אירוע חמור התרחש אמש (רביעי) במשחק בין מ.כ. באר שבע למ.כ. ערד במסגרת המחזור השמיני בליגה ג' דרום. שתי הקבוצות הדרומיות, שנפגשו למשחק ליגה של אמצע השבוע, היו שותפות לסיטואציה מכוערת בין שחקן מ.כ. ערד, לבין שחקן מ.כ. באר שבע, אור הרשקוביץ', שסיפורו פורסם ב-ONE. הרשקוביץ', שאיבד את ידו לאחר פציעה בצה”ל וחזר לשחק כדורגל כקטוע יד, כונה לטענת שחקנים על ידי שחקן ערד "נכה מסריח" והורחק אחרי שאיבד שליטה בעקבות האמירה לעברו.

כל זה קרה במהלך משחק סוער שכלל חזרה של באר שבע מפיגור 3:0 ל-3:3 בתוך 12 דקות. באזור הדקה ה-85, שחקן באר שבע, קלי דריי, נפגע בראשו והיה שרוע על הדשא בזמן ששחקני ערד לא הוציאו את הכדור לצורך טיפול רפואי ובסיום ההתקפה המתפרצת עלו ליתרון 3:4. לאחר השער שחקני באר שבע וביניהם אור הרשקוביץ' באו בטענות קשות כלפי שחקני ערד על כך שלא הוציאו את הכדור החוצה.

אור הרשקוביץ' (איציק בלניצקי)אור הרשקוביץ' (איציק בלניצקי)

לטענת השחקנים על כר הדשא שחקן ערד שנכנס כמחליף, בן 16 וחצי, אמר לעברו של הרשקוביץ’: "לך מפה יא נכה מסריח". מאותו רגע החלה מהומה במגרש בבאר שבע כאשר הרשקוביץ' התקשה לשמור על שלוותו, החל לבכות וקילל את אנשי ערד. בזמן המהומה, כאשר המשחק כלל לא משוחק, מאמן האורחים רמי ג'ורנו החליף את שחקנו כדי שזה יימנע מהרחקה. בינתיים, שופט המשחק ליאב דיין, הרחיק רק את הרשקוביץ' שהיה בסערת רגשות בעקבות האמירה הקשה לעברו.

במהלך האירוע המשחק נעצר לכ-10 דקות בהן ניסו אנשי ושחקני הקבוצות לעצור את התלהטות היצרים ולמנוע תגרה חמורה יותר. הרשקוביץ' שהורחק בגלל ההתפרצות שלו מירר בבכי דקות ארוכות אחרי שריקת הסיום ונשאר ספון ברכבו הפרטי. כמה משחקני ערד, אותו שחקן והבעלים של האורחת אדם קולינס, ביקשו את סליחתו של הרשקוביץ’.

קפטן מ.כ. באר שבע וחברו של הרשקוביץ’ לקבוצה, איתמר רשתי, סיפר: "חבל לי שמשחק בין שתי קבוצות שאין ביניהן יריבות והרוב מכבדים וחברים אחד של השני הגיע למצב כזה. אני לא כועס על ערד אבל מעשה לא ספורטיבי שלהם גרר את המשחק להתלהטות. אם היה אולי שופט סמכותי ובוגר זה היה נראה אחרת. השופט שמלכתחילה לא השתלט על המשחק ונראה מבוהל ומבולבל, וכל המשחק רץ לקוון כדי שהקוון יסביר לו איך ומה לעשות, איבד שליטה לחלוטין לקראת הסוף, זה היה נראה מביך. קבוצות משקיעות זמן וכסף ובאים ילדים בני 17 שלא מבינים כלום וגורמים למשחק לצאת מכלל שליטה". רשתי עקץ את ערד בסיום: "להם אני מאחל בהצלחה, אבל רק אזכיר להם שגם טל בן חיים לא הוציא פעם כדור וכולם יודעים איך העונה נגמרה מבחינת הקבוצה שלו".

אדם קולינס, הבעלים של קבוצת מ.כ. ערד, גינה את המקרה: "מדובר בילד טוב בן 16 וחצי שמתוך אמוציות ולהט של משחק אמר משהו שהוא חד משמעית לא במקום. הוא התנצל על מה שאמר ובכה בסוף המשחק. הוא ילד טוב וזה לא מתאים לו. אחרי שהרוחות נרגעו כולנו הלכנו לבקש סליחה מאור, הוא בחור מקסים ואנחנו אוהבים אותו. בכל מצב אני מגנה דבר כזה ונעשה הכל שזה לא יחזור. הכי חשוב שזה נגמר בחיבוק וסליחה, יש לנו קשר טוב עם מ.כ. באר שבע ונקווה שזה יהיה מאחורינו".

מאמן מ.כ. ערד, רמי ג’ורנו, הגיב גם על האירוע: "אני מגנה בתוקף את האמירה של השחקן שלי, הוא ייענש בחומרה, אך לא החלפתי אותו בידיעה שזה מה שנאמר. שחקן ב"ש לא נפצע אלא עשה הצגה בזמן שהיינו במתפרצת. אני חייב לציין שמעולם לא נתקלתי באיומים וקללות כאלה מצד קבוצה יריבה, כולנו שם חברים ואני מצטער שדברים יצאו משליטה. הילד בן 16 וחצי בסה"כ טעה, התנצל ויעבור סדרת חינוך בנושא. זאת הבטחה שלי קודם כאיש חינוך".