את המשחק מול לטביה מנור סולומון סיים עם אכזבה גדולה. גם את המשחק מול נבחרת פולין אמש (שני), אבל מסוג אחר לגמרי. הקשר הצעיר של שחטאר דונייצק התחמם דקות ארוכות בריגה ובכל זאת לא נכנס כמחליף, כאשר לאחר המשחק אנדראס הרצוג פנה אליו ועודד אותו לקראת הצ'אנס שתכנן לתת לו בדיעבד, כשאתמול הגיע "הפיצוי". סולומון פתח בהרכב של נבחרת ישראל, שהפסידה 4:0 לפולין, ולאחר התבוסה הוא דיבר בעמדת הראיונות.

"באנו למשחק הזה בידיעה שהוא הכי קשה בבית, נגד פולין בחוץ, אבל הגענו לפה בלי רגשי נחיתות והרגשנו שאנחנו במומנטום טוב ובאים להשיג תוצאה טובה", אמר סולומון. "אני חושב שבחצי הראשון שיחקנו טוב, אם משהו היה מתפתח אחרת היינו יכולים לכבוש כי הם לא הגיעו להמון הזדמנויות. בחצי השני היינו פחות טובים וראו את זה. זה מבאס".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהדי הנבחרות לקראת ישראל פולין

"כשירדנו למחצית לא נשברנו בכלל, ירדנו מעודדים כי באמת הצגנו כדורגל טוב", המשיך סולומון. "צריך לא לשכוח שזה משחק חוץ נגד פולין וזה לא קל. רצינו לעלות לחצי השני וליצור את ההזדמנויות, אבל קיבלנו שער יחסית מהר וזה מאוד תסכל אותנו. בכמה הזדמנויות שיש לך אתה צריך לעשות את זה. אני חושב שלא ייצרנו מספיק הזדמנויות. ידענו שיהיה קשה מאוד, אבל חשבנו שכן נוכל להבקיע מהמצב-שניים שנגיע אליהם, רצינו להפתיע. פס פה, בעיטה שם – יכלו לשנות את המצב – אבל זה בסדר, ממשיכים קדימה ומסתכלים על המשחקים הבאים. הפסדנו פה לנבחרת הכי קשה בבית, במשחק הכי קשה בבית".

תמונת המצב בבית: "שמענו שמקדוניה וסלובניה ניצחו, אבל כשניצחנו את אוסטריה לא חשבנו לרגע שהם ייצאו מהסיפור, כולם יודעים שזאת נבחרת חזקה ואנחנו מקווים שתהיה לנו התמודדות עד הסוף ושנלך עד הסוף. המשחקים בספטמבר הם מאוד משמעותיים עבורנו, בתקווה לנצח בהם".

שחקני נבחרת ישראל (רויטרס)שחקני נבחרת ישראל (רויטרס)

החיבור בין השחקנים בנבחרת: "יש משהו מאוד טוב בנבחרת הזאת, שכולם בה ביחד גם אם מנצחים וגם אם מפסידים, לא קרה כלום. נתקן ונגיע למשחקים הבאים יותר מוכנים. ה-4:0 הזה לא שיקף. נבחרת פולין הייתה טובה יותר, אבל התוצאה הייתה צריכה להיות יותר קטנה. בסופו של דבר הפסדנו במשחק החוץ הכי קשה בבית".

האוהדים הישראלים שהגיעו לעודד: "הקהל תמך בנו, ראינו המון אנשים ברחובות ומאוד שמחנו שמגיעים לעודד אותנו, התרגשנו מאוד כשראינו את דגלי ישראל בהמנון. זה כיף שהאוהדים תומכים ושהאוהדים אתנו, אני מקווה שגם אחרי ההפסד הזה ימשיכו להיות אתנו כי כלום לא גמור. אנחנו רק בתחילת הקמפיין ונקווה שיישאר אתנו עד הסוף. בלעדיהם אנחנו לא יכולים להצליח בשום דבר".

היכולת שלו באופן אישי: "מאוד שמחתי שאני בהרכב, אני מרגיש שיש לי המון מה לתרום בנבחרת, אני רק התחלתי פה, אני עוד צעיר ויש לי המון מה לתת. מאוד שמחתי שנתנו לי את ההזדמנות".