יממה לפני המשחק בין אוסטריה לישראל, שיהיה קריטי למאבק להשגת אחד מהכרטיסים ליורו 2020, הנבחרת המארחת התכנסה לקראת המפגש באצטדיון ארנסט האפל. קודם לכן התקיימה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק ב-21:45, כאשר בין היתר דיברו שם על הרצון לנקום בנבחרת ישראל, שניצחה את האוסטרים 2:4 באצטדיון סמי עופר בחודש מרץ האחרון, על אנדי הרצוג וכמובן גם על ההתקפה הישראלית.

מאמן הנבחרת האוסטרית, פרנקו פודה, נאלץ להתמודד עם מכת פציעות בסגל שלו. הוא שחרר עד כה את הבלם פיליפ לינהארט, המגן הימני סטפן ליינר והקשר פלוריאן גריליטש שסובלים מפציעות. בניגוד אליהם, המגן דויד אלאבה נותר בסגל למרות פגיעה בצלעות ויש סביבו סימן שאלה גדול, משום שהוא יוכל לשחק רק אם ירגיש הקלה בכאבים, כאשר בינתיים הוא נעזר במשככי כאבים, כך לפי דיווחים בתקשורת האוסטרית. מדובר כמובן בשחקנים משמעותיים בנבחרת המארחת.

שון וייסמן מדבר לקראת המפגש נגד אוסטריה

מאמן הנבחרת פרנקו פודה התייחס למצבו של אלאבה ואמר לקראת המשחק: “יש לנו בעיה איתו אבל הוא יעבור מבחן כשירות ואז נראה מה יהיה. נבחרת ישראל היא נבחרת חזקה, זה יהיה משחק חשוב לשתי הנבחרות, אנחנו לא יכולים לומר שאנחנו פייבוריטים. יש לישראל איכות גבוהה בהתקפה, עם שחקנים טובים כמו מונס דאבור ומנור סולומון, וזה אומר שנצטרך להיות אגרסיביים בהגנה”.

פודה דיבר גם על ההיכרות שלו עם וילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, שיגיעו על תקן יריבים: “הם הוכיחו שיש שיפור בנבחרת ישראל. הם שיפרו הרבה דברים שם במונחים של כדורגל, כאשר גם ערן זהבי פורח תחת אנדי הרצוג והוא טוב מאוד כרגע. הם מכירים את הנבחרת שלנו טוב מאוד, וילי היה המנהל הטכני במשך זמן רב באוסטריה אז הוא מכיר גם את השחקנים, כך שהם יהיו מוכנים היטב למשחק”.

פרנקו פודה (מערכת ONE)פרנקו פודה (מערכת ONE)

העוצמה של ישראל בחלק ההתקפי: “לישראל יש איכות טובה מאוד בהתקפה, אבל גם באגפים. אני יודע שאנדי הרצוג חייב למצוא תחליפים בגלל פציעות, הרי יהיו לו היעדרויות כמו של בירם כיאל ושרן ייני לדוגמה. אנחנו משחקים בבית וכמובן שאנחנו רוצים לנצח, אבל צריך להסתכל גם על איך ישראל תשחק. לישראל יש את שון וייסמן שנמצא בתקופה טובה, אך אני אהיה מופתע אם מונס דאבור לא ישחק. בדיוק כמו ישראל, גם אנחנו חייבים את שלוש הנקודות ואני חושב שיהיה משחק פתוח מהרגיל”.

השחקן הכי משמעותי בסגל של האוסטרים הוא מרקו ארנאוטוביץ’, שצפוי לפתוח בהרכב. לא מעט מוטל על הכתפיים שלו. בדומה לזהבי, גם הוא משחק בליגה הסינית וגם הוא כבש כמות שערים מכובדת יחסית בקמפיין מוקדמות היורו. בעוד שלזהבי יש תשעה שערים עד כה, לארנאוטוביץ’ יש שישה. במפגש הראשון בין הנבחרות הללו, החלוץ האוסטרי כבש צמד בעוד שזהבי כבש שלושער. “מי יותר טוב מביניהם? אני חושב שלשניהם יש איכות גבוהה, אבל הם שחקנים קצת שונים. נצטרך לדעת לעצור את זהבי”, ציין פודה.

ערן זהבי חוגג (רויטרס)ערן זהבי חוגג (רויטרס)

הדבר שהכי מדאיג את האוסטרים כרגע, מלבד הפציעות בסגל כמובן, זה מה שקורה מסביב למשחק. קצב מכירת הכרטיסים לא גבוה, כאשר נכון לעכשיו מצפים ל-25 אלף צופים באצטדיון של 50 אלף מקומות, ובעניין הזה נמתחה ביקורת על ההתאחדות שהציבה מחירים גבוהים יחסית למשחק, שנעים בין 32 עד 66 יורו. הכרטיס הממוצע למקום טוב באצטדיון עולה 56 יורו ואפילו שחקן העבר מארק ינקו ביקר את המחירים בתקשורת המקומית: “מילא הקהל היה מקבל אצטדיון ראוי וכיסא נוח בתמורה למחיר הזה, אבל לא כך הם פני הדברים”.

כמו כן, באוסטריה דיווחו בהרחבה על ההיערכות של המשטרה המקומית, שמאבטחת את הנבחרת הישראלית. לפי הדיווחים של האוסטרים, אנשי אבטחה רבים, גלויים וסמויים, מסתובבים בעיר וינה, שנכנסה לכוננות גבוהה. “זה משהו שמעולם לא נתקלנו בו”, אמרו המקומיים.

הרכב משוער: צ’יקאן סטאנקוביץ’, סטפן פוש, אלכס דרגוביץ’, מרתין הינטרגר, אנדראס אולמר (דויד אלאבה), יוליאן באומגרטלינגר, סטפן אילזנקר, ולנטינו זלארו, מרסל סביצר, קונראד ליימר, מרקו ארנאוטוביץ’.