליגת העל, אשר נותר להתפלא איך עשה את הדרך משערו שלו בסופו של משחק על מנת לתפוס ולטלטל את שחקן הקבוצה היריבה במקום למצוא את דרכו לחדר ההלבשה”.

ברק לוי תופס את עידן אהדנני (PayPerLens)ברק לוי תופס את עידן אהדנני (PayPerLens)

ההחלטה על לוי: “לאחר ששקלתי את הדברים וגם כאן, לאור עברו הנקי של הנאשם והתנצלותו החלטתי כי על הנאשם ייגזר עונש של הרחקה בפועל משני משחקים על הצד המקל בסוג אירועים מעין זה”.