מועדון הכדורגל מכבי הרצליה וקבוצת כדורגל הקטועים קיימו הערב (שני) משחק ראווה באצטדיון שבעיר במטרה לקדם ולהעלות את המודעות שלכולם יש מקום במגרש. את הקבוצה שכללה שלושה שחקנים ממכבי הרצליה וארבעה שחקני קטועי רגליים אימן מאמן הבוגרת ערן קוליק ומן העבר השני עמד על הקווים שוער העבר שניר דורי. המשחק נערך בשיטה של עשרים דקות כל מחצית, בסה"כ ארבעים דקות של כדורגל. 

אריאל שיימן, בעלי מכבי הרצליה: "זאת חוויה, זה משהו מאוד מרגש. מעבר לשיתוף הפעולה הזה אנחנו נעשה שיתוף פעולה בפן המנטלי, האחראי שלנו ידבר עם השחקנים שילמדו איך נלחמים במצבים כאלה כמו שקטועי הרגליים נמצאים וזה טוב לשני הצדדים, הם באים להתאמן ואנחנו ניקח אותם כמנטורים לילדים של הקבוצה שלנו שילמדו לעתיד שגם עם מוגבלויות אפשר להתמודד. גם אני אחרי הכדורגל סיימתי חצי נכה, עם השתלות ברכיים, אני לא קטוע רגליים אבל אם הייתי יכול הייתי משחק איתם. שיהיה להם רק טוב ואני אתן להם את כל הגיבוי שאפשר, הם משחקים גם עם המדים שלנו שזה יפה".

צח שחרור:המטרה להעפיל ליורו בקיץ בפולין

איך נוצר שיתוף הפעולה ביניהם: "הם חיפשו מגרש, יש לנו בחורה מדהים בשם קרן סאלם ושלומי המנכ"ל שרצו מאוד לעזור להם. הם אהבו את זה, לנו זה עשה טוב ואי אפשר לבקש יותר ששני הצדדים שמחים. זאת הפעם השנייה שאנחנו עושים את זה, ועוד בחנוכה שזה זמן הניסים, אולי הם עוד יהיו אלופי העולם".

צח שחרור, מייסד קבוצת הקטועים: "זאת קבוצת הכדורגל הראשונה בישראל של קטועי רגליים, היא הוקמה לפני ארבעה חודשים ובעצם זאת יוזמה שלנו, אני בעצמי עברתי לפני שנה קטיעה מרצון בגלל תאונת דרכים שעברתי בגיל שמונה. כדורגל של קטועי רגליים זה לא דבר חדש, בעולם יש מונדיאל לאנשים קטועים משנת 1984 ויש אפילו ליגות סדירות באנגליה ובעוד קבוצות באירופה ובעולם, פה בארץ אף פעם לא הייתה קבוצה כזאת. אנחנו מודים למכבי הרצליה שנותנים לנו להתאמן והקבוצה שלנו כבר נבחרת, היה לנו משחק ידידות נגד נבחרת יוון והמטרות שלנו בין היתר זה להיכנס ליורו הקרוב שיערך בספטמבר בפולין. אנחנו רוצים להעביר מסר חשוב ולהגיד שהכדורגל שייך לכולם ומגבלות זה דבר שקיים אך ורק בראש".

אריאל שיימן (איתי כהן)אריאל שיימן (איתי כהן)
מהלך המשחק בין מכבי הרצליה לקבוצת קטועי הרגליים (איתי כהן)מהלך המשחק בין מכבי הרצליה לקבוצת קטועי הרגליים (איתי כהן)
שחקני מכבי הרצליה וקבוצת קטועי הרגליים (איתי כהן)שחקני מכבי הרצליה וקבוצת קטועי הרגליים (איתי כהן)
אריאל שיימן (איתי כהן)אריאל שיימן (איתי כהן)
אריאל שיימן (איתי כהן)אריאל שיימן (איתי כהן)